Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Kalbakas, lauku māja

Mierīga un mājīga vieta Smiltenes pievārtē, kur pavadīt lieliskas brīvdienas kopā ar ģimeni un draugiem


Krogs Mazais Ansis


Apaļkalns, kempings


Valmiermuižas alus darītavaSākums \ Apskates objekti \ Pilis, muižas, drupas \

Drukāt


Alūksne Gulbene Valka Valmiera Limbaži Sigulda Ogre Rīga Cēsis Madona


Vidzemes tūrisma materiālu lejuplādēšana

 Telefons Vidzemes Tūrisma asociācija 64122011
 Apraksts Piedāvājam lejuplādēt Vidzemes Tūrisma asociācijas izdotos materiālus: kartes, tūrisma maršrutus, naktsmītņu un tūrisma pakalpojumu katalogus

Skatīt šeit

Alūksnes rajons [uz augšu]

Alūksnes Jaunā pils un parks

Pils iela 74, Alūksne

 Telefons Alūksnes TIC: 643 22979, 29130280
 Apraksts Pils celta 1859. - 1863. gadā angļu neogotikas stilā pēc barona A. fon Fītinghofa pasūtījuma. Pašlaik pilī atrodas Novadpētniecības un mākslas muzejs un dabas muzejs Vides labirints.

Jaunlaicenes muižas ēku komplekss

Jaunlaicene, Alūksnes rajons

 Telefons 64381146
 Apraksts Jaunlaicenes muižas ēku komplekss ir Baronu fon Volfu dzimtas īpašums. Apskatāma kapliča, kura celta apmēram 1859. – 1865. gados kā maza gotiska baznīciņa. Virs kapličas durvīm var apskatīt Volfu dzimtas ģerboni.

Zvārtavas pils

Zvārtava, Alūksnes rajons

 Telefons 29609749, 67228497
 Internetā www.zvartavaspils.lv
 Apraksts Barona Ferzena romantiskā Zvārtavas pils, celta 1881.gadā. Šobrīd Latvijas Mākslinieku savienības radošā darba, atpūtas un starptautisko simpoziju norises vieta.

Cēsu rajons [uz augšu]

Cēsu Jaunā pils

Cēsis, Pils laukums 9

 Telefons 64121815

Skatīt vairāk...
 Apraksts Cēsu Jaunā pils (18. gs. beigas) celta vecās ordeņpils vārtu nocietinājuma vietā. Sākumā tā kalpojusi kā grāfa dzīvojamā māja, laika gaitā pils piedzīvojusi dažādus iemītniekus – tajā darbojusies ūdens dziedinātava, virsnieku klubs un pēc Otrā pasaules kara te tika ierīkoti apmēram 40 dzīvokļi. Kopš 1949. gada pilī iekārtots Cēsu Vēstures un mākslas muzejs.

Cēsu Viduslaiku pils

Cēsis, Pils laukums 11

 Telefons 64121815
 Apraksts Cēsu Viduslaiku pils (13.-16. gs.) ir ne tikai Cēsu vecpilsētas populārākā daļa, bet arī pats iespaidīgākais un vislabāk saglabājies drupu ansamblis Latvijā. Cēsu pils bija viens no stiprākajiem Livonijas ordeņa cietokšņiem Baltijā un ordeņa mestru rezidence. Tās celtniecība sākta 1207. gadā. Pils stipri cieta 16. un 17. gs. karos, un pēc postījumiem Ziemeļu kara laikā tā vairs netika atjaunota. 14. gs. celtais Rietumu tornis ir pils dominante. Pili var apskatīt 16. gs. vidus pils kalpotājiem atbilstoši tērptu gidu pavadībā.

Dzērbenes muiža

Dzērbenes pagasts, Cēsu rajons

 Telefons  
 Apraksts Dzērbenes muiža 18. gs. beigās celtā muižas pils ir klasicisma stila ēka. 19. gs. beigās pilij uzbūvēts masīvs neogotikas stila tornis. Pili ieskauj septiņu dīķu kaskāde. Apmeklētājiem ieteicams uzkavēties spoku kambarī un noklausīties gida stāstītos spoku stāstus.

Lielstraupes pils

Cēsu rajons, Straupes pagasts

 Telefons 29426705
 Apraksts Lielstraupes pils celta romāņu stilā. Pēc 1905. gada ugunsgrēka tās tornis atjaunots baroka, bet pils iekštelpas – klasicisma stilā. Kopš 1963. gada pilī darbojas Straupes narkoloģiskā slimnīca.

