Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Svētavota dabas parks


Ozolkalna Piedzīvojumu parks


Turaidas viduslaiku pils (Turaidas muzejrezervāts)


Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts
Ieteikt:

Limbaži paraksta sadraudzības memorandu ar četrām ES pašvaldībām
No 29. – 30.jūnijam Volosā, Grieķijā notika projekta SECRET noslēguma konference „Tūrisma ilgtspējīga attīstība programmā „Eiropa pilsoņiem”, kurā Limbažu pašvaldība bija viens no projekta partneriem.

 

Uz SECRET (Ilgtspējīgs, eko-kultūras un atbildīgs eiropiešu tūrisms) projekta noslēgumu devās Limbažu novada pašvaldības deputāts Ainārs Grīviņš, Limbažu Tūrisma informācijas centra vadītāja Ilze Millere un Limbažu vecpilsētas kultūras mantojuma eksperts Gundars Plešs, kur klātesošos iepazīstināja ar ilgtspējīga eko-kultūras tūrisma attīstību Limbažu novadā un ieguvumus no projekta.

Projekta noslēguma konferences laikā, Birgu pašvaldības pārstāve prezentēja Birgu pilsētas mantojumu un Pafos pašvaldība prezentēja pieteikumu uz nosaukumu „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2017”. Pārstāve no Brezno pašvaldības, iepazīstināja ar atbildīgu tūrismu Brezno, un Volosas Tūrisma attīstības un veicināšanas komitejas vadītāja iepazīstināja klātesošos ar kultūru un tūrismu Volosā. Konferences noslēgumā, Vidzemes tūrisma asociācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Treija iepazīstināja ar pašreiz esošo reģionālās iniciatīvas projektu CHARTS, kas ir fokusējies uz kultūras un mantojuma nozīmi, veidojot pievienoto vērtību reģionālajām stratēģijām ilgtspējīgai tūrisma attīstībai un integrācijai vietējā, reģionālā, valsts un Eiropas Savienības politikā. Projekta CHARTS divu gadu darbības laikā, ar projekta partnera Vidzemes tūrisma asociācijas, kā projekta partnera palīdzību, Limbažu novada pašvaldības pārstāvji no tūrisma un kultūras nozarēm dosies gūt zināšanas un dalīsies pieredzē par to, kā uzlabot vadības kultūras tūrisma galamērķu ieguldījumu aizsardzību un uzlabošanu kultūrā, mantojumā un ainavās, kā arī ilgtspējīgas reģionālās attīstības politikas jomās, sevišķi saistībā ar problēmām, kas saistītas ar klimata pārmaiņām un krīzi ekonomikā.Lai pastiprinātu projektā iesaistīto pašvaldību sadarbību - uzsāktu ilgtspējīga tūrisma attīstības un veicināšanas apmaiņu, veicinātu attiecīgo kopienu dalībnieku apmaiņu un kopīgi meklētu Eiropas Savienības programmu, fondu un iniciatīvu atbalstu, konferences beigās starp Volos, Brezno, Birgu, Limbažiem un Pafos pašvaldībām tika parakstīts Memorands vienošanās un sadarbības atbalstam.

Projekta SECRET ietvaros, 2010.gada 17.septembrī Limbaži organizēja tematisko darba semināru „Ekoloģija, dabas mantojums un ekotūrisma attīstība” dabas mantojuma saglabāšanai un ekotūrisma attīstībai, piedalījās seminārā par atbildīga tūrisma iniciatīvām Brezno. Limbaži piedalījās izstādē Birgu, lai veicinātu Limbažu novada identitāti un mācību braucienā Pafos, lai gūtu pieredzi ilgtspējīga eko-kultūras tūrisma attīstībā un veicināšanā.

Projekts SECRET tapa saskaņā ar Eiropas Kopienas inovāciju programmu 2007. – 2013. „Eiropa pilsoņiem” pasākumā „Pilsētu sadraudzība”, kuras galvenais mērķis ir izveidot pilsētu tīklu, lai sekmētu to attīstību, veidotu dinamisku un daudzpusīgu sadarbību starp Eiropas Savienības pilsētām, apmainītos ar pieredzi, kā arī izplatītu labu praksi attiecībā uz vides aizsardzību, kultūras mantojuma un vides saglabāšanu, iesaistot vietējās nevalstiskās organizācijas un pilsētu iedzīvotājus.

Projekta kopējais budžets bija 99712,50 EUR, no kuriem 85% sedz Eiropas Savienība.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Treija, sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. +371 29618781

Atpakaļ...

 
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Iesakām