Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Silmači, atpūtas bāze

Lielākā atpūtas bāze Vidzemē


Minhauzena muzejs


PA “Ogres un Ikšķiles Tūrisma attīstības aģentūra”

Ieteikt:

12.maijā ar „Tautas ekskursijas” vilcienu uz Cēsīm
Akciju sabiedrība „Pasažieru vilciens” turpina Tautas ekskursiju tradīciju. 12.maijā plkst.8:29 no Rīgas aties Tautas ekskursijas vilciens uz Vidzemes gleznainajām pilsētām Siguldu, Līgatni, Cēsīm

Plašas, jaunas un interesantas atpūtas un izklaides iespējas visus tautas ekskursantus gaida pieturvietās Āraiši un Cēsis. Piedzīvojums sāksies jau ceļā uz Cēsīm, kad visi pasažieri tiks iesaistīti dažādos uzdevumos un viktorīnās par Cēsīm. Programma galamērķī paredzēta ne tikai kājām gājējiem, bet arī tiem ceļot gribētājiem, kuri par pārvietošanās līdzekli izmanto velosipēdu. Cēsu un tuvākās apkārtnes apskatei, ceļotājiem piedāvāti trīs maršruti: Mākslas dzīvo Cēsīs, Lauku muižas un lauku labumi, Ar velosipēdu no Āraišiem līdz Cēsīm.

Nonākot galamērķī – Cēsis – Tautas ekskursijas dalībniekiem būs iespēja baudīt mākslinieciskas pārvērtības pilsētvidē, apskatot garāko Mākslas galeriju Cēsīs „Lai dzīvo Rīgas iela”. Pastaigu pa Vecpilsētas šaurajām ieliņām interesantāku padarīs Viduslaiku pils kalpones stāstījums leģendās un nostāstos. No mūsdienām senatnē nokļūt palīdzēs Cēsu pils apmeklējums. Gida vadībā tiks uzburtas ainas par sadzīvi un dzīvi viduslaiku pilī. Ar sveču lukturīšiem rokās varēs uzkāpt pils Rietumu tornī un nokāpt viduslaiku cietumā.

Jauns piedāvājums ir ceļošana no Cēsīm uz Ungurmuižu, Stalbi, Lielstraupi. Programmā Ungurmuižas apmeklējums un gida stāstījums par vienīgo kungu māju Latvijā, kas 2012.gadā svin savu 280 gadus jubileju. Spēlēšanās ar akmeņiem Stalbes akmeņkaļa, darbnīcas saimnieka Aivara Kerliņa vadībā. Lielstraupes pils un baznīcas apmeklējums ar gidu un īsta latviska maltīte ar nacionāliem ēdieniem Braslas krogā.

Aktīvākajiem izstrādāts piedāvājums apceļot Āraišus ar velosipēdu. Braucējus sagaidīs Āraišu muzejparks, vējdzirnavas, baznīcas komplekss un Geidānmuiža.

Pagājušajā gada 29.oktobrī Tautas ekskursijas vilciens uz Cēsīm atveda aptuveni 300 ceļotāju, kuri apskatīja Cēsu pili, Cēsu Sv. Jāna baznīcu, kāpa Jaunās pils Lademahera tornī, baudīja viduslaiku krāsnī ceptu maizi un pabija „Ķirbju svētku” norisēs Pils dārzā.

Piedalies Tautas ekskursijā! Apceļo skaistākos Latvijas novadus ar vilcienu – stiprini Tautas ekskursiju tradīciju!

Iepazīsti Latvijas novadu šarmu kopā ar Pasažieru vilcienu.

12.maijs, sestdiena. Tautas ekskursijas vilciena pieturvietu Āraiši-Cēsis aktivitātes:

ĀRAIŠI
„Ar velosipēdu no Āraišiem līdz Cēsīm”
Grupas vadītājs visus sagaida Āraišu stacijā 12:25. Tiem, kam nav savu velosipēdu, iepriekš piesakoties tos būs iespējams izīrēt Āraišu stacijā - 6.00Ls par vienu velosipēdu. (Velosipēdu skaits ierobežots)

Drabešu muižas un Amatas Amatu mājas apskate, kurā ir strādājis dzejnieks Aleksandrs Čaks.
Tālāk ceļš vedīs uz 19.gs. vidū celtajām holandiešu tipa Āraišu vēldzirnavām no kurām paveras ainava uz Vidzemes augstieni un Āraišu pakalniem un ielejām.
Celtnes augstums ~12m. Dzirnavas darbojušās līdz pat 1. pasaules karam. Atjaunotas 20.gs. 80.gados. Apmeklētāji var aplūkot restaurēto dzirnavu iekārtu un izsekot graudu tapšanai par miltiem.