Nēķena muiža

Taurene, Taurenes pagasts

 Telefons  

Skatīt vairāk...
 Apraksts Sākotnēji celta kā Ņēķena pils. Ēkas arhitektūrā vērojams neorenesanses un villas motīvs gan ar zināmu provinciālisma pieskaņu. Pateicoties humānajai Panderu dzimtas saimniekošanai, 1905. gadā, revolūcijas laikā muiža netika nodedzināta, jo pretī stājušies Ņeķena zemnieki un kalpi. Šeit bijusi arī kara tiesa un cietums.

Raunas pils

Raunas pagasts, Cēsu rajons

 Telefons 26337808
 Piedāvājums ekskursiju pieteikšana pa tālr. 29121657
 Apraksts Raunas pils bijusi Rīgas arhibīskapijas bīskapa galvenā rezidence. 16. gs. sākumā pils tika ievērojami paplašināta, ap to izauga varena viduslaiku pilsēta. 17. gs. beigās tika noārdīti visi priekšpils torņi un saglabājās vienīgi pils galvenie korpusi. Livonijas ordeņa pils Cēsīs un bīskapa pils Raunā bijušas greznākās pilis Latvijā.

Ungurmuiža

Raiskuma pagasts, Pārgaujas novads

 Telefons 22007332, 64164195

Skatīt vairāk...
 E-pasts ungurmuiza@inbox.lv
 Internetā http://www.ungurmuiza.et.lv
 Ieejas maksa LVL 1-1.5 LVL
 Apraksts Ungurmuiža ir harmonisks 18. gadsimta koka ēku ansamblis, milzu ozolu ieskauts, tas ieņem nozīmīgu vietu Latvijas kultūras pieminekļu mantojumu vidū. To 1732. gadā cēlis barons fon Kampenhauzens kā savas dzimtas māju, un šobrīd Latvijā nav saglabājušās līdzīgas baroka koka celtnes, kuru iekštelpas ir tik bagātīgi izgreznotas ar sienu gleznojumiem. Veikti restaurācijas darbi, lai Ungurmuiža atdzimtu par muzeju un viesu māju- sabiedrisku centru. Mūsdienu ērtībām piemērota, tā būs kā radīta Jūsu atpūtai, svinībām un semināriem. Varēsiet baudīt muižas īpašo gaisotni, pastaigājoties pa parku zem milzu ozoliem vai dzerot tēju krāšņajā tējas paviljonā.

Vecpiebalgas muiža

Ineši, Cēsu rajons

 Telefons  
 Fakss  
 Apraksts Vecpiebalgas muižas komplekss atrodas Inešu pagastā pie Orizāres upītes, kas ir īsākā upe Latvijā. Vecpiebalgas muižas ēka celta 1688. gadā un ir tajā laikā zviedru valdības īpašums. Pēc Ziemeļu kara Pēteris I uzdāvina muižu Borisam Šeremetjevam, kurš muižas dzīvojamo ēku tagadējā izskatā cēlis ap 1784.-1786. gadu. Muiža kalpojusi par prototipu Slātavas muižai Brāļu Kaudzīšu romānā „Mērnieku laiki”. Pie muižas atrodas parks – 4,2 ha platībā. Parkā ir 43 koku un krūmu sugas. 22 no tām eksotu, kuras visas ir saglabājušās. Parku apjož laukakmeņu žogs. Muižas vīna pagrabiņā iekārtots Piebalgas novadpētniecības muzejs, kurš iepazīstina apmeklētājus ar Piebalgu senā un ne tik senā pagātnē. Šobrīd muižas telpās atrodas pagasta padome, bibliotēka un kultūras nams.

Veselavas muižas komplekss

Veselavas pagasts, Cēsu rajons

 Telefons 64122082, 26100962
 Apraksts Veselavas muižas komplekss saglabājies gandrīz pilnībā. Divstāvu mūra kungu māja celta 19. gs. 40. gados. Tā veidota U burta formā un atrodas uz savdabīga, salai līdzīga ovāla zemes gabala, ko no visām pusēm ieskauj mūsdienās faktiski izsusēsjis grāvis, tā imitējot viduslaiku nocietinātās pilis. Ieteicams apskatīt savdabīgo ēkas apkures sistēmu bēniņos, kā arī seno lietu un mantu kambari ar darbarīkiem un sadzīves priekšmetiem. Gids zina stāstīt leģendas par Veselavas muižu.

