Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Mazbānītis Gulbene - Alūksne


PA “Ogres un Ikšķiles Tūrisma attīstības aģentūra”


Mazbānītis Gulbene - Alūksne


Rodeļu trase
Ieteikt:

Gaujas nacionālā parka tūrisma klasterim apstiprināts ES finansējums
Projekts trīs gadu garumā tiks īstenots iesaistot tos, kas aktīvi darbojas tūrisma nozarē Gaujas nacionālā parka teritorijā vai tuvākajā apkārtnē: Siguldas, Cēsu, Līgatnes, Valmieras un vairāku novadu pašvaldību teritorijās

„Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra” ir apstiprinājusi finansējumu „Siguldas reģiona tūrisma biedrības” projektam „Gaujas nacionālā parka tūrisma klastera attīstība” Eiropas reģionālā attīstības fonda darbības programmā „Uzņēmējdarbība un inovācijas” aktivitātē „Klasteru programma”.

Projektu trīs gadu periodā īstenos „Siguldas reģiona tūrisma biedrība” kopā ar 48 partneriem, tai skaitā 6 pašvaldībām, Dabas aizsardzības pārvaldi, Vidzemes augstskolu un daudziem komersantiem, kas darbojas tūrisma nozarē Gaujas nacionālā parka (turpmāk tekstā Gaujas NP) teritorijā vai tuvākajā apkārtnē: Siguldas, Cēsu, Līgatnes, Valmieras un vairāku novadu pašvaldību teritorijās. Tas ir turpinājums Siguldas reģiona tūrisma biedrības jau desmit gadu laikā īstenotajām aktivitātēm vienota galamērķa veicināšanai ārpus vienas pašvaldības robežām – tikai tagad vēl plašākā mērogā, aptverot vienu no populārākajiem Latvijas tūrisma galamērķiem ārpus Rīgas.

Projektā paredzētas darbības, kas vērstas uz klastera konkurētspējas celšanu, eksporta īpatsvara palielināšanu un reģionālo attīstību. To plānots sasniegt veicinot trīspusējo sadarbību starp komersantiem, valsts un pašvaldību institūcijām un pētniecības nozari, veidojot Gaujas NP tūrisma piedāvājumam vienotu galamērķa pozicionējumu. Projekta partneri sadarbosies esošo tūrisma pakalpojumu uzlabošanā un jaunu produktu, to skaitā eko-inovāciju izstrādē.

Projekta pirmajā gadā kā galvenās aktivitātes paredzētas vienotas Gaujas NP tūrisma identitātes – zīmola izveide, ilgtspējīgas tūrisma attīstības stratēģijas izstrādes uzsākšana, tūrisma tirgus pētījumu monitoringa sistēmas izveide un vairāki klastera partneru sadarbības veicināšanas, mārketinga un sabiedrības informēšanas pasākumi.

Projekta rezultātā paredzams stabils tūristu skaita un to uzturēšanās ilguma pieaugums, kas sasniegts uz eksporta pieauguma un ilgtspējīgas attīstības pamata. Skaidrs nākotnes redzējums, galvenie mērķi un veicamie uzdevumi iekļauti 15. februārī apstiprinātajā „Gaujas NP tūrisma klastera attīstības stratēģijā 2012.-2019.gadam”.

Kā jau iepriekš ziņots, š.g. 7.februārī sešas pašvaldības: Siguldas, Cēsu, Amatas, Līgatnes, Pārgaujas un Valmieras, kā arī Dabas aizsardzības pārvalde parakstīja vienošanos par ilgtermiņa sadarbību tūrisma nozarē un Gaujas NP teritorijas kā tūrisma galamērķa attīstību.

Kopā ar lielo komersantu aktivitāti un iesaisti un regulārām pētniecības sfēras iniciatīvām šis iezīmē jaunu posmu Latvijas tūrisma galamērķu konkurētspējas celšanā un attīstībā.

Papildus informācija:
Klastera koordinators Andris Klepers, e-pasts: andris.klepers@va.lv, tālr. 29419818
Projekta vadītāja Inese Kukle, e-pasts: inesekukle@inbox.lv, tālr. 29119797

06.07.2012

Atpakaļ...

 
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Iesakām