Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Kamenes, viesu māja


Ratnieki, atpūtas komplekss,viesu māja


Restorāns Lāču miga


SIA M.E.LAT-LUX
Ieteikt:

TAVA: velotūrismam veltīsim vairāk uzmanības
Pavelkot svītru 21. maijā Carnikavas novadā notikušajam velobraucienam un sarunai par velotūrisma aktualitātēm, rezumējums ir nepārprotams – velotūrisms Latvijā kļūst arvien populārāks un tam jāvelta lielāka vērība nekā līdz šim

Preses konference "Medzābakos" 21. maijā. Foto - VTA

Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) stratēģiskās plānošanas vadītāja Inese Šīrava atzīst – izstrādājot tūrisma nozarē kvalitātes „Q Latvia” standartus un ieviešot tos praksē, pagaidām velotūrisma jautājumi palikuši ārpus redzesloka. Ir skaidri kritēriji, kādai, piemēram, jābūt viesnīcai, apskates objektam un tūrisma informācijas centram. Pamazām izkristalizējas standarti, kādus izvirza tāda tūrisma mērķauditorija kā, piemēram, ģimenes ar bērniem, bet kādas prasības jāietver tiem, kas vēlas sniegt pakalpojumus velotūristiem?

Saruna par velotūrisma aktualitātēm ne velti notika Carnikavā un ne bez pamata tieši viesnīcā „Medzābaki”. Carnikavas novada pašvaldība ir pirmā Latvijā, kas izstrādājusi savu sistēmu, pēc kuras tiek vērtēti uzņēmumi un tiem piešķirta velotūrismam draudzīga uzņēmuma zīme. Savukārt viesnīca „Medzābaki” ir pirmā novadā, kas šo zīmi nopelnījusi un priecīgā noskaņā 21. maija pēcpusdienā to arī saņēma.

No vienas puses, carnikaviešu iniciatīva, protams, ir slavējama. No otras, ja katra pašvaldība veidos savus nosacījumus, cik pārskatāma un salīdzināma būs kopaina? Sarunā „Medzābakos” piedalījās arī Eiropas Riteņbraucēju federācijas direktors Adams Bodors, kas atbild par "EiroVelo" maršrutu ieviešanu Eiropā. Nozarē pieredzējušais speciālists uzsvēra, ka līdzšinējā prakse, kāda ir valstīs ar attīstītu velotūrismu, rāda – nosacījumiem jābūt vienādiem un to izstrāde jāsāk no augšas. Citiem vārdiem sakot, TAVA jāķeras pie darba un, izstrādājot nozares kvalitātes kritērijus, jāņem vērā arī šīs mērķgrupas vajadzības.

Pēc Ineses Šīravas vārdiem, Adams Bodors apsolījis Latvijā ierasties arī rudenī un semināros informēt visus interesentus par to, kas īsti ir velotūrists un kādas ir viņa prasības. Latvijā pieredzes šai ziņā nav pietiekami daudz, taču ir virkne gluži tehnisku jautājumu, kuri velotūristiem ir svarīgi (piemēram, kādai pareizi jābūt velosipēdu novietnei u. c.). Adams Bodors aicina visus, kas iesaistīti velomaršrutu veidošanā un velotūristu uzņemšanā, izmantot Eiropas Riteņbraucēju federācijas mājaslapas www.ecf.com informāciju, kurā atrodami padomi velotūrisma organizēšanā, citu valstu praktiskā pieredze un dažādi pētījumi.

Pirms sarunas „Medzābakos” Carnikavas novada pašvaldība kā Vidzemes tūrisma asociācijas biedre, kas iesaistījusies jaunā veloprojekta īstenošanā, lai riteņbraukšanas entuziastiem Rīgu savienotu ar Carnikavu un perspektīvā – arī Ainažiem, rīkoja velomaršruta iepazīšanas braucienu no Vecāķiem līdz Saulkrastiem. Velomaršruts vēl ir izveides stadijā, un Eiropas Riteņbraucēju federācijas direktora ieteikumi bija vērtīgi un nāca laikā. Bodora kungs no Beļģijas gan bija arī ne mazums pārsteigts, ka Latvijā ar veloceliņu saprot arī meža ceļu un tas nav vienīgi gluds asfalts, taču garām slīdošā ainava ar jūru un priedēm tās piekrastē darīja maigas visu brauciena dalībnieku sirdis.

Sagatavojusi Inta Briede, TAVA (www.tava.gov.lv; www.latvia.travel) sabiedrisko attiecību speciāliste, tel. 67358152 , inta.briede@latvia.travel

24.05.2012

Atpakaļ...

 
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Iesakām