Gulbenes rajons [uz augšu]

Gaujienas muižas ansamblis

Gaujiena, Alūksnes rajons

 Telefons 64300327, 29367418

Skatīt vairāk...
 Apraksts Gaujienas muižas ansamblis no 1818.gada Gaujienas muižu iegūst īpašumā barons Ādolfs fon Vulfs. Gaujiena paliek Vulfu īpašumā vēl 100 gadus, kuru laikā tiek uzceltas vairāk kā 15 ēkas un iekārtots ainavu parks. Pašlaik pilī atrodas Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskola un novada vēstures muzejs.

Jaungulbenes muiža

Jaungulbene, Gulbenes rajons

 Telefons 64431545, 29239247
 Apraksts Jaungulbenes muiža monumentāli atturīgā pils celta ap 1878. gadu angļu neogotikas stilā. Pārbūvēta 19. gs. beigās un 20. gs sākumā, likvidējot gotikas formas un piešķirot romāņu neorenesanses stila iezīmes. Torņa fasādē – īpašnieku fon Tranzē-Rozeneku ģērbonis. Neobaroka stila interjeri. Parādes pagalms ar dīķi un laukakmens vārtiem. Plašo ainavu stila parku rotā daudzas mazās arhitektūras formas – Velna vārti, ceļa rādītājs, obelisks u.c. Saimniecības ēku komplekss – staļļi, manēža, pagrabs, ugunsdzēsēju māja, kalēja māja u.c

Livonijas ordeņa pilsdrupas Alūksnē

Pils iela 74, Alūksne

 Telefons 64381321
 Apraksts Pils celtniecība tika pabeigta 1342.gadā Livonijas ordeņa mestra Burharda fon Dreilēvena laikā Alūksnes ezera lielākajā salā. Ziemeļu kara laikā pili ielenca krievu karaspēks Šeremetjeva vadībā. Pēc Ziemeļu kara notikumiem drupās pārvērstā pils vairs netika atjaunota un šodien pilsdrupās atrodas brīvdabas estrāde ar 3000 skatītāju vietām.

Lizuma muiža

Lizums, Gulbenes rajons

 Telefons 64443330
 Apraksts Jau pirms poļu laikiem Lizumā bijusi muiža, kas piederēja Tīzenhauzeniem, bet vēlāk to vadījis Medums. 1629. gadā kā muižas īpašnieks minēts Antoniuss Morrie, bet 1657. gadā – Meijers. No 1781. gada muiža nonāca barona Malamas īpašumā, līdz beidzot 1836. gadā par īpašnieku kļuva fon Volfu dzimta. Greznākā celtne neapšaubāmi ir pils, kas celta 19. gs. vidū historisma stilā (neogotikas stila fasādes apdare un astoņstūru tornis). Iekštelpās koka apdares darbus veica Aleksandrs Knoks. Viņš darināja interjera apdari Zilajā (Mednieku) zālē, kas ir viena no greznākajām telpām pilī. 1936./37. gadā pilī iekārtota skola, kas šeit atrodas arī tagad.

Stāmerienas pils

Stāmerienas pagasts, Gulbenes rajons

 Telefons 29468334
 Internetā www.stamerienaspils.lv
 Apraksts Stāmerienas pils 1802.gadā Stāmerienas pusmuiža atdalījusies no Vecgulbenes kā patstāvīga vienība. Muižas pirmais īpašnieks bijis Johans Gotlībs fon Volfs, bet pēc viņa nāves to mantoja viņa pēcnācēji. Pils celta historisma stilā 1835. gadā, 1905. gada revolūcijā nodedzināta, bet 1908.gadā atjaunota ar jūgendstila iezīmēm. Ap pili ir 24,3 ha liels parks, kas veidots brīvajā jeb angļu stilā. Parks iekārtots pēc tā saucamā vēdekļveida principa. Šeit vairākkārt ir viesojies itāļu rakstnieks, romāna Gepards autors Džuzepe Tomazi di Lampedūza.

Vecgulbenes muiža (Sarkanā un Baltā pils)

Brīvības iela 18, Gulbene

 Telefons 64474800, 29131404
 E-pasts baltapils@baltapils.lv
 Internetā www.baltapils.lv
 Apraksts Muižas komplekss Gulbenes D daļā veidojies viduslaiku nocietinātās pils tuvumā. Līdz mūsdienām saglabājusies muižas apbūve tapusi 19. – 20. gs., kad muiža atradās baronu Volfu īpašumā. Kompleksā ietilpst divas pilis – Baltā pils ( romiešu stils) un Sarkanā pils (neogotiskais stils). Abas pilis nodedzinātas 1905. gada nemieros, bet vēlāk daļēji atjaunotas un pārbūvētas. Līdz mūsdienām saglabājušās vairākas 19. gs. ierīkotā muižas parka daļas un saimniecības ēkas – kūtis staļļi, manēža, kalpu māja. Pašreiz tiek restaurēta Baltā pils.

