Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Dabas taka un trošu atrakcijas Ieriķos


Ozolkalna Piedzīvojumu parks


Purgaiļi, viesu māja


Viesu nams «Wild Duck»
Ieteikt:

Svētdien, Kempingā „Apaļkalns” svinīgā atklāšanas ceremonijā, velotūrisma cienītājiem tika nodota jaunā Pārgaujas novada velomaršrutu karte „Ar velo pa Pārgauju un tuvāko apkārtni”

VELOMARŠRUTU KARTE PIEEJAMA ŠEIT! (PDF, 7 MB)

„Mums ir izdevies radīt jaunu tūrisma produktu,” pasniedzot pateicības rakstus visiem, kuri piedalījušies kartes tapšanā, ar lepnumu par padarīto darbu teica viens no kartes veidotājiem - Juris Leimanis. Kartes gatavošana un izdošana bija lielisks paraugs vairāku grupu kopdarbam. Lielāko daļu darba kartes materiāla gatavošanā ieguldīja Vidzemes augstskolas students Didzis Stūris, kuram padomu un palīdzību neatteica arī augstskolas lektore Iveta Druva-Druvaskalne. Kartogrāfijas darbus veica novada iedzīvotāja Liene Rajecka. Kā atzina tūrisma speciālists Pārgaujas novadā Rudīte Vasile : „Kartes dizaina autore Anda Nordena iesaistās visos interesantajos pasākumos, šis nebija izņēmums.” Lielu darbu un atbalstu ieguldīja kempinga „Apaļkalns” īpašnieks Juris Leimanis un Pārgaujas novada pašvaldība.

VELOMARŠRUTU KARTE PIEEJAMA ŠEIT! (PDF, 7 MB)

Arī Vidzemes tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētājs Raitis Sijāts savā uzrunā uzsvēra, lai šāds produkts taptu bija nepieciešama Jura Leimaņa uzņēmība, pašvaldības atbalsts un veiksmīga sadarbība.

Pārgaujas novada Attīstības un tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs Monvids Krastiņš atzina: „Ar šo jaunizveidoto produktu ceru, ka pašvaldības vārdu atpazīs ne tikai valsts mērogā, bet arī ārzemju tūristi. Raiskuma, Stalbes un Straupes pagastā ir ļoti skaistas vietas un ir liels prieks, ka man lemts šeit dzīvot.”

Pēc svinīgās kartes atklāšanas ceremonijas, klātesošos aicināja sēsties uz riteņiem un doties izmēģinājuma braucienā. Tie, kuri uz velosipēda, kā paši atzina, nebija kāpuši gadiem, izvēlējās īsāko no maršrutiem, kas veda gar Raiskuma ezeru un bija 6 km garš, bet drošākie devās garākā maršrutā gar Sarkanajām klintīm. „Brauciena laikā centāmies konstatēt, tos marķējumus, kuri, iespējams, būtu mazliet jāpamaina,” par braucienu Juris Leimanis.

VELOMARŠRUTU KARTE PIEEJAMA ŠEIT! (PDF, 7 MB)

Līdz šim no kartē iekļautajiem septiņiem maršrutiem, kuru garuma amplitūda ir no 6 km līdz 98 km, divi ir marķēti arī dabā. Kā pastāstīja Juris Leimanis, pārējos no maršrutiem plānots nomarķēt tuvākajā laikā. „Izbraukāsim visus iezīmētos maršrutus un informēsim arī maršruta tuvumā dzīvojošos, ka turpmāk šeit aizvien biežāk pārvietosies riteņbraucēji,” par nākotnes iecerēm Juris Leimanis. „Aicinu novada iedzīvotājus būt saprotošiem un pašiem kāpt uz riteņiem, lai piekoptu veselīgu dzīvesveidu.”

Jaunajā kartē atrodama informācija gan par velomaršrutu grūtības pakāpēm, ceļa segumiem, gan tūristu naktsmītnēm, apskates objektiem, ēdināšanas un velo servisa pakalpojumiem .

Šobrīd velomaršrutu kartes var saņemt Pārgaujas novada tūrisma informācijas punktā, kempingā „Apaļkalns” un Braslas krogā. Nākotnē plānots kartes tulkot arī angļu, vācu un holandiešu valodās.

Pārpublicēts no Pārgaujasnovads.lv

29.05.2012

Atpakaļ...

 
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Iesakām