Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Nāras, viesu māja


Svētavota dabas parks


Ozolkalns


Minhauzena unda, viesnīca

Moderna viesnīca un konferenču centrs tuvu jūrai
Ieteikt:

Limbažu muzejā atklās izstādi par raganām un burvjiem

22.jūnijā plkst.16.00 Limbažu muzejā atklās izstādi „Par raganām un burvjiem”. Tā tapusi sadarbībā ar Latviešu folkloras krātuves darbiniekiem un persninīgi filoloģijas zinātņu doktoru Sandi Laimi, kurš pēc izstādes atklāšanas piedalīsies arī kopīgā sarunā, daloties savos pētījumos par "Raganu tradīcijām Latvijā - no aizlaikiem līdz mūslaikiem".

Ikvienam droši vien būs interesanti uzzināt, kā laika gaitā veidojušies priekšstati par raganām kā pārdabiskām būtnēm. Izstādes pamatā ir Latviešu folkloras krātuves materiāli, kas vākti mūsu pusē laika posmā no 20. gadsimta 20. gadiem līdz gadsimta vidum. Tie stāsta par dažādiem notikumiem un arī vietām, kas mūsu novadā saistītas ar raganām un burvjiem. Izstādē būs aplūkojamas arī fotogrāfijas, kur fiksētas konkrētās vietas.

Vērtīgas atmiņas par tradīcijām un ticējumiem, kas saistīti ar burvjiem un raganām Vecsalacas un Ainažu pusē, 1929.gadā LFK atstājis Georgs Dimze. Viņš dzimis Ainažu pusē, bet mūža nogalē dzīvojis Liepnā.

Apmeklētāji varēs iepazīties arī ar profesora K.Strauberga 1930. gados apkopotajiem un 1939.gadā. izdotajiem materiāliem par Raganu un burvju prāvām. Jāatceras, ka bez senākās raganu tradīcijas par raganām un burvjiem dēvēja ari dziedniekus viduslaikos. Zinātnieks min, ka arī Limbažos 1650. gadā sadedzināti cilvēki, kuri uzskatīti par burvjiem.

Dziedināšanas tradīcijas, laikam ritot, tomēr nonākušas arī līdz mūsu dienām, tāpēc par šo tēmu ieskatu sniegs izstāde. Savdabīgu redzējumu par šim norisēm sniegs fragmenti no 18. gadsimta 2. pusē izdotās un 1991.g. latviskotās grāmatas „Latviešu Ārste: jeb īsa mācība no tām Vājībām un no šās Zemes Zālēm, ar kurām Cilvēkus un Lopus var ārstēt un izzāļot”. Varēsiet aplūkot un iepazīties ar populārākajiem tautas medicīnas līdzekļiem.

Kopīgajā sarunā būs interesanti paklausīties arī psihologa, hipno-psihoterapeita, psihoinformaciologa, Goda Doktora Biomedicīnā, Indijas – Tibetas medicīnas Doktora, Vispasaules Dziednieku Līgas Padomes priekšsēdētāja Oskara Peipiņa stāstījumu par savu darbu.

Mūsu viesis būs novadnieks – dziednieks un REIKI meistars Ziedonis Kārkliņš. Sarunā piedalīsies arī muzeja direktors Jānis Ulmis, kurš kā zāļzinis pazīstams nu jau ne tikai Limbažos.

Lūgums pasākuma apmeklētājiem, varbūt kāds no Jums zina kādu nostāstu vai vietu – saistītus ar raganām un burvjiem? Varbūt kādam bijusi interesanta tikšanās ar kādu no dziedniekiem?

Visi esiet laipni aicināti piedalīties kopīgajā sarunā!

Uz tikšanos Limbažu muzejā 22.jūnijā plkst.16.oo!

Informācija ievietota: 15.06.2012.

Atpakaļ...

 
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Iesakām