Limbažu rajons [uz augšu]

Bīriņu pils

Bīriņi, Vidrižu pagasts, Limbažu rajons

 Telefons 64024033, 29416661
 Internetā www.birinupils.lv
 Apraksts Bīriņu pils - plaša, senatnes elpas piesātināta parka un divu, ar slūžām savienotu ezeru ieskauta, celta 1860. gadā fon Pistolkorsu ģimenei un šodien tā ir prestiža vieta banketu un semināru rīkošanai. Blakus Pilij, Dārznieka mājā ierīkota viesnīca, aicinot atpūsties no pilsētas steigas un izbaudīt pils romantisko apkārtni.

Igates pils

Igate, Vidrižu pagasts, Limbažu rajons

 Telefons 29245500
 Internetā www.igatespils.lv
 Apraksts Igates pils celta 1880. gadā neorenesanses stilā fon Pistolkorsu dzimtai. Tās autors ir R.H. Cikvics. Pašreiz pils darbojas kā viesu nams, piedāvājot telpas semināru un konferenču rīkošanai, svinībām, banketiem, jubilejām un kāzām, sporta spēlēm. Pils piedāvā gan pirti, baseinu ar kaskādi, naktsmītnes, sportošanas iespējas un “Dzirnavu krodziņu”.

Limbažu pilsdrupas un Rīgas rātes jaunā pils

Burtnieku iela 7, Limbaži

 Telefons 64070632
 Apraksts Limbažu pilsdrupas un Rīgas rātes jaunā pils ir viena no senākajām Latvijas fortifikācijas aizsardzības būvēm. Pils vārtu tornis ir vienīgais Latvijā, kur saglabājušies unikālie vārti ar paceļamo restu fragmentiem. Galvenajos vārtos saglabājušās vairākas nozīmīgas gotikas perioda detaļas. Dienvidu korpusā saglabājušās gotiskās logu ailes ar lēzenām smailu loku arkām. Saglabājušās arī vairākas iekštelpu dekoratīvās detaļas, otrajā stāvā. 1999. gadā uzsākti pilsdrupu konservācijas darbi.

Ozolmuižas apbūves komplekss

Brīvzemnieku pagasts, Limbažu rajons

 Telefons 64070608
 Apraksts Ozolmuižas apbūves komplekss celts 18.gs. beigās, piebūve -1889. gadā, kuru aptver 19.gs. veidots parks un daļēji saglabājusies muižas apbūve. Pils ir viena no pirmajām Latvijas muižu pilīm, kuras arhitektūrā izpaudies agrīnā klasicisma stils.

Madonas rajons [uz augšu]

Biksēres muiža un parks

Biksēre, Biksēres pagasts, Madonas rajons

 Telefons 64860876, 26210813
 Apraksts Muižas ēkas saglabājušās no muižkunga Magnusa laikiem. Kungu mājā ar arhitektonisku kuriozu - neogotisku tornīti tagad atrodas Sarkaņu pagasta padome. 14,7 ha lielo muižas parku grezno koktēlniecības simpoziju dalībnieku veidotās skulptūras.

Cesvaines pils un parks

Pils iela 1, Cesvaine, Madonas rajons

 Telefons 64852225, 64852561
 Internetā www.cesvaine.lv
 Apraksts Cesvaines pils un parks ir izcils eklektisma piemineklis. Pils celta 1890.-1897. gados pēc arhitektu H. Grīzebaha un A. Dinklāges projekta. Blakus pilij atrodas arhibīskapa pils pilsdrupas. Savukārt Cesvaines pils parkā sastopamas apmēram 70 koku un krūmu sugas.

Ērgļu viduslaiku pilsdrupas

Ērgļi, Madonas rajons

 Telefons 64871299
 Apraksts Šī Tīzenhauzenu pils celta pirms 1397. gada. Pilij bijusi taisnstūra forma. Pils iekšienē atradusies baznīca - kapela. Vārtu tornī, apaļā velvētā telpā, atradusies munīcijas noliktava. Pilī varēja iekļūt pa paceļamo tiltu. Livonijas kara laikā 1577. gadā Ērgļu pili ieņēma maskaviešu karaspēks.

