Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Nāras, viesu māja


Kārļamuiža, viesu nams


Purgaiļi, viesu māja


Melturi, viesnīca

Laba vieta viesībām, nakšņošanai, lieliem un maziem pasākumiem
Ieteikt:

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA 2012 pieskandinās Rīgu un Vidzemi
Pateicoties latviešu folkloras un tradicionālās kultūras vērtību glabātājiem, no paaudzes uz paaudzi tiek nodota dziesma, deja, svētku svinēšana un amatu prasmes. Šo tradīciju glabātājus katru gadu pulcē kopā starptautiskais folkloras festivāls BALTICA, kurš šogad 5.–9.jūlijam pieskandinās Latviju - Rīgu un Vidzemi.

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA 2012 pieskandinās Rīgu un Vidzemi

Baltijas lielākos folkloras svētkus – festivālu BALTICA 2012 – svinēs gan 173 Latvijas etnogrāfiskie ansambļi un folkloras kopas, gan tautas muzikanti, lietišķās mākslas meistari, amatnieki, gan arī ārvalstu grupas un stāstnieki no ASV, Itālijas, Ukrainas, Bulgārijas, Francijas, Izraēlas, Lietuvas, Zviedrijas, Igaunijas un Lielbritānijas. Tradicionāli festivālā piedalās arī ārvalstu latviešu grupas un Latvijas mazākumtautību kolektīvi.

Rīgas centrā un priekšpilsē̄tās, Madonā, Turaidā, Siguldas novadā, Ikšķilē, Ķekavā, Barkavā, Cesvainē, Ērgļos, Koknesē un Ļaudonā piecas dienas notiks koncerti, tradīciju vakari, meistardarbnīcas, dažādi brīvdabas sarīkojumi, gadatirgus un stāstnieku vakari.

Īpašs akcents šajā festivālā likts uz autentisko folkloru.

Tāpat festivāla laikā notiks kinofestivāls ETNO BALTICA  kinoteātrī Splendid Palace. Tā programmu papildinās Latvijas mākslas skolu bērnu animācijas filmas, kas tapušas gatavojoties šī gada festivālam.

Rīgas pilsētas izstāžu zā̄lē Rīgas Mākslas telpa būs apskatāma Baltijas valstu lietišķās mākslas izstāde VAINAGS, savukārt Rīgas Sv. Pētera baznīcā varēs apmeklēt Latviešu tautas lietišķās mākslas savienības 10 gadu jubilejas izstāde MĀKSLA UN AMATNIECĪBA.

Sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļu tapusi festivāla vizuālā identitāte – plakāts un vides objekti, no kuriem daļa jau tagad redzama Rīgā.

Festivāla noslēguma diena norisināsies Madonā. Ielu koncerti, amatnieku tirdziņš, kinofestivāls, ārzemju viesu koncerts Kultūras namā un noslēguma koncerts.

Festivāls BALTICA notiek kopš 1987.gada visās Baltijas valstīs, šogad Latvijā, svinot 25 gadu jubileju.

Katru gadu festivālam ir izvēlēta sava tēma. Šogad tā ir CEĻŠ.

Ceļa tēma ir izvēlēta tāpēc, ka ceļš - viena no nozīmīgākajām kategorijām cilvēces ideju vēsturē.

Starptautisko folkloras festivālu BALTICA 2012 rīko Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs, Latvijas Folkloras biedrība un Rīgas, Madonas, Siguldas, Ikšķiles, Ķekavas, Barkavas, Cesvaines, Ērgļu, Kokneses pašvaldības un Turaidas muzejrezervāts.

BALTICA ir Baltijas tautām ļoti nozīmīgs folkloras festivāls, kurā tiek pausta tautu tradicionālā kultūra - dziesmas, instrumentālā mūzika, stāstījumi, rotaļas, dejas, kā arī lietišķā un dekoratīvā mākslas, amatniecība, un citas tautas kultūras izpausmes formas.

Plašāka informācija festivāla BALTICA 2012 mājas lapā www.festivalbaltica.com

Informācija ievietota: 03.07.2012.

Atpakaļ...

 
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Iesakām