Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Briežu dārzs „Jasmīni”


Rāmkalni

Kalnu slēpošanas trase, rodeļu trase, dullā bumba, lidojošais krēsls un ne tikai


Mīlmaņi, viesu nams


Svētavota dabas parksSākums \ Apskates objekti \ Dabas objekti \

Drukāt


Alūksne Gulbene Valka Valmiera Limbaži Sigulda Ogre Rīga Cēsis Madona


Vidzemes tūrisma materiālu lejuplādēšana

 Telefons Vidzemes Tūrisma asociācija 64122011
 Apraksts Piedāvājam lejuplādēt Vidzemes Tūrisma asociācijas izdotos materiālus: kartes, tūrisma maršrutus, naktsmītņu un tūrisma pakalpojumu katalogus

Skatīt šeit

Alūksnes rajons [uz augšu]

Drusku pilskalns

Veclaicene, Alūksnes rajons

 Telefons nav pieejams  
 Apraksts Drusku pilskalns ir viens no visvarenākajiem un stāvākajiem pilskalniem Latvijā. Dienvidu nogāze pret pilskalnu ir neticami stāva, tās augstums sasniedz 90m.

Dzenīšu dižvītols

Ape, Alūksnes rajons

 Telefons nav pieejams  
 Fakss nav pieejams
 Apraksts Apē, Vaidavas upes palienē augošo vītolu uzskata par dižāko baltā vītola sugas pārstāvi Eiropā. 8,3m resnā koka vecums pārsniedz 100gadu. Smilšakmens atsegums Raganu klintis- Devona perioda smilšakmens atsegumi Vaidavas upes kreisajā krastā.

Ģeoloģiskais veidojums „Velna pēda”

Ziemeru pagasts, Alūksnes rajons

 Telefons nav pieejams  

Kalamecu-Markuzu gravas

Veclaicenes pagasts, Alūksnes rajons

 Telefons nav pieejams  

Meža Mācību taka

Jaunalūksnes pagasts, Alūksnes rajons

 Telefons 64381179  

Raganu klintis

Ape, Apes novads

 Telefons 29439207  
 Apraksts Smilšakmens atsegumi skaisti gaišrozā un gaišdzeltenā krāsā Vaidavas upes krastā. Vārds klintīm dots no tiem laikiem, kad pie tām stāvēja raganas tēls. Apkārtnē esošos dīvainos dabas objektus – Vilkaču priedi un Dvīņu priedes, Raganu slotu, “raganu apļus”, “raganu kaulus” u.c. – var apskatīt un mēģināt izprast to veidošanos vides gida vadībā.

Randatu klintis

Virešu pagasts, Alūksnes rajons

 Telefons nav pieejams  
 Apraksts Randatu klintis uzskata par augstākajām dolomīta klintīm Latvijā 100m un vairāk metru plašumā ir sagāzušies klints bluķi.

Vizlas laukakmens

Virešu pagasts, Alūksnes rajons

 Telefons nav pieejams  
 Apraksts Tā augstums 3,4m, garums 6m, platums 3,7m, apkārtmērs 15m. Akmens pāršķēlies divās daļās.

Cēsu rajons [uz augšu]

Bānūžu Velnakmens

Taurenes pagastā


Skatīt vairāk...
 Apraksts Velnakmens atrodas Bānūžu ezera ZA krastā. Tas situēts nelielā zemes ragā. Īpatnēji, ka arī vieta pār ezeru paceļas vairākus metrus. Zemes rags ir ļoti mitrs, avotains.Akmens izmēri: augstums (D malā pret ezeru)-2,22m; garums- 4,40m; platums- pie pamatnes-4,5m, pie virsmas-3,00m; apkārtmērs-15m.

Brežģa kalns

Taurenes pagasts

 Apraksts Atrašanās vieta: Taurenes pagastā, Cēsu-Madonas ceļa malā, uz R no Alauksta ezera Lielpaugura garums 1 km, platums 450 m, absolūtais augstums 255,4 m vjl. (relatīvais augstums ~40 m). No kalna paveras skaists skats pār Vidzemes pakalniem. Taurenes augstākā virsotne Karātavu kalns (Bregža )kalns- teika stāsta, ka šajā kalnā senos laikos bijis soda- karātavu kalns.

Cīrulīšu dabas takas

Informācija Cēsu TIC, Pils laukums 1

 Telefons 64121815  
 Apraksts Cīrulīšu dabas takas aicina apciemot Gauju un iepazīt tās vēsturi. Izveidotie pastaigu maršruti iepazīstina ar senlejas attīstību no leduslaikmeta līdz mūsdienām. Izstaigājot tos, iespējams soli pa solim iepazīties ar senlejas attīstību. Te leduslaikmeta izgrauzta dziļa ala atrodas līdzās modernai slēpošanas trasei.

Ērgļu klintis

Priekuļu pagasts, Cēsu rajons

 Telefons nav pieejams
 E-pasts ac@gnp.lv
 Internetā www.gnp.lv
 Apraksts Ērgļu klintis aptuveni 7 km no Cēsīm Gaujas kreisajā krastā atrodas Ērgļu klintis, kas ir iespaidīgākais devona smilšakmens atsegums Gaujas senlejā. Klintis apmeklētājus saista galvenokārt ar savu varenību un plašo, gleznaino ainavu, kas paveras no skatu laukumiem virs tām. Papildināt: Aizsargājams ģeoloģiskais dabas piemineklis.

