Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Ozolkalns


Viesu nams «Wild Duck»


Purgaiļi, viesu māja


Turaidas muzejrezervāts

Muzejs saglabā, pēta un popularizē kultūrvēsturisko mantojumu
Ieteikt:

Vidzemē norisināsies diskusija par atjaunojamo energoresursu izmantošanu
Vidzemes plānošanas reģions rīko diskusiju par energoplānošanu reģionālajā un novadu līmenī

Diskusijas laikā, kas norisināsies 7.jūnijā “Ausmas” Drabešu pagastā, Amatas novadā, Vidzemes plānošanas reģions prezentēs arī projekta “Koksnes enerģija un ekoloģiski tīras tehnoloģijas” ietvaros izstrādāto Amatas novada zaļās enerģijas rīcības plānu, Beverīnas novada siltumapgādes sistēmas izpētes rezultātus, kā arī uzklausīs Ekonomikas ministrijas redzējumu par atjaunojamo energoresursu plānošanu valstiskā, reģionālajā un novadu līmenī.

Kā viens no Vidzemes plānošanas reģiona projekta “Koksnes enerģija un ekoloģiski tīras tehnoloģijas” vērtīgākajiem pienesumiem vietējām pašvaldībām, ir praktiski ieteikumi enerģētikas jomā, kas balstīti uz atjaunojamo energo resursu izmantošanu ikdienas enerģijas ieguvē. Tāpēc, Vidzemes plānošanas reģionam sadarbojoties ar inžinierkonsultatīvo firmu “Ekodoma”, Amatas novads savā rīcībā ieguvis „Amatas novada zaļās enerģijas rīcības plānu”, kas tiks prezentēts 7. jūnija diskusijā. Tāpat tikšanās laikā prezentēs Beverīnas novada siltumapgādes sistēmas izpēti un tās uzlabošanas iespējas, kā pamatā ir praktiski ieteikumi siltumapgādes sistēmas uzlabošanai un efektīvākai un ekonomiskai darbībai.

Koksnes enerģijas nozīmē katra cilvēka ikdienas dzīvē tikai palielināsies. Aizvien vairāk redzam pašvaldību iestādes un privātpersonu mājas, kas tiek apkurinātas ar koksni vai meža biomasu. Svarīgi par koksnes enerģiju turpināt runāt visos sabiedrības līmeņos, kā arī atgādināt par tās ieguvumiem. Tāpēc, lai praktiskie piemēri nebeigtos tikai ar idejām, ko varētu mainīt nākotnē, ar padarīto tagadnē 7. jūnijā dalīsies Rīgas un Zemgales reģiona pārstāvji, kā arī LR ekonomikas ministra padomniece. Tāpat uzzināsim, kā enerģijas plānošanā var un būtu vēlams piedalīties Vidzemes plānošanas reģionam.

Vairāk par pasākumu un pieteikšanos iespējams uzzināt Vidzemes plānošanas reģiona mājas lapā www.vidzeme.lv, sadaļā “Semināri VPR”.

Diskusiju organizē Centrālās Baltijas programmas INTERREG IV A finansētā projekta „Koksnes enerģija un videi draudzīgas tehnoloģijas” ietvaros.Informāciju sagatavoja:
Māra Poikāne
Sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā
Mob.: +371 26454562
E-pasts: mara.poikane@vidzeme.lv
www.vidzeme.lv

06.06.2012

Atpakaļ...

 
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Iesakām