Dzelzavas pils un parks

Dzelzava, Madonas rajons

 Telefons 64852561, 26130697
 Apraksts Dzelzavas pils un parks 18. gs. vidus baroka stila pils, kura piederējusi Tranzeju- Rozeneku dzimtai. Ap centrālo laukumu simetriski izvietotas muižas kalpotāju mājas.

Grašu pils

Cesvaines p.l.t., Madonas rajons

 Telefons 64852200, 29448937
 Internetā www.hotelgrasupils.lv
 Apraksts Grašu pils Uz augsta cokolstāva ap 1784. gadu klasicisma stilā būvēta un vēlāk pārbūvēta divstāvu kungu māja ar četru kolonnu portiku centrālajā daļā. Kopš 1820. gada muiža piederēja fon Kālenu dzimtai. Pašlaik šeit atrodas bērnu ciemats. Kungu mājā ir iekārtots viesu nams.

Jumurdas pils un parks

Jumurda, Madonas rajons

 Telefons 64871791 vai 27852532
 Internetā http://www.hoteljumurda.lv/
 Apraksts Jumurdas pils un parks - 19. gs. vidū lībiešu būvmeistara M. Sāruma būvēta eklektisma stila pils fon Tranzē dzimtai. Ēkai raksturīgs neogotisks tornis, neapmestu ķieģeļu un apmestu, krāsotu detaļu kontrasts. Saimniecības ēkas un neliels parks ar tālām skatu perspektīvām un Jumurdas ezeru.

Varakļānu pils un parks

Pils iela 29, Varakļāni, Madonas rajons

 Telefons 64866162, 29359242
 Apraksts Pils celta 1783.-1789. gadā grāfam Borham pēc itāļu arhitekta Vinčenco Mocoti projekta klasicisma stilā. Tajā nesen atklāti 18. gs sienu gleznojumi. Šobrīd pilī iekārtots Varakļānu novada muzejs. Tiek atjaunots parks tā vēsturiskajā veidolā, kur atrodas liels akmens, kurš tautā dēvēts par Mīlestības akmeni.

Varakļānu Sv. Viktora kapela

Varakļāni, Madonas rajons

 Telefons 64866162, 29359242
 Apraksts Varakļānu Sv. Viktora kapela celta 1814. gadā kā Borhu dzimtas apbedījumu vieta un baznīca. Šeit novietoti no Itālijas atvestie Svētā Viktora pīšļi.

Vestienas muiža un parks

Vestiena, Madonas rajons

 Telefons 64871850, 26401340
 Internetā www.vestiena.lv
 Apraksts Tagadējās Vestienas muižas vietā bijusi lauku nocietinājumskanste. 18. gs. skanstes vietā uzcelts vērienīgais Vestienas muižas komplekss. Aizsarggrāvji tika pārveidoti par gleznainiem dīķiem.

Ogres rajons [uz augšu]

Lielvārdes bruņinieku pilsdrupas

Lielvārde, Ogres rajons

 Telefons 65053759
 Apraksts Pils celta 13. gs. pēc vācu krustnešu norādījumiem, piederējusi Rīgas arhibīskapam. Drupas iekonservētas 1987. gadā pēc arhitekta G. Erdmaņa projekta.

Suntažu muižas pils

Suntažu pagasts, Ogres rajons

 Telefons 65037216, 26546609
 Internetā www.rsp.lv/skolas/pilis/suntazi
 Apraksts Indriķa hronika vēsta, ka 1223. gadā pēc bīskapa Alberta pavēles te uzcelta pils, laika gaitā daudzkārt postīta un atjaunota. Muižas kungu māja celta 1780.-1782. gados, 19.gs. vidū modernizēta, piešķirot tai neogotisku izskatu. Pēc 1905. gada postīšanas to atjaunoja pēdējais īpašnieks barons fon Hānenfelds. Kopš 1920. gada pilī darbojas skola. Muižas kompleksā saimniecības ēkas un parks.

Uldevena pils

Parka iela 3, Lielvārde

 Telefons 29465792
 Piedāvājums Iespējams sarīkot senlatviešu kāzu rituālu.
 Apraksts Izveidota 1997. gadā Rembates parkā pie Daugavas. Mākslinieks Agris Liepiņš un nedaudzi entuziasti aizsāka būvi, kas varētu izskatīties kā Indriķa hronikā pieminētā Lielvārdes vecākā "Uldevena" pils. "Uldevena" pils nav konkrēta pilskalna rekonstrukcija, tās aizsargsienas un dzīvojamās ēkas veidojot, izmantoti dažādās apdzīvotās vietās atrasto būvju paraugi, tādējādi veidojot kopēju baltu virsaišu pilskalnu - ideālkonstrukciju.