Dabas taka un trošu atrakcijas Ieriķos

Drabešu pagasts, Cēsu rajons

 Telefons 28396804, 26493739
 E-pasts ziemelis@latnet.lv
 Internetā www.ierikudzirnavas.lv
 Apraksts Ieriķu dabas takās var apskatīt XVI gs. celto dzirnavu drupas un skaistos Melderupes ūdenskritumus, novērtēt vienmēr mainīgo floristikas ekspozīciju, izmēģināt gaisa trošu atrakcijas, atpūsties Dzirnavu parkā, ieturēt sātīgu maltīti krodziņā Pie Dzirnakmeņa.

Elkas kalns

Skujenes pagasts

 Apraksts Augstākais Cēsu rajona paugurs (absolūtais augstums 261 m vjl., garums 1 km, platums 0,8 km). No virsotnes paveras skats uz Vidzemes augstienes ZR daļu - redzama Brežģa kalna virsotne, Amatas ielejas meži. Elkas kalnā uzcelts televīzijas translācijas tornis. Šeit iztek avoti, no kuriem sākas Gauja - par to liecina arī akmens ar uzrakstu. Gauju šajā posmā sauc gan par Ežupīti, gan par Ārnīti.

Kalēja ala

Raiskuma pagasts, Cēsu rajons

 Telefons nav pieejams  
 Apraksts Ala izvietojusies gaišajos smilšakmeņos. Alas dziļumā nelielu ezeriņu veido avota ūdeņi, kuru izplūdes vieta nav zināma. Alā notiek aktīvs sufozijas process un pie ieejas nogrūst arvien vairāk smilšu. Smilšakmens atsegums un ala apskatāma no Strīķupes pretējā krasta, kur ierīkota skatu vieta. Kalējala nav paredzēta apmeklējumam. Gaišais smilšakmens ir trausls un iespējami nobrukumi.

Lielā Ellīte

Liepa, Liepas pagasts, Cēsu rajons

 Telefons nav pieejams  
 Apraksts Liepā ir sena kulta vieta. Smilšakmeņos izveidojusies ala, kā arī arkas un pilastri ar lokveida pārsedzēm. Alas kopgarums ir 23 m. No tās izpūst spēcīgs avots.

Līgatnes dabas takas

Līgatne, Līgatnes pagasts, Cēsu rajons

 Telefons 64153313  
Skatīt vairāk...
 Apraksts Līgatnes dabas takas piedāvā iespēju iepazīt Gaujas senlejai raksturīgās ainavas, izvēloties kādu no takām vai autotūristu maršrutu. Brīvdabas voljēros var aplūkot Latvijā dzīvojošo savvaļas zīdītājdzīvniekus.

Raunas staburags

Rauna, Raunas novads

 Telefons nav pieejams
 Internetā www.rauna.lv
 Apraksts Straujās Raunas upes labajā krastā apmēram kilometru no centra atrodas 16 m plats un 4,5 metrus augsts savdabīgs ģeoloģisks šūnakmens veidojums- Staburags. Staburagu klāj vairāk kā simts aļģu un sūnu sugu, ko nepieciešams saudzēt, lai saglabātu to pirmatnējo skaistumu, ko radījis ūdens, nostiprinot šūnakmeni, kas radies vairāku tūkstošu gadu laikā.

Svētavota dabas parks

Atpūtas iela12, Cēsis, Cēsu novads

 Telefons 29284438, 64125533
 E-pasts svetavots@apollo.lv
 Internetā www.svetavots.lv
 Piedāvājums Svētavots, skaisti iekopts dabas parks. Īpašs rituāls tiek piedāvāts jaunlaulātajiem. Septiņvietīga āra džakuzi – vienīgā vieta Austrumeiropā, kur ir ekskluzīva iespēja izbaudīt masāžu vannā, kas pildīta ar īstu, kristāldzidru avota ūdeni bez jebkādiem piemaisījumiem gan vasarā, gan ziemā.

Tētīškalns

Kaives pagasts

 Telefons 64125766

Skatīt vairāk...
 Apraksts 210m augstā Tētīškalna apkārtnes īpatnējie mājvārdi- Tētītes, Ņēņi, Ķīzēni, Vīģebi- saglabājušies no tālas senatnes, kad šī bijusi ievērojama svētvieta. Senvietas kompleksā ietilpst avots, svētbirzs vieta un atradumu vieta. Pastāv uzskats, ka „Tētītes” ir bijusi senā priesteru mājvieta. Pie „Ķīzēnu” mājām atrodas senās svētvietas centrs-Māras baznīca.- terasveidīga svētvieta Dieva godināšanai . Tās centrā audzis sakrāls ozols. Ap svētvietu tek svētavots Savukārt apkārt ozola vietai vēl tagad var redzēt apļveida akmens krāvumu. Visi dabas pirmelementi ūdens, akmens, koks un enerģētiski aktīvā Māras svētvietas zeme iezīmē Dieva laisto pasauli.

Vējiņu pazemes ezeri

Vējiņi, Straupes pagasts, Cēsu rajons

 Telefons 29354189  
 Apraksts Vējiņu pazemes ezeri atrodas Braslas labajā krastā, netālu no Vējiņu mājām. Teritorijā aktīvi notiek iežu izskalošanās procesi, pazemes alu un virszemes iegruvumu veidošanās.

