Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Melturi, viesnīca

Laba vieta viesībām, nakšņošanai, lieliem un maziem pasākumiem


Meža Salas, atpūtas komplekss


Lācītes, atpūtas parks, viesu māja


Velomaršrutu numerācija
Ieteikt:

Nirēji iekaro Dubkalnu karjera dzīles
Sestdien, 2. jūnijā, dabas parka „Ogres Zilie kalni” teritorijā pie Dubkalnu karjera pulcējās vairāki desmiti nirēji un brīvprātīgie, lai, atzīmējot Pasaules apkārtējās vides un Eiropas dabas un nacionālo parku dienu, uzkoptu karjeru un tā apkārtni, kā arī atklātu jauno niršanas sezonu

Nirēji no Zemūdens kultūrvēsturiskā mantojuma asociācijas un Ogres Daivinga kluba Dubkalnu karjera dzīlēs pavadīja vairāk kā trīs stundas, uzskatāmi atklājot atpūtnieku visatļautību un dabai nodarīto postījumu. Nirēji atbrīvoja ūdens tilpni no iztukšotajiem pārtikas un dzērienu iepakojumiem, auto riepām un dažādiem citiem atkritumiem, savukārt brīvprātīgie parūpējās par karjera apkārtnes un peldvietu tīrību, lai jauno atpūtas sezonu varētu uzsākt tīrā un sakoptā vidē.

Organizatori bija parūpējušies, lai arī gados jaunākie talcinieki negarlaikotos. Omulīgā un draudzīgā atmosfērā bērni apgleznoja akmeņus, zīmējot gan ziedus un dzīvniekus, gan ar māksliniecisku pieskārienu darinot Ogres ģerboni, tāpat amatnieka Jāņa Zviedra pavadībā mazie censoņi iepazinās ar mālu un pašu rokām veidoja skaistas piemiņlietas. Savukārt Amata Adventure gan maziem, gan lieliem piedāvāja laivu izbraucienus karjerā. Par līdzdalību pasākumā bērni saņēma dāvaniņas no Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūras un pateicības vārdus nirējiem veltīja Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis. Pēc labi padarītā darba organizatori piedāvāja pikniku, cienājot takas dalībniekus ar siltu tēju, dažādiem pīrādziņiem un uz grila ceptu gaļu.

Jau ziņots, atzīmējot Eiropas dabas un nacionālo parku dienu, kas ik gadu norisinājās 24. maijā, un Pasaules apkārtējās vides dienu, kas tiek atzīmēta 5. jūnijā, Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūra, sadarbojoties ar Zemūdens kultūrvēsturiskā mantojuma asociāciju un Ogres Daivinga klubu, 2. jūnijā aicināja visus dabas cienītājus pievērst uzmanību dabas parkam „Ogres Zilie kalni” un sakopt tā teritorijā esošo Dubkalnu karjeru un tā apkārtni.

Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūra izsaka pateicību Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldībām, tūristu klubam „Amata Adventure”, Ogres Daivinga klubam, Zemūdens kultūrvēsturiskā mantojuma asociācijai, amatniekam Jānim Zviedrim un maiznīcai „Fazer” par sadarbību un atbalstu pasākuma tapšanā.

Informāciju sagatavoja Nika Frīdberga,
Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūra

05.06.2012

Atpakaļ...

 
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Iesakām