Rīgas rajons [uz augšu]

Krimuldas pils un pilsdrupas

Mednieku 3, Sigulda, Rīgas rajons

 Telefons 67972232
 Internetā www.krimuldaspils.lv
 Apraksts Krimuldas pils un pilsdrupas 13. gs. vidū Rīgas arhibīskaps lībiešu teritoriju Kubeseli Gaujas labajā krastā piešķīra Rīgas Domkapitulam, kas uzcēla mūra cietoksni Krimuldas kalna plakumā. Laukakmens mūra pils tika nopostīta No 1817. gada šeit valda firstu Līvenu dzimta. Tad arī veidojās mūsdienās vēl apskatāmā muižas centra apbūve – pils, Šveices māja, pārvaldnieku māja, kalpu mājas, kūts, staļļi, u.c. Mūsdienās šeit atrodas rehabilitācijas slimnīca Krimulda.

Mālpils muiža

Pils iela 6, Mālpils, Mālpils novads

 Telefons 67102555, 26666600
 E-pasts info@malpilsmuiza.lv
 Internetā www.malpilsmuiza.lv
 Gids Pēc iepriekšēja pieteikuma.
 Piedāvājums Luksuss viesnīca ar 24 numuriņiem, restorānu un svinību vietu neaizmirstamiem mirkļiem. Piedāvājumā Mālpils apskate zirga pajūgā un ar retro velosipēdiem, ekskursija pa muižu gida pavadībā, romantiski izbraucieni pa parka dīķi koka laivās, kā arī tējas, kafijas, vīna un dažādu našķu baudīšana muižas terasē.
 Apraksts Mālpils muižas kungu māja būvēta 1760. gadā, tā ir izcils klasicisma arhitektūras paraugs. Restaurēta 2006. gadā.

Siguldas Jaunā pils

Pils 16, Sigulda, Rīgas rajons

 Telefons 67971335
 Apraksts Siguldas Jaunā pils celta 1878.-1881. gadā. Pēc I Pasaules kara muižas centrs nonāca Latvijas Preses biedrības īpašumā, un tās 1935. – 1937. gados veiktās pārbūves skāra visas ēkas un interjerus. Pēc Otrā Pasaules kara muižas centrā PSRS Veselības Aizsardzības ministrija ierīkoja sanatoriju, bet kopš 1993. gada tajā saimnieko Siguldas pilsētas dome.

Siguldas pilsdrupas

Pils 18, Sigulda, Rīgas rajons

 Telefons 67971335
 Apraksts Siguldas pilsdrupas 1207. gadā Zobenbrāļu ordenis sāka celt Siguldas pili. 1207. gadā Zobenbrāļu ordenis sāka celt Siguldas pili. Sākotnēji tas bija Castellum tipa cietoksnis, pēc zobenbrāļu sakāves 1236. gadā Livonijas ordenis, pārveidoja to konventa tipa celtnē.18. gs. sākumā Ziemeļu kara laikā pils tika nopostīta. Mūsdienās vasaras estrāde pilsdrupās ir viena no galvenajām pasākumu norises vietām.

Turaidas muiža

Turaidas 10, Sigulda, Rīgas rajons

 Telefons 67971402
 Internetā www.turaida-muzejs.lv
 Apraksts Turaidas muiža veidojusies no 16.gs, tās centrs atradies viduslaiku pils pagalmā. Muižā saglabājušās un restaurētas vairākas saimniecības ēkas, kurās ir izvietotas ekspozīcijas par muižas saimniecisko dzīvi. Sākotnējās vietās atrodas 14 dažāda lieluma dīķi.

Turaidas viduslaiku pils (Turaidas muzejrezervāts)

Turaidas 10, Sigulda

 Telefons 67971402
 Internetā www.turaida-muzejs.lv
 Apraksts Turaidas viduslaiku pils (Turaidas muzejrezervāts) 1214. gadā nopostītās lībiešu koka pils vietā tika uzcelta viduslaiku mūra pils – Rīgas Arhibīskapu īpašums (1214.- 1566.), pēc 1776.gada ugunsgrēka, ēkas līdz 19.gs. vidum neatjauno. Restaurētajās pils ēkās iekārtotas ekspozīcijas, kas atklāj Turaidas savdabību Latvijas kultūrvēsturē.