Vecpiebalgas ūdensrozes

Vecpiebalga

 Apraksts Iebraucot Vecpiebalgā, garām nevar pabraukt nu jau aizsaulē aizgājušā ūdensrožu kolekcionāra Jāņa Sniedzes lolotajiem ūdensrožu dīķiem. No jūnija vidus līdz vēlam rudenim acis priecē vairāku šķirņu, krāsu ziedi. Dīķī arī dzīvo zivtiņas, kuras ir iemanījušās cilvēkiem maizi ēst no rokām. Šobrīd kolekcionāra darbu turpina viņa meita ar ģimeni un visu vasaru viņi laipni uzņem viesus

Vienkoču parks

Cēsu rajons, Līgatnes pagasts "Vienkoči"

 Telefons 29329065
 E-pasts info@vienkoci.lv
 Internetā www.vienkoci.lv
 Piedāvājums Muzejs, parks, dabas taka

Zaļā taka un akmens laikmeta mājokļi Drustos

Drustu pagasts, Cēsu rajons

 Telefons 64165435, 29331935  
 Apraksts Ejot pa taku, pilnībā atklājas Gaujas palienu pļavu augu valsts bagātība un īpatnības, kā arī iespējams vērot šim biotopam raksturīgas dzīvnieku, putnu un kukaiņu sugas. Izveidotas mezolīta, neolīta un bronzas laikmeta apmetnes ar savam laikam raksturīgajiem sadzīves priekšmetiem, ieročiem un darbarīkiem.

Zvārtes iezis

Drabešu pagasts, Cēsu rajons

 Telefons 67971345, 29335446  
 Apraksts Zvārtes iezis izvietojies Amatas kreisajā krastā un ir viens no gleznainākajiem devona iežu atsegumiem Latvijā. Teika stāsta, ka ap iezi Vecgada, Vasarsvētku un Jāņu naktīs notikuši lieli raganu un velnu sabati. Raganu pļavā iespējams uzzināt par Zvārtes raganām, kā arī par pļavas augiem un dabas parādībām, kas saistās ar šo viedo Zvārtes zintnieču vārdu. Pie Zvārtes ieža sākas pastaigu maršruti gar Amatu.

Gulbenes rajons [uz augšu]

Druvienas meža dabas takas

Druvienas pagasts, Gulbenes rajons

 Telefons 29122179
 Apraksts Druvienas meža dabas takas garums 5 km, kas ved pa Pērļu silu. Takas objektu apskatē iekļauts bezdibens ezers Velniņš, kurš aprakstīts Jāņa Poruka darbos. Var vērot āpšu ģimenes dzīvi āpšu kolonijā, dažādus ārstniecības augus, putnus.

Limbažu rajons [uz augšu]

Ķirbižu meža izziņas taka

Ķirbiži, Viļķenes pagasts, Limbažu rajons

 Telefons nav pieejams  
 Apraksts 2,1 km garā taka vijas abpus Vitrupes upītei, ejot pa to varat iepazīties ar Ķirbižiem raksturīgo augu un koku valsti, aplūkot 4.lielāko dižozolu Limbažu rajonā - Vālodzes dižozolu. Tā apkārtmērs 6,52 m. Takā iekārtotas atpūtas vietas.

Jumpravmuižas ezeru virkne

Limbažu pagasts, Limbažu rajons

 Telefons nav pieejams  
 Apraksts Šī teritorija ir gleznaina un iekļauta Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta ainavu aizsardzības zonā. Lādes pusē cits pēc cita virknējas Skujas, Bruņķīšu, Auziņu, Mazezers, Dziļezers un Riebezers. Šeit atrodas Dziļezera - Riebezera, Dūņezera un Purgaiļu purva dabas liegumi.

Lādezera kultūrvēsturiskā izziņas taka

Lādezers, Limbažu pagasts, Limbažu rajons

 Telefons 64055643  
 Apraksts Lādezera kultūrvēsturiskā izziņas taka sākas no skolas lielās ēkas, ietver iekoptā daiļdārza apskati pie pirmsskolas iestādes, virzās līdz Empagu svētavotam, Ozolkalnu dižozolam, kas iekļauts saudzējamo valsts dabas objektu sarakstā, gar Nabes muižu aizved līdz Latvijā vienīgajai Sibīrijas ciedru audzei. Gar Reiņupītes krastu, kur bērni ierīkojuši mazu peldvietu, tā noslēdzas pie vecajām Nabes muižkungu kapenēm. Taka marķēta, informatīvās zīmes, ugunskuru un atpūtas vietas.

Laugas purvs

Vidrižu pagasts, Limbažu rajons

 Telefons 26128457  
 Apraksts Laugas purvs atjaunots, audzējot lielogu dzērvenes. Purva ūdens satur daudz humīnskābes, ļoti veselīgas ir kailpeldes purva peldvietās, kas līdzvērtīgas dūņu vannām. Ekskursijās iepazīst dabīgo un iznīcināto purvu-sauktu par brūniem tuksnešiem, dižbrūkleņu audzes, audzēšanas tehnoloģijas, lāceņu audzes. Iespējama produktu degustācija.

Lēdurgas dendroloģiskais parks

Lēdurga, Lēdurgas pagasts, Limbažu rajons

 Telefons 29432663

Skatīt vairāk...
 E-pasts karolistreijs@inbox.lv
 Internetā www.ledurgasdendroparks.lv
 Piedāvājums Ugunskura vieta 3 Ls Zāļu tēja 0,10 Ls/pers. Ekskursijas līdz 2 h: skolēniem 0,60 Ls; pieaugušajiem 1 Ls
 Apraksts Lēdurgas dendroloģiskais parks nodibināts 1973. gadā 48 ha platībā, tā izveidotājs un dvēsele ir dārznieks Arvīds Janitens. Lēdurgas dendroparks ir valstī ceturtais lielākais dendroloģiskais parks, kur var ieraudzīt vairāk kā 1000 interesantu, retu koku un krūmu stādījumu. Lēdurgas dendroparkā atrodas Lēdurgas jeb Mudurgas dižakmens. Parkā izveidotas atpūtas un ugunskuru vietas. Tiek piedāvātas arī zinoša gida pavadītas ekskursijas.

