Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Rodeļu trase


SIA M.E.LAT-LUX


Turaidas muzejrezervāts


SIA M.E.LAT-LUX
Ieteikt:

Turpinās dabas aizsardzības plāna realizācija dabas parkā „ Ogres Zilie kalni’’

Turpinot 2011. gadā iesākot, kad aģentūra no kopējā piešķirtā finansējuma gandrīz pusi ieguldīja dabas parkā Ogres Zilie kalni, 2012. gads dabas parka apsaimniekotāju „Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūra” sākās ar parkā darbojošos pušu tikšanos, tika aicināti gan slēpotāji, velobraucēji, orientieristi un skrējēji, kuri ikdienā darbojas parkā un tajā rīko arī pasākumus, lai iepazīstinātu ar šā gada plāniem un noteikumiem, kas jāievēro turpmākajās darbībās. Tika nolemts šādas tikšanās rīkot arī turpmāk.

Aģentūra par būtisku dabas parka attīstības uzdevumu uzskata vietējās jaunatnes izglītošanu, organizējot koku stādīšanu un nodarbības skolās, lai vairotu izpratni par dabas aizsardzību.

Lai turpmāk Ogres Zilo kalnu apmeklētāji ziemā varētu ērti un droši slēpot arī diennakts tumšajā laikā, aģentūra plāno līdz gada beigām iekārtot apgaismotu slēpošanas trasi 6 km garumā. Šobrīd ir izstrādāts un apstiprināts apgaismojuma ierīkošanas projekts. Veikta meža zemes transformācijas plāna izstrāde un apstiprināšana.

Neviena no augstāk minētajam aktivitātēm nenotiek bez zemes īpašnieka SIA „Rīgas meži”, saskaņojuma. Lai saņemtu meža zemes transformācijas atļauju nepieciešamā dokumentācija šobrīd iesniegta Rīgas mežniecībā. Ciršanas izsoli veic tikai nekustamā īpašuma īpašnieks. Pēc atļaujas saņemšanas sekos SIA „ Rīgas meži” izsole par koku ciršanu projektētajā slēpošanas trasē. Pēc koku izzāģēšanas un celmu frēzēšanas tiks izsludināts iepirkums uz projekta realizāciju, kuru plānots veikt līdz gada beigām.

Šobrīd parkā jau uzstādīti soliņi, galdiņi un drēbju pakaramais sadarbībā ar Ogres valsts tehnikumu, bet vēl top 15 informācijas stendi, kas tiks uzstādīti šī gada laikā. Tāpat tiks izgatavoti ari jauni galdiņi, soli, atkritumu urnas un aizlieguma zīmes.

Informāciju sagatavoja Ieva Skutule,
Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūra

Informācija ievietota: 12.06.2012.

Atpakaļ...

 
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Iesakām