Valkas rajons [uz augšu]

Aumeisteru muižas komplekss

Aumeisteri, Valkas rajons

 Telefons 64763185

Skatīt vairāk...
 Apraksts Muižas apbūve sākta 18. gs. beigās. Pie muižas atrodas parks. Ēkā daļēji saglabājusies 19. gs. 2. puses interjeru apdare - ēdamzālē kasetēti koka griesti, vestibilā un zālē parkets, kā arī krāsnis. Kungu mājas priekšā ir parādes pagalms ar rundēli, bet aiz kungu mājas ainavu parks.

Ērģemes pilsdrupas

Ērģemes pagasts, Valkas rajons

 Telefons 64725522
 Apraksts Ērģemes pilsdrupas 14.gs. sākumā ap 1320. gadu Livonijas ordeņa mestrs Gerhards fon Jocke uzcēla Ērģemes pili. Tā kalpoja kā spēcīgs cietoksnis Livonijas ordeņvalsts austrumu robežu aizsardzībai un kā Livonijas ordeņa mestra priekšpils Cēsu pilij. Tā atradās Cēsu komturejas sastāvā. Pils celta no vietējiem laukakmeņiem, ķieģeļiem un kaļķu javas. Šeit dzīvojis arī ievērojamākais Livonijas ordeņa mestrs Valters fon Pletenbergs. Pils gāja bojā Lielā Ziemeļu kara laikā (1700.- 1721.) pēc Omuļu jeb Hummeļu kaujas 1702. gada 5. jūlijā, kad pili uzspridzināja zviedru karavīri. Leģenda vēsta, ka zviedru karavīri pilī paslēpuši armijas kasi.

Jērcēnu muižas komplekss un parks

Jērcēni, Valkas rajons

 Telefons 64734732

Skatīt vairāk...
 E-pasts jercenmuiza@inbox.lv
 Apraksts Jērcēnu muižas komplekss un parks veidots 19.- 20. gs. mijā. 20. gs. sākumā celtajā Freileņu mājā saglabāts iekšējais interjers, krāsnis un kamīns.

Mēru muiža

Bilskas pagasts, Valkas rajons

 Telefons 64775167, 29421231  
 Apraksts Kultūrvēsturisks ansamblis ar 1906. gadā celtu muižas pili centrā. Pie Muižas atrodas parks ar dažādu sugu kokiem un augiem. Parkā aug kuplākais ozols Baltijā (vainaga lielums 30x30m).

Palsmanes muiža

Palsmanes pagasts, Valkas rajons

 Telefons 64761163  
 Apraksts Muižas ēka celta 1880. gadā, parks. Patreiz muižā darbojas Palsmanes internātskola.

Smiltenes muižas komplekss ar pilsdrupām

Kalnamuiža, Smiltenes pagasts, Valkas rajons

 Telefons 64707575  
 Apraksts Saglabājies 18. gs. muižas komplekss (kungu māja, kalpu māja, zirgu stallis, klēts u.c. Tuvumā atrodas Vācu ordeņa pilsdrupas, siera namiņš, smēde. Kalnamuižā darbojas Smiltenes tehnikums un viesnīca Kalna ligzda.

Trikātas pilskalns un viduslaiku pilsdrupas

Trikātas pagasts, Valkas rajons

 Telefons 64733435, 26519219  
 Apraksts Pilskalns, iespējams senais Tālavas centrs – Beverīnas kalns, atrodas augstā krasta izcilnī starp Trikātas ezeru un Abula upi. Livonijas ordeņa pils celta 13. gadsimtā, tai iepretim atrodas viduslaikos nocietinātā Zviedru saliņa.

Veckārķu pils

Kārķu pagasts, Valkas rajons

 Telefons 64725522
 Apraksts Grandiozā Veckārķu pils būvēta 1911.–1913. gadā kā Rīgas pilsētas galvas Dž. Ārmidšteda brāļa E. Ārmidšteda medību pils. Pilij bija paredzētas 100 istabas, bet pēdējo 100. istabu nepabeidza, jo gubernators tad draudēja ar lielu nodokli. Pēc kara nepabeigtā ēka kļuva par būvmateriālu ieguves vietu apkārtējiem jaunsaimniekiem. Līdz mūsdienām saglabājušās pils drupas ar grandiozo torni.