Lībiešu upuralas

Salacgrīvas p.l.t., Limbažu rajons

 Telefons nav pieejams  
 Apraksts Bijušā Metsepoles novada lībiešu nozīmīgākā kulta Arheoloģiskajos izrakumos atrastas 628 monētas un senlietas. Alas ir vienas no garākajām Latvijā.

Lielais Lauču akmens

Skultes pagasts, Limbažu rajons

 Telefons nav pieejams  
 Apraksts Lielais Lauču akmens ir vairāk nekā 2 m augsts un aptuveni 70 tonnu smags jūrakmens, saukts arī par Akmeņu karali. Izskalots no jūras 1853. gadā.

Niedrāju - Pilkas purvs

Pāles pagasts, Limbažu rajons

 Telefons nav pieejams
 Apraksts Purvā izveidotas pastaigu takas un skatu platforma

Randu pļavas

Ainažu p.l.t., Limbažu rajons

 Telefons nav pieejams  
 Apraksts Vidzemes jūrmalas posms no Ainažiem līdz Kuivižiem. Vienīgās piejūras pļavas Latvijā, tur sastopamas retas augu sugas. Starptautiski atzīta putnu migrācijas un ligzdošanas vieta.

Salacas Sarkanās klintis

Ainažu p.l.t., Limbažu rajons

 Telefons nav pieejams  
 Apraksts Aptuveni 10 m augsta smilšakmens krauja vairāk nekā 400 m garumā. Tas ir viens no skaistākajiem smilšakmens atsegumiem Salacas krastos.

Veczemju Sarkanās klintis

Liepupes pagasts, Limbažu rajons

 Telefons nav pieejams
 Apraksts 200 m garš un līdz 4 m augsts smilšakmens atsegums ar grotām un alām, krāšņākais sarkanā smilšakmens atsegums jūras piekrastē Latvijā.

Vidzemes akmeņainā jūrmala

Libažu rajons

 Telefons nav pieejams  
 Apraksts Dabas liegums 14 km garumā no Tūjas līdz Dzeņiem. Pludmali norobežo krauja ar alām un nišām. Jūrā iestiepjas vairāki zemesragi.

Madonas rajons [uz augšu]

Akmeņu parks "Vaidavas"

Indrānu pagasts, Vaidavas, Madonas rajons

 Telefons 26565071
 Apraksts Parks izvietots apmēram 2 ha platībā un tajā var apskatīt vienu no Latvijas lielākajām akmeņu kolekcijām (~3000 akmeņu). Ekskursantiem tiek piedāvāta apskatīt arī seno sadzīves priekšmetu un darbarīku kolekcija, savukārt drosmīgākie var doties uz Spoku namiņu, kurā var sastapties ar dažādiem dabas veidojumiem. Taka ejama gida pavadībā.

Bolēnu avots

Bērzaunes pagasts, Madonas rajons

 Telefons nav pieejams
 Apraksts Ūdens temperatūra visu gadu +7 pēc Celsija. Avota ūdenim tiek piedēvētas dziednieciskas īpašības. Tā izcelšanās apvīta dažādām teikām.

Gaiziņkalna dabas parks

Bērzaunes pagasts, Madonas rajons

 Telefons 29178245
 Apraksts Tajā atrodas Latvijā augstākā virsotne Gaiziņš (311,6 m.v.j.l.). Nozīmīgākās dabas vērtības ir paugurains reljefs, stāvās nogāzes, gravas, liela ainaviskā un botāniskā daudzveidība, enerģētiskas vietas. Tūristiem tiek piedāvātas arī ekskursijas vietējo gidu pavadībā.

Īvānu velnakmens

Sarkaņu pagasts, Madonas rajons

 Telefons nav pieejams
 Apraksts Sena teika vēsta, ka zem akmens noslēpta nauda. Ikreiz, kad kāds to mēģina izrakt, velns ar savu pēdu akmeni iestumj zemē arvien dziļāk.Uz akmens redzama iedobe, ko atstājusi velna pēda.

Kalsnavas arboretums

Jaunkalsnava, Kalsnavas pag., Madonas rajons

 Telefons 29233063, 27841099
 E-pasts s.rukmane@lvm.lv
 Internetā www.lvm.lv
 Piedāvājums Cena par ekskursiju: Ls 1.-; Ls 0.50 ( skolnieki, seniori)(ekskursija līdz vienai stundai), Ls 5.00 gida pakalpojumi, konsultācija Grupu ekskursijas pieteikt ! Darba laiks : no 1.05 līdz 31.10 Pirmdiena - Piektdiena 8 00 – 17 00 Sestdiena, Svētdiena 10 00 – 17 00 Senioriem – katra mēneša trešajā trešdienā apmeklējums par brīvu
 Apraksts Lielākā dekoratīvo koku un krūmu kolekcija Latvijas austrumdaļā (130 ha). Šeit ir iespējams apskatīt tādus retumus kā tulpjkoku, sniegpārslukoku, magnolijas u.c. Tiek piedāvātas ekskursijas, konsultācijas par koku un krūmu audzēšanu, koku un krūmu stādi, kā arī padomi ainavas veidošanā.

Lubāna ezers un apkārtne

 Telefons 29234956
 Internetā www.madona.lv/lubans
 Apraksts Lubāna mitrāja komplekss: Ap Lubāna ezeru plešas Lubāna mitrāja komplekss. Tā ir 480,2 km2 liela teritorija. No bioloģiskās daudzveidības viedokļa tā ir unikāla vieta ne tikai Latvijā, bet arī starptautiskā mērogā - te reģistrētas 225 putnu sugas, no kurām 51 ierakstīta Latvijas Sarkanajā grāmatā, 23 zīdītājdzīvnieku sugas, ezeros un upēs dzīvo 20 zivju sugas. 1999. gadā floras, faunas un biotopu aizsardzībai teritorijā izveidoti 10 dabas liegumi.2002. gadā Lubāna mitrāja komplekss iekļauts 1971. gada Ramsāres konvekcijas "Par starptautiskas nozīmes mitrājiem, īpaši kā ūdensputnu dzīves vidi", vietu sarakstā.

