Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Kalbakas, lauku māja

Mierīga un mājīga vieta Smiltenes pievārtē, kur pavadīt lieliskas brīvdienas kopā ar ģimeni un draugiem


Restorāns Lāču miga


Cērtenes dzirnavas, viesu māja


Melturi, viesnīca

Laba vieta viesībām, nakšņošanai, lieliem un maziem pasākumiem
Ieteikt:

No 1.jūnija Cēsu Vēstures un mākslas muzejā apskatāma Latvijas Nacionālā vēstures muzeja veidota izstāde „100 Latvijas vēstures relikvijas”

Izstāde „100 Latvijas vēstures relikvijas” ir Latvijas Nacionālā vēstures muzeja veidots stāsts par Latvijas vēstures svarīgākajiem pieturas punktiem, izteikts ar priekšmetiem, kam katram ir sava vēsture.

„Relikvija ir priekšmets, ar ko saistītas dārgas atmiņas vai svarīgu, nozīmīgu pagātnes notikumu liecība. Izstādē kā relikvijas iekļauti priekšmeti, kam ir neapšaubāma nozīme Latvijas vēsturē, svarīgi nacionālai un kultūrvēsturiskai identitātei, savā ziņā pirmie, vienīgie. Ļoti svarīgs ir relikvijas stāsts - vēstījums, ko nes sevī katra no izvēlētajām lietām, svarīgs visai tautai vai emocionāli nozīmīgs konkrētam cilvēkam, ģimenei, raisa atmiņas. Šis simts ir mēģinājums ilustrēt Latvijas vēstures lappuses ar muzejam atbilstošiem līdzekļiem – muzeja darbinieku savāktām, pētītām, saglabātām un saglābtām lietām. Tās ir gandrīz aizmirstas lietas kā veļu mielojamais galdiņš, kam ļaujam atkal dzīvot jaunu dzīvi, gan tādas, ar kurām gandrīz visiem saistās pavisam nesenas atmiņas, - barikāžu laikā lietotais radio un atjaunotais parlaments. Izstādē ir priekšmeti, kuru stāsts ir skaidrs un precīzi saglabāts kā Latvijas latiem, un ir tādi, kuru gadsimtiem glabātie noslēpumi joprojām nav atminēti kā Daugmales vāles galvas uzrakstam,” par izstādes saturu stāsta Irina Zeibārte, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktora vietniece zinātniskajā darbā un atzīmē, ka 100 relikviju saraksts nekad nebūs ne pilnīgs, ne noslēgts, ne gatavs, jo sadarbojoties Latvijas iedzīvotājiem un muzejiem bagātais materiāls kļūst vēl pilnīgāks un plašāks.

Izstāde „100 Latvijas relikvijas” Cēsu Vēstures un mākslas muzejā(Pils laukums 9) atvērta no 1.jūnija līdz 24.septembrim. Izstāde izvietota Cēsu Jaunās pils restaurētajā bēniņu telpā. Ieejas maksa uz izstādi: Ls 2,-; Ls 1,-(skolēniem, studentiem, pensionāriem)

Informācija ievietota: 05.06.2012.

Atpakaļ...

 
<< Oktobris 2020 >>
POTCPSSv.
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Iesakām