Valmieras rajons [uz augšu]

Burtnieku muiža

Burtnieki, Burtnieku pagasts, Valmieras rajons

 Telefons 26565988
 Apraksts Burtnieku muiža gandrīz pilnībā saglabājies muižas komplekss, izņemot kungu māju. Parks ar retu koku stādījumiem un dīķu kaskādēm.

Dikļu pils

Dikļi, Dikļu pagasts, Valmieras rajons

 Telefons 64207480
 E-pasts pils@diklupils.lv
 Internetā www.diklupils.lv
 Apraksts Dikļu pils tagadējā ēka celta 1896. gadā neobaroka stilā, atjaunota 2003. gadā. Pilī - greznu seno krāšņu un kamīnu kolekcija, 4 zvaigžņu viesnīca, restorāns, konferenču un svinību telpas, atpūtas komplekss. Iespējamas ekskursijas pilī un tuvākajā apkārtnē gida vadībā, izjādes.

Kokmuižas pils

Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras rajons

 Telefons 64207177
 Apraksts Nosaukums Kokmuiža cēlies tādēļ, ka Kokenhofas muižas ēkas līdz pat 16. gadsimta beigām bijušas celtas no koka. Patlabanējais muižas komplekss, kas celts neobaroka stilā, viedojies 18.-19. gadsimtos, un tajā atrodas Kocēnu pamatskola. Pati pils celta 17. gadsimtā, bet skolas vajadzībām 20. gs. 30. gados pielāgota pēc arhitekta Arnolda Čuibes projekta.

Mujānu pils Baltais tornis

Valmieras rajona Kocēnu pagasta Mujāni

 Telefons 64207177
 Apraksts Mujānu viduslaiku pils celta 16. gs. kā Rīgas arhibīskapa vasaļa Rozena īpašums, vēlāk bijusi gan poļu, gan zviedru rokās. No pils gan palikušas tikai mūru kvadrātu kontūras apmēram 37,5 metru garumā, taču ceļa malā joprojām redzams pils rietumu jeb Baltais tornis, (tā augstums ~ 12 m, diametrs 12 m, mūru biezums 3 m), savukārt ieejot pa kādu apdrupušajām durvju ailēm, var nonākt plašā zālē, kuru sedz apjomīga kupola velve. Torņa sienās atrodas ejas, kas aizved pagrabā - vēl vienā velvētā telpā. Tik labi saglabājušos viduslaiku pieminekļu Latvijā palicis maz, bet Valmieras rajonā Baltais tornis ir vienīgais.

Mūrmuiža

Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras rajons

 Telefons 64246374
 Apraksts Nocietinātais tornis celts 16. gadsimtā un saglabājis savu sākotnējo formu. Torņa arhitektūrā ir renesanses stila iezīmes, kas ir vienīgais šāda stila dzīvojamās ēkas paraugs Latvijā. Izmantots kā dzīvojamā ēka, klēts, spirta brūzis. Mūrmuižas atjaunotajā kungu mājā (19. gadsimta vidus) šodien atrodas Kauguru pagasta pašvaldība un Mūrmuižas tautas universitāte.

Naukšēnu muiža

Naukšēnu pagasts, Valmieras rajons

 Telefons 64265121, 29359390
 Internetā www.naukseni.lv
 Apraksts Pašreizējo izskatu muižas kungu ēka ieguva 1843. gadā un tā ir raksturīga ampīra stila celtne. Muižas parkā – retu koku stādījumi. Iespējam ekskursija gida vadībā pa muižu un parku.

Valmieras Viduslaiku pils drupas

Bruņinieku iela, Valmiera, tālr

 Telefons 64223620
 Apraksts Pils celta 13. gadsimtā stratēģiski izdevīgā vietā, iespējams, kādreizējās latgaļu pils Beverīnas vietā, sienas mūrētas no lieliem laukakmeņiem, starpas ieķīlājot ar granīta šķembām un dolomīta fragmentiem. Pils nodedzināta 1702. gadā Ziemeļu kara laikā. 17. gadsimta beigās nopostīti pilsētas mūri. Iespējama ekskursija pa Valmieras vecpilsētu un pilsētas interesantākajām vietām gida vadībā.

Valtenberģu muiža

Parka iela 31, Mazsalaca, Valmieras rajons

 Telefons 64251269
 Apraksts Valtenberģu muiža celta 1780. gadā, atjaunota 1932. un 2001. gadā. Šobrīd te atrodas Mazsalacas vidusskola. Ap pili izveidots plašs regulāra plānojuma parks ar dīķa kaskādi. Parkā ir aptuveni 40 eksotisku koku sugu.
 
<< Februāris 2021 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Iesakām