Piekūnu klejojumu takas

Bērzaunes pagasts, Madonas rajons

 Telefons 29178245
 Internetā www.piekuni.lv
 Apraksts Interesentiem iespējama daudzveidīgās dabas floras, faunas un enerģētiskās izziņas, dažādu mežsaimnieciskās darbības veidu salīdzināšana un izvērtēšana. No izveidotajiem skatu punktiem paveras gleznainās Vidzemes augstienes ainavas ar Gaiziņu, Sirdskalnu un apkārtējiem ezeriem.

Puķu taka

Cesvaines p.l.t., Kalnaboķi, Madonas rajons

 Telefons 29109587
 Apraksts Saimnieces pavadībā iespējams iepazīties ar savdabīgu dekoratīvo augu un puķu dārzu, kā arī gūt vērtīgus padomus puķkopībā

Stādaudzētava “Kalna Boķi”

"Kalna boķi" Cesvaine, Cesvaines novads

 Telefons 29109587, 26470363
 Piedāvājums Ekskursija pa dekoratīvo augu un puķu dārzu, padomi puķkopībā, stādu iegāde, iespēja makšķerēt dīķī. Darba laiks: pēc iepriekšēja pieteikuma. Ieejas maksa: 0,50 Ls no personas.

Strūves meridiāna punkts Sestukalnā

Sausnējas pagasts, Ērgļu novads

 Telefons Madonas TIC: 64860573, 29130437
 Apraksts Latvijā no 16 Strūves meridiāna ķēdes punktiem UNESCO pasaules mantojuma sarakstā iekļauti divi – Jēkabpils un Sestukalna punkti.

Vecsaikavas dižozols

Praulienas pagasts, Madonas rajons

 Telefons nav pieejams

Velna Skroderis

Praulienas pagasts (pie Kujas upes), Madonas rajons

 Telefons nav pieejams  
 Apraksts Lielākais akmens Vidzemē, otrais lielākais Latvijas akmens (100 m3), tā apkārtmērs 20 metri. Akmens pilnībā atsegts tikai 1982. gadā Kujas upes regulēšanas darbos. Šobrīd tas tiek izmantots kā balsts kājinieku tiltam pār upi.

Vestienas aizsargājamo ainavu apvidus

Vestienas pagasts, Madonas rajons

 Telefons nav pieejams  
 Apraksts Raksturīgo ainavu veido starp pauguriem gulošie ezeri, bet par Vestienas augstienes pērli pieņemts uzskatīt Kāla ezeru.

Voļģu Velnakmens

Cesvaines p.l.t., Madonas rajons

 Telefons nav pieejams  

Ogres rajons [uz augšu]

Dendroloģiskais parks “Lazdukalni”

Pavasara gatve 6, Ogre, Ogres rajons

 Telefons 65067503  
 Apraksts Platība 8,5 ha. Parkā vairāk kā 7000 stādījumu, aug 412 sugu koki, košumkrūmi un citi stādījumi. Uz kalna augstieni ved 100 pakāpieni. Pakā skatu laukumi, kalna virsotnē dīķis ar ūdensrozēm, var izstaigāt Purva taku, pasēdēt Filozofu krogā, ir uzsākta skatu torņa būve.

Jumpravas “Gaiļu “ dabas taka

Gaiļi, Jumpravas pagasts, Ogres rajons

 Telefons 65057678, 29423278  
 Apraksts 2, 7 km gara meža izziņas taka, iepazīstina ar dzīvi mežā, ar Latvijas mežos sastopamajiem augiem. Iespējams redzēt kontrastu: kopts - nekopts mežs. Taka piemērota ģimenēm ar bērniem un jaunākā skolas vecuma skolēniem. Akmeņu kolekcija, svešzemju stādījumi. 2001. gadā šī zemnieku sēta ieguva pirmo vietu konkursā Latvijas sakoptākais mežīpašums.

Lielvārdes putnu dārzs

Parka iela 3, Lielvārde, Ogres rajons

 Telefons 29472335  
 Apraksts Eksotisko mājputnu un dzīvnieku audzētava. Piedāvā apskatīt fazānus, baložus, karaliskās pīles, Tulūzas zosis, Bronzas tītarus, paipalas, fredkas, šķirnes trušus. Organizē pasākumus, kuros iesaistīti dzīvnieki un apmeklētāji. Iespēja iegādāties mājputnus un mājdzīvniekus.

Vangusalu Dinamarkas akmens

Lielvārdes novads, Ogres rajons

 Telefons nav pieejams  
 Apraksts Šis akmens kādreiz bijis novietots pie Vangusalu mājām uz četru pagastu - Lielvārdes, Lēdmanes, Rembates un Jumpravas robežas. 20. gs. 60. gadu beigās no savas sākotnējās vietas tas aizvilkts 300 m D virzienā. Šis akmens ir 2,7 m garš, 1,8 m plats, 1,5 m augsts. Akmenī iekaltas divas zīmes: bīskapa zizlis un krusts (zīmes augstums 85 cm, platums 75 cm) un neliels aplis ar krustu vidū. Zizlis un krusts ir Rīgas arhibīskapijas īpašuma zīmes un norāda, ka Livonijas ordeņa valsts pastāvēšanas laikā (13.-16. gs.) šīs zemes pie Daugavas ietilpa Rīgas arhibīskapijas teritorijā un iemarķētas pie Vangusalām.

