Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

ANNAS HOTEL


Nāras, viesu māja


Cēsu ceļojumu aģentūra Dzelde


Lācītes, atpūtas parks, viesu māja
Ieteikt:

Tūrisma uzņēmēji viesojas Vīlandē
Lai iepazītu Valmieras sadraudzības pilsētas tūrisma piedāvājumu un iegūtu jaunus kontaktus turpmākai sadarbībai, 26. aprīlī pieredzes apmaiņas braucienā uz Vīlandi (Igaunijā) devās Valmieras un apkārtējo novadu tūrisma nozares uzņēmēji un profesionāļi

Divu dienu garumā uzņēmēji viesojās dažādās pilsētai nozīmīgās kultūras iestādēs, kā arī apmeklēja ievērojamus tūrisma objektus Vīlandes apkaimē.

Pirmajā dienā, 26. aprīlī, pēc viesmīlīgas sagaidīšanas un Vīlandes pilsētas mēra Loit Kivistik ievadvārdiem, valmierieši tika iepazīstināti ar aktualitātēm tūrisma politikā un attīstības tendencēm Vīlandē. Dienas pirmā daļa izvērtās īpaši interesanta, baudot ekskursijas stāstījumu gan Igaunijas Tradicionālās mūzikas centrā, gan apmeklējot Naivās mākslas centru "Kondas centrs", tādējādi pārliecinoties, ka Vīlande ir īstena kultūras un mākslas pilsēta, kurā tradīcijas, kultūras mantojums un amatniecība ir lielā cieņā.

Kā stāsta Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītājas vietniece Ilze Liepa, "Pirmie iespaidi Vīlandē radās ar nelielas, mazliet naivas filmiņas noskatīšanos par Vīlandi, zemenēm un zemeņu ēdājiem, kā arī vēl citiem neiepazītiem varoņiem. Pēc "Kondas" Naivās mākslas centra apmeklējuma sapratām, cik labi, izmantojot mākslas darbus, var veidot aizraujošu stāstu par pilsētu. Katrā vietā, ko apmeklējām brauciena laikā, meklējām zemeni, un, to atrodot, bijām patiesi priecīgi. Šis stāsts mūs pavadīja visu brauciena laiku un lika padomāt - kāds varētu būt mūsējais".

Dienas otrajā pusē pieredzes apmaiņas brauciena dalībnieki devās uz vienu no vislabāk saglabātajiem muižu kompleksiem Igaunijā - Olustveres muižas kompleksu. Mūsdienās tur ierīkota Olustveres lauksaimniecības skola, kur profesiju iegūt iespējams tādās nozarēs kā ēdināšana, tūrisms, lauksaimniecība un lietvedība. Pēc ekskursijas muižā, tās kompleksa ēkās, stikla pūšanas, keramikas un tekstlmākslas darbnīcās, teju ikviens delegācijas pārstāvis atzina - šīs un pārējo apskates objektu viena no veiksmes atslēgām ir tās cilvēki, kas ir īsteni savas zemes un nodarbošanās patrioti.

Dienas noslēgumā viesi no Valmieras ciemojās Vihi ciemā, kur tika iepazīstināti ar Enerģijas sētas piedāvājumu tūristiem - lauku SPA un ārstniecības augu audzēšanu. Enerģijas sētā tiek piedāvāti vairāk kā 40 dažādi ārstniecības augi, pielietojot tos gan ārstnieciskajās procedūrās, gan izvēloties malkot tēju no interesantām krūzītēm tējas namiņā mutuļojošas upes krastā.

Otrajā dienā tūrisma uzņēmēji no Valmieras apmeklēja vairākas viesu mājas, vienīgo SPA viesnīcu Vīlandē un dažādas ēdināšanas vietas, kas katra atšķīrās un iezīmēja savu specifisko nišu kopējā Vīlandes tūrisma piedāvājumā.

Pārrunājot iespaidus Vīlandes pilsētā, tūrisma nozares profesionāļi no Valmieras atzina, ka Vīlande, kas ir līdzīga pilsēta izmēra un resursu ziņā Valmierai, prot veiksmīgi sevi pozicionēt kā kultūras un mākslas pilsētu, organizējot starptautiska mēroga festivālus, saglabājot senas tradīcijas, kā arī piesaistot ar īpaši izteiksmīgu pilsētas tūrisma simbolu "zemeni".

"Brauciens deva iespēju iepazīt un salīdzināt, kādi esam, ar ko atšķiramies un kā varam sadarboties. Un sadarboties patiešām varam – asfaltētais ceļš cauri Rūjienai un Karksi - Nuia ne tikai savieno abas pilsētas, bet ir ainaviski skaists un rosina veidot kopīgus maršrutus," atklāj Ilze Liepa.

Valmieras un tās tuvākās apkārtnes novadu tūrisma uzņēmējus pieredzes apmaiņas braucienā ar stāstījumu pavadīja Vīlandes pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja Krista Kuul un ārējo sakaru koordinatore Egle Leisner . "Sagatavošanas darbi un viesu uzņemšana no Valmieras mums sagādāja patiesu prieku un lielisku pieredzi. Vizītes laikā no valmieriešiem jutām patiesu ieinteresētību par Vīlandi un igauņu dzīves stilu šeit. Kopīgi pavadītais laiks šajās divās dienās izvērtās par interesantu piedzīvojumu mums visiem. Nākotnē noteikti vēlamies draudzīgās starppilsētu saites stiprināt vēl vairāk, viesojoties vieniem pie otriem biežāk un aicinot iepazīties ar pilsētu tūrisma piedāvājumiem arī citus tūrisma nozares profesionāļus, kuriem šajā reizē ciemošanās izpalika. Šobrīd aktīvi strādājam pie ieceres - noorganizēt Vīlandes dienas Valmierā šī gada rudenī, tā kā nākošā tikšanās reize būs pavisam drīz," atklāj Krista Kuul.


Informāciju sagatavoja:
Valmieras pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas
tūrisma informācijas konsultante
Anita Deigele

17.05.2012

Atpakaļ...

 
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Iesakām