Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Minhauzena unda, viesnīca

Moderna viesnīca un konferenču centrs tuvu jūrai


Rāmkalni

Kalnu slēpošanas trase, rodeļu trase, dullā bumba, lidojošais krēsls un ne tikai


Lācītes, atpūtas parks


ANNAS HOTEL
Ieteikt:

7. starptautiskā jūras ainavu izstāde „Marina – 2012” Jūrmalas pilsētas muzejā
Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) skatāma 7. starptautiskās jūras ainavu izstāde „Marina - 2012".

Tradicionālā jūras tēmai veltītā mākslas izstāde Jūrmalas pilsētas muzejā jau septīto gadu piesaista jūrmalnieku un viesu uzmanību visaktīvākajā kūrortsezonas laikā. Dalībnieku skaits kā vienmēr ir liels, piedalās 90 mākslinieki no Rīgas, Jūrmalas, Jelgavas, Tukums, Ventspils un citām Latvijas vietām, bet notikumam starptautisku skanējumu piedod viesmākslinieki no Lietuvas, Vācijas, Krievijas un Gruzijas. Tie ir Jurga Sidabriene, Arturas Savickas, Saulius Kruopis, Eigirdas Saulius Kruopis, Skaidre Butnoriute, Karina Staengle, Arno Heppekausen, Aleksandrs Dodons un Aleksandrs Saikovs. Vairākus no šiem autoriem esam iepazinuši jau agrākajās izstādēs un uzskatām par labiem draugiem.

Šī pavasara mākslas dienu moto bija jūra un zilā krāsa. „Marina - 2012" ir iesāktās idejas turpinājums. Jūra, kā zināms, nav tikai zila, un mākslinieki to redz visdažādākajās varavīksnes krāsās un formās. Kopējais izstādes raksturs ir ļoti daudzveidīgs, no mažora krāsu skanējuma (Valdis Bušs, Vilnis Raudseps, Ilze Pauliņa) līdz filozofiskai apcerei un noskaņu bagātībai (Pēteris Postažs, Einārs Plūksna, Anita Meldere, Dailis Rožlapa, Ērika Kumerova, Olita Gulbe, Juris Andersons un citi). Mākslinieki nākuši pie skatītāja katrs ar savu individuālo redzējumu un tehniku. Pārstāvēta gan ādas māksla (Ilda Sīlis), gan keramika (Edīte Zvagule), gan grafika, akvarelis un pastelis (Imants Ozoliņš, Zigmunds Šņore, Dita Brūvere), pārsvaru atstājot eļļas glezniecībai. Savukārt fotogrāfi aizņēmuši veselu zāli muzeja pirmajā stāvā. Jāpiemin Ojāra Griķa, Andra Sīmaņa, Ojāra Martinsona, Jevgeņija Pugina u citu autoru sniegums.

Šogad ekspozīciju papildina arī dzintara rotas un suvenīri no Kolmaņu dzimtas privātkolekcijas un Jūrmalas pilsētas muzeja krājuma. Izstrādājumi tapuši pagājušajā gadsimtā, un to autori ir 70-tajos - 80-tajos gados pazīstami juvelieri Mārtiņš Gintēns, Arnolds Rozēns un Jānis Kolmanis. Tāpat jaunas vēsmas izstādē „Marina 2012" ienesīs arī mākslinieces Ievas Janelsiņas brīvā laika un pludmales tērpi, kas, eksponēti uz manekeniem, rada cilvēka klātbūtnes efektu jūras ainavā.

7. starptautiskā jūras ainavu izstāde „Marina 2012" apskatāma līdz 5. augustam un arī šogad apmeklētājiem ir iespēja balsot par kādu no izstādē redzamajiem darbiem, lai nākamajā gadā balvu saņemtu tas mākslinieks, kurš ieguvis lielāko balsu skaitu.

Informācija ievietota: 12.06.2012.

Atpakaļ...

 
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Iesakām