Vedzes dabas taka

Mazozolu pagasts, Ogres rajons

 Telefons 26513140  
 Apraksts Atrodas Vedzes upes krastā uz Mazozolu pagasta un Cēsu rajona robežas. Tā iepazīstina ar upes savdabīgajiem krastiem un tās floru.

Rīgas rajons [uz augšu]

Allažmuižas parks

Allažu pagasts, Rīgas rajons

 Telefons nav pieejams  
 Apraksts No muižas kompleksa ir saglabājusies tikai ūdens dzirnavu ēka (celta 1801.g.), kā arī Allažmuižas parks ar 13 eksotisku kokaugu sugām un formām. Parkā ir piemiņas vieta 2. pasaules kārā kritušajiem vācu karavīriem.

Allažu dabas takas

Allažu pagasts, Siguldas novads

 Telefons 29262489
 E-pasts iveta.abelite@sigulda.lv
 Internetā www.tourism.sigulda.lv
 Apraksts Allažu dabas takas aicina izbaudīt Allažu dabas krāšņumu ar daudziem interesantiem apskates objektiem, savdabīgākās un skaistākās vietas atrodas īpaši aizsargājamās teritorijās - Mežmuižas avotu, Ezernieku krasta kriteņu un Mazo Kangaru dabas liegumos.

Baltā kāpa

Saulkrasti, Rīgas rajons

 Telefons nav pieejams
 Apraksts Tā atrodas Inčupes labajā krastā pie upes ietekas jūrā. Vēl 20.gadsimta otrajā trešdaļā tajā bija skaidri saskatāmi balti, sacietējuši smilšu slāņi, kas pēc izskata ir līdzīgi smilšakmenim, tomēr no tā atšķiras. Jādomā, ka baltās smiltis sablīvējis un ar ūdens palīdzību sacementējis vējš.

Daudas vai Vecdreiļu ūdenskritums

Siguldas pagasts, Siguldas novads, Rīgas rajons

 Telefons nav pieejams
 Apraksts Daudas vai Vecdreiļu ūdenskritums ir trešais lielākais Latvijas ūdenskritums, tā augstums ir 2,4m. Daudas upe tek pa dziļu kanjonveida gravu.

Gaujas senieleja

Sigulda, Rīgas rajons

 Telefons nav pieejams
 Apraksts Sākusi veidoties pirms 370 – 300 miljoniem gadu, devona periodā. Tad veidojās smilšakmens iezis. Pēdējā lielākā pārveide bijusi senielejā 12-13 tūkstošus gadu atpakaļ. Ledājam atkāpjoties, tā kušanas ūdeņu sanesumi izveidoja pašreizējo senieleju. Senatnē Gauja bijusi kuģojama vismaz līdz Cēsīm. Gauja ir vienīgā lielā upe Latvijā, kura savu tecējumu sāk un beidz Latvijas teritorijā. Tās garums 460 km, no kuriem 1/5 jeb 93,5 km ietilpst Gaujas Nacionālā parka teritorijā. Gaujas senielejas platums no 1- 2,5 km, bet maksimālais dziļums pie Siguldas 85m.

Gleznotājkalns

Sigulda, Rīgas rajons

 Telefons nav pieejams
 Apraksts Atrodas Siguldā starp Vējupītes gravu un Gaujas senleju. No šī kalna paveras skaists skats uz Gaujas senleju un 80m zemāk esošo Gauju.

Gūtmaņa ala

Sigulda, Rīgas rajons

 Telefons nav pieejams
 Apraksts Gūtmaņa ala ir lielākā Baltijā – 18,8 m dziļa, 12 m plata, 10 m augsta, senākais gravējums saglabājies no 17. gs.

Ķeizarkrēsls

Sigulda, Rīgas rajons

 Telefons nav pieejams
 Apraksts Atrodas Gaujas senlejas kreisajā krastā netālu no vēsturiskās Laurenču Šveices mājas. 2001. gadā uzstādīts varens koka krēsls – Ķeizarkrēsls, kurā sēžot var vērot Gaujas senielejas burvību. Autors mākslinieks Harijs Zemītis. Ķeizarskats – atrodas 300m uz R no Ķeizarkrēsla otrpus Laurenču gravai. Nosaukums šīm vietām radies sakarā ar to, ka te 1862.gadā pabijis Krievijas cars Aleksandrs II. Viņš bijis sajūsmināts par brīnišķīgo skatu, kas pavēries no skatu vietas uz Gaujas senleju.

Ķeizarskats

Sigulda, Rīgas rajons

 Telefons nav pieejams  
 Apraksts No Ķeizarskata paveras Gaujas senleja austrumu virzienā – uz mežu fona reljefi izceļas Turaidas pils un Krimuldas muižas Jaunā pils.

Katrīnas liepas

Saulkrasti, Rīgas rajons

 Telefons nav pieejams  
 Apraksts Katrīnas liepas gandrīz līdzās Baltajai kāpai – dižkoki, kas reizē ir arī vēsturiski koki. Kā vēsta nostāsts (tam gan nav dokumentāra pamatojuma), šīs liepas stādījusi Krievijas ķeizariene Katrīna II, uz brīdi atpūšoties Pabažu jūrmalā. Nav gan skaidri pateikts, vai liepas stādījusi pati valdniece, viņas kalpi vai vietējie iedzīvotāji par godu Katrīnai II. Divu resnāko liepu apkārtmērs ir 3,7m un 2,7 m.

Kraukļa aiza

Sigulda, Rīgas rajons

 Telefons nav pieejams
 E-pasts ac@gnp.lv
 Internetā www.gnp.lv
 Apraksts Iežos atrastas bruņu zivju fosilijas (pārakmeņojušās atliekas). Sienā ir 5 m garā, plaisveidīgā Kraukļu ala - iecienīts ekskursiju objekts. Ala apmeklējumam nav paredzēta. Aizsargājams ģeoloģiskais dabas piemineklis.

