Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Vējkalna nams, viesu māja


Rodeļu trase


Rakši, viesu māja

Šeit var ne tikai atpūsties, bet arī apskatīties kamieļus!


Lācītes, atpūtas parks
Ieteikt:

Jūrmalā spriež par ilgtspējīga tūrisma projektu EDEN
24. maijā viesnīcā „Jurmala Spa Hotel” Jūrmalā bija pulcējušies apmēram 100 tūrisma nozares speciālistu no visām trim Baltijas valstīm, lai Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) EDEN projekta ietvaros rīkotajā konferencē spriestu par Eiropas Komisijas ilgtspējīga tūrisma projektu EDEN

Konferences profesionālo daļu atklāja EDEN asociācijas pārstāvis Antonio Pedzāno (Antonio Pezzano), uzsverot galvenos jēdzienus, kas tik svarīgi, lai arvien plašāk popularizētu nozīmīgo EDEN jeb Eiropas izcilāko tūrisma galamērķu projektu un sekmētu tā attīstību. Un tie ir – aktivitāte, sadarbība un kopīgi projekti. Nule kā piedzīvotā ekonomiskā krīze Eiropas Savienībā ir devusi mācību – jāmeklē ceļi, kā ierobežotos līdzekļus izmantot pēc iespējas efektīvāk, kā veidot kopīgus projektus u. c. Jau tas vien, ka EDEN projektā iesaistītajiem ir iespēja sanākt kopā un pārrunāt savas aktualitātes, ir vērtība. Visi taču darot vienu un to pašu, meklējot risinājumus uz vieniem un tiem pašiem jautājumiem – dalīšanās pieredzē var nest patiesu labumu.

Antonio Pedzāno minēja virkni faktoru, kas EDEN projektu dara tik nozīmīgu, un tāds tas būšot arvien vairāk kaut vai tāpēc, ka visa pasaule nonākusi izvēles priekšā, kad jāizšķiras par ilgtspējīgiem projektiem.

Interesantu priekšlasījumu sniedza Igaunijas pārstāvis Tīts Kasks (Tiit Kask). Būdams Viesnīcu un tūrisma vadības skolas mācībspēks un pēc aizraušanās vēsturnieks, Tīts Kasks atļāvās plašāku skatījumu uz to, kur tūrisms šobrīd nonācis. Kurš bijis tas brīdis cilvēces vēsturē, kad var sākt runāt par tūrismu (18. gs.), kad – par masu tūrismu (19. gs. otrā puse) un ar kādu jaudu tas attīstās. No sākotnējiem zirga rikšiem 16 km/st līdz reaktīvās lidmašīnas 2000 km/st un 1 miljardam km/st, ceļojot virtuāli. Pēc viņa aplēsēm, šogad pasaule pārkāps vēsturisku slieksni – ceļotāju skaits būs sasniedzis 1 miljardu gadā! No tūrisma, ko var atļauties nedaudzi, būs nonākts līdz milzīgai tūristu masai, kas ceļo ar lētajām lidsabiedrībām. Igaunis uzdeva ne vienu vien retorisku jautājumu, piemēram, vai šodienas tūristu var vispārinoši dēvēt par kulturālu tūristu? Citiem vārdiem sakot, Tīts Kasks bija dziļi pārliecināts, ka EDEN projektā iesaistītajiem cilvēkiem būs ļoti daudz darba arī turpmāk, un ļoti daudziem vēl tajā ir jāiesaistās.

Konferences dalībniekos interesi ar savu pieredzi radīja arī 2008. gadā Somijā par EDEN uzvarētāju atzītās sabiedrības „Kainuun Etu” pārstāvis Tuomo Tahvanainens (par to drīzumā sīkāk). Mūsu Artis Gustovskis, Kurzemes tūrisma asociācijas vadītājs, pastāstīja par savu braucienu uz sešiem EDEN galamērķiem Ungārijā, Slovēnijā un Horvātijā un to, cik no malas labi redzams, kur vēl roka jāpieliek, lai... tūrisma galamērķis prastu sevi spilgti un vilinoši pieteikt.

Augstskolas „Turība” mācībspēks Aija van der Steina, runājot par kvalitātes dimensijām tūrismā un tūrisma galamērķu kvalitātes vadību, EDEN aspektā vērsa uzmanību uz to, ka tā ir vispārēja mūsdienu tūrisma attīstības iezīme – kvalitāti uztver plašākā skatījumā, nekā tas bijis iepriekš. Piemēram, viesnīcas vērtējumā no sākotnējām prasībām pret telpu un nākamās pakāpes prasībām pret pakalpojumiem, tagad ir svarīgi, lai viesnīca strādātu pēc ilgtspējīgas attīstības principiem (harmonijā ar vidi, taupot resursus u. c.).

Visu konferences dalībnieku priekšlasījumus un ziņojumus jau tuvākajā laikā varēs izlasīt TAVA mājaslapā www.tava.gov.lv.
Paneļdiskusijā tika apspriesti jautājumi, kā piesaistīt ES līdzekļus EDEN galamērķu attīstībā un kā pašiem galamērķiem auglīgāk savā starpā sadarboties.

Papildu informācija: Armands Muižnieks, EDEN Latvia projekta vadītājs Armands Muižnieks, tālr.29218560, e-pasts:edenlatvia@gmail.com

Sagatavojusi Inta Briede, TAVA (www.tava.gov.lv, www.latvia.travel) sabiedrisko attiecību speciāliste, tel. 67358152 , inta.briede@latvia.travel

25.05.2012

Atpakaļ...

 
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Iesakām