Kubeseles dabas taka

Krimuldas pagasts, Rīgas rajons

 Telefons nav pieejams
 Apraksts Kubeseles dabas taka sākas pie Krimuldas baznīcas, kas turpinās līdz Gaujai. Taka ved gar vēstures un ģeoloģiskiem pieminekļiem Runtiņupītes krastos no Krimuldas baznīcas līdz Gaujai, piemēram, Krimuldas baznīcu un mācītājmāju, piemiņas akmeni draudzes skolotājam Jurim N. Ramanim, Kubeseles pilskalnu, Kaupo kapa uzkalniņu, Runtiņalu, Saulstariņu klintīm, enkurklučiem, seniem baltu uzkalniņkapiem.

Pētera ala

Sigulda, Rīgas rajons

 Telefons nav pieejams
 E-pasts ac@gnp.lv
 Internetā www.gnp.lv
 Apraksts Pētera ala ir dabas veidota šaura sprauga smilšakmens sienā Vējupītes krastā. Nostāsts vēsta, ka zviedru laikos (17./18.gs.), kad izcēlies karš, šeit slēpies no paņemšanas zaldātos zemnieks Pēteris. Cita teika vēsta, ka te no kara briesmām slēpies vietējais mācītājs un alā kristījis bērnus. Ala apmeklējumam nav paredzēta. Aizsargājams ģeoloģiskais dabas piemineklis.

Raganu katls

Siguldas pagasts, Siguldas novads, Rīgas rajons

 Telefons nav pieejams
 Apraksts Raganu katls - milzīgs piltuvveida iegrauzums, atrodas pie Daudām upes kreisajā krastā ir, tā ir unikāla vieta ar augsti atsegtām smilšakmens klintīm.

Saltavots

Sigulda, Rīgas rajons

 Apraksts Atrodas Siguldas pagastā, apmēram 1 km uz D no Siguldas robežas un uz A no Allažu ceļa. Viens no lielākajiem Latvijas avotiem. Ūdens temperatūra pat vasarā apm. 5° C

Sateseles pilskalns

Sigulda, Rīgas rajons

 Telefons nav pieejams
 Apraksts Sateseles pilskalns ir vieta, kur 13. gs. sākumā te atradās feodāļa Dabreļa ozolkoka pils. No trim pusēm pilskalnu norobežo 35 m dziļas gravas, no dienvidu puses to sargā 8 m augsts un 73 m garš mākslīgi veidots zemes valnis.

Saulrieta taka (Baltā kāpa – Saules tiltiņš)

Saulkrasti, Rīgas rajons

 Telefons nav pieejams  
 Apraksts Taka iet pa Pēterupes lejteces kraujas augšdaļu starp upi un Rīgas– Tallinas autoceļu. Vairākās vietās paveras skaists skats uz upes ieleju un jūru. Ejot pa taku, var redzēt ne tikai 20 dižpriedes, bet arī īpatnējas formas kokus: priedes, kuru zari ir vienādā garumā ar stumbru un turpinās paralēli zemei vai augšup, vai izlokās dažādos vijumos. Daudziem kokiem ir dubultas galotnes. Te aug arī bērzs ar pieciem stumbriem un t.s. vilkaču priedes ar vēja atsegtām saknēm.

Velnala

Sigulda, Rīgas rajons

 Telefons nav pieejams
 E-pasts ac@gnp.lv
 Internetā www.gnp.lv
 Apraksts Mūsdienās no Gaujas kreisā krasta paveras krāšņs skats uz Velnalas klinti. Aizsargājams ģeoloģiskais dabas piemineklis.Velnalas klintis un ala labi apskatāma no Gaujas kreisā krasta. Ala nav paredzēta apmeklējumam.

Zušu sēravots

Mores pagasts, Rīgas rajons

 Telefons nav pieejams
 Apraksts Atrodas uz Siguldas pagasta un Mores pagasta robežas pie Zušu mājām. Vairāki sēravoti. Lielākais no tiem dienā izverd 600 000 litrus sērūdens. Arī apkārtnes dūņās ir dziednieciskas īpašības. Pirms II pasaules kara Zušos darbojusies ārstniecības iestāde ar sēra un dūņu vannām, bet kara laikā gājusi bojā.

Valkas rajons [uz augšu]

Dabas izziņas taka

Sarmīte Nēgele, Launkalnes pagasts, Valkas rajons

 Telefons 26315489  
 Apraksts Dabas izziņas taka

Dižkoki Kārķu pagastā

Kārķu pagasts, Valkas rajons

 Telefons 64740671
 Apraksts Šeit atrodas vairāki valsts nozīmes dižkoki – savdabīgi koki, vēsturiski koki un pēc apkārtmēra atbilstoši dižkoka statusam. Brīnumegle, Soda priede, Naglu dižvītols, Ulmaņa priede, Mīlestības priede ir tikai daži no gida pavadībā apskatāmajiem dabas radītajiem brīnumiem.

Meteorīta krāteris

Smiltene, Valkas rajons

 Telefons nav pieejams  
 Apraksts Īpatnējs dabas veidojums, kas atgādina meteorīta krāteri.

Meža taka “Ko glabā mežs”

Plāņu pagasts, Valkas rajons

 Telefons 64723428, 29436275  
 Apraksts Meža takas 20 dabas un cilvēku veidotie apskates objekti meklējami Gaujas tuvumā, pirmais apskates objekts atrodas 3 kilometru attālumā no Strenču pilsētas. Takā ietvertais māca vērot dabu un tajā notiekošos procesus, palīdz iepazīt, kultūrvēsturiskās liecības. Iekļaujot visus apskates objektus, meža takas garums ir 40 kilometri. Taka apskatāma gidu pavadībā.

Sedas purva dabas liegums

Seda, Strenču novads

 Telefons 64707544
 Apraksts Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta teritorijā izveidots ar mērķi aizsargāt ūdensputnu ligzdošanai piemērotu teritoriju. Kūdras ieguves rezultātā dabiskie purvu biotopi tikpat kā nav saglabājušies. Izstrādātajos kūdras karjeros izveidojušās daļēji aizaugušās seklās ūdenstilpnes ir piemērotas ūdensputnu ligzdošanai, tās ir arī nozīmīgas gājputnu apmešanās vietas migrācijas laikā.

Silvas dendroloģiskais parks

Silva, Launkalnes pagasts, Valkas rajons

 Telefons nav pieejams  
 Apraksts 15ha platībā aug vairāk kā 200 koku un krūmu sugu.

Smiltenes ezeru kaskāde

Smiltene, Valkas rajons

 Telefons nav pieejams  
 Apraksts Uz Abuls upes uzdambējuma izveidojušies 3 ezeri – Teperis, Vidusezers un Tiltleju ezers.

VAS “Latvijas Valsts meži” Strenču kokaudzētava

Strenču kokaudzētava, Trikātas pagasts, Valkas rajons

 Telefons 29476556  
 Apraksts Kokaudzētavā 47 ha platībā tiek audzēti mežu stādi: priede, egle, bērzs, melnalksnis, kā arī dekoratīvo koku un krūmu stādi. Apmeklētājiem tiek piedāvātas iespējas iegādāties stādāmo materiālu mežu atjaunošanai un dekoratīvos stādus, iepazīties ar daudzveidīgajā augu sugām un šķirnēm, kā arī vērot stādu audzēšanas procesu dabā.

Vecsautiņu avoti

Silva, Launkalnes pagasts, Valkas rajons

 Telefons nav pieejams  
 Apraksts Ģeoloģisks dabas aizsardzības objekts. Iecienīta dzeramā ūdens iegūšanas vieta.

Valmieras rajons [uz augšu]

Dambju ozols

Burtnieku pagasts, Valmieras rajons

 Telefons nav pieejams  
 Apraksts Dambju ozols ir sestais lielākais Latvijā (apkārtmērs 8,6 m, sakņu apkārtmērs 20 m)

Jēču dzirnavas un dabas taka

Naukšēnu pagasts, Valmieras rajons

 Telefons 64265415, 26527214  
 Apraksts Taka veidota, lai iepazīstinātu ar Ziemeļvidzemes reljefa un dabas īpatnībām. Izveidoti 2 marķēti maršruti (garākais 7 km). Iespējama ekskursija gida – ģeologa vadībā.

Rietekļa kadiķis

Valmieras pagasts, Valmieras rajons

 Telefons nav pieejams  
 Apraksts Rietekļa kadiķis ir lielākais Latvijā. Kadiķim dots latviešu dzejnieka Rietekļa, dziesmas Še kur līgo priežu meži autora, vārds.

Sietiņiezis

Vaidavas pagasts, Valmieras rajons

 Telefons 29433353  
 E-pasts ac@gnp.lv
 Internetā www.gnp.lv
 Apraksts Lielākā baltā smilšakmens klints pie Gaujas (15 m augsta , 400 m plata). Klintis izrobotas ar vairākām nišām, lielākā no tām - Velna papēdis. No dabas takas paveras gleznains skats uz Gauju. Piknika vietas. Iespējama ekskursija vides gida vadībā. Aizsargājams ģeoloģiskais dabas piemineklis.

Skaņākalna dabas parks

Mazsalaca, Valmieras rajons

 Telefons 26429500
 Apraksts Galvenais tūristu piesaistes objekts ir Salacas ieleja ar Devona perioda sarkanā smilšakmens atsegumiem un alām tās krastos, kur izveidots Skaņākalna parks (3 km). Dažādu garumu takas ar pasaku tēlu skulptūrām, romantiskiem tiltiņiem, stāvām kāpnēm un neparastiem dabas veidojumiem. Parka galā ap 20 m augstā Skaņākalna klints dod spēcīgāko atbalsi Latvijā. Parku iespējams apskatīties pārvietojoties ar kājām, divriteni, automašīnu, laivu vai plostu. Iespējama ekskursija gida vadībā.

Valmieras atpūtas parks

Valmiera

 
 Apraksts Gaujas stāvie krasti, Lucas kalns un muiža, Elku saliņa, pastaigu takas un piknika vietas

Zilaiskalns

Kocēnu pagasts, Valmieras rajons

 Telefons 29109994
 E-pasts info@svetvietas.lv
 Internetā www.svetvietas.lv
 Apraksts Sena kulta vieta, augstākais punkts Ziemeļvidzemē (127 m v.j.l.). Visskaistākais tas ir pavasarī, kad zied zilās un baltās vizbulītes. Šeit ierīkota atpūtas vieta un enerģētiskā svētvieta. Pēc zintnieku un zemes enerģijas pētnieku domām Zilajā kalnā krustojas četras uguns āderes, āderu krustpunktam apkārt cilvēku izveidoti 14 enerģijas un 2 uguns apļi. Zilākalna virsotnē iezīmēts šis spēka vietas centrs, kurā ir vislielākā enerģijas plūsma. Pie ieejas spēka vietā novietots arī senais Upurakmens, kurš reiz nogrūsts no kalna.
 
<< Oktobris 2019 >>
POTCPSSv.
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Iesakām