Āraišu arheoloģisko muzejparkā būs bezmaksas ekskursija pa ezerpili – 9. -10. gadsimta latgaļu dzīves vietu, kā arī apmeklētāji tiks cienāti ar siltu, Āraišu pļavās vākto, augu tēju.

Geidānmuiža (http://www.vesturiskiaktivs.lv/lv/geidanmuiza)

Āraišu baznīcas kompleksa apskate no ārpuses (www.araisudraudze.lv ), pēc kuras visi kopīgi pāri Vidzemes kalniem un lejām dodas uz Cēsīm.

Cēsu Viduslaiku pils apskate. Ar lukturīšiem rokās ikviens interesents varēs izstaigāt majestātiko 13.gadsimta pili, uzkāpt Rietumu tornī un baudīt pilsētas panorāmu, kā arī apmeklēt viduslaiku cietumu.

Brīvais laiks, kuru var aipildīt ar kādas jaukas vecpilsētas kafejnīcas apmeklējumu vai garākās Cēsu māklsas galerijas apskati, kas stiepjas cauri visai vecpilsētai pa Rīgas ielu no Vienības laukuma līdz Līvu laukumam.

* Vilciens atpakaļ uz Rīgu no Cēsu dzelzceļa stacijas plkst. 18:53.

CĒSIS
„Māksla dzīvo Cēsīs”
Gids viduslaiku tērpā sagaida grupu Cēsu stacijā plkst.12:37.

Ekskursija pa vecpilsētu. Viduslaiku pils kalpone vai sekretārs izvadās jūs pa vairāk kā 800 gadus senās Cēsu vecpilsētas šaurajām ieliņām, iepazīstinās ar pilsētas apbūvi un notikumiem, kas atstājuši būtisku iespaidu pilsētas vēsturē. Stāstījumu vēl interesantāku padarīs senās leģendas un nostāsti, kuros noteikti kāda daļa ir arī patiesība. Ekskursijas ilgums 1 stunda.

Iespaidus noteikti paspilgtinās Cēsu pils kompleksa apmeklējums. Gids pastāstīs par sadzīvi un dzīvi viduslaiku pilī, kas savulaik ir bijusi Livonijas ordeņa mestru rezidence. Ar sveču lukturīšiem rokās varēsiet uzkāpt pils Rietumu tornī un pēc tam Dienvidu tornī nokāpt viduslaiku cietumā. Jaunajā pilī par papildus samaksu (0,50Ls skolēniem. Pensionāriem un 1,00Ls pieaugušajiem) būs iespējams uzkāpt Lademahera tornī, no kura paveras brīnišķīgs skats uz pilsētu no putna lidojuma.

Individuāla pastaiga pa lielāko un garāko mākslas galeriju „Lai dzīvo Rīgas iela!” No 20.aprīļa līdz 20.maijam Rīgas ielas skatlogi pārvērtīsies mākslas darbos, bet tukšās ēkas kļūs par savdabīgām Mākslas galerijām. Rīgas ielas sākumā, vēsturiskajos Raunas vārtos izveidotā instalācija-gleznas rāmis, būs kā vārti, caur kuriem izejot, ikviens gājējs simboliski dosies citā - mākslas pasaulē. Skatlogus rotās ne tikai foto kolāžas, bet arī gleznas, tēlniecības un keramikas darbi.

Pastaigas laikā ir iespējams ieturēt maltīti kādā no Rīgas ielas kafejnīcām:
„2Locals” – Rīgas iela 24a (Rožu laukumā)
„CafeRīga” – Rīgas iela 27,(pie Rožu laukuma)
Bārs „Sarunas” – Rīgas iela 4 (Rīgas ielas sākumā pie Vienības laukuma)
Kafejnīca” Pie Raunas vārtiem” – Rīgas iela 3 (Rīgas ielas sākumā pie Vienības laukuma)
„Vinetas un Allas kārumlāde” – Rīgas iela 4 (ieeja no Skolas ielas)

*Plkst. 15:15 vilciens no Cēsu dzelzceļa stacijas atpakaļ uz Rīgu.

CĒSIS-PĀRGAUJA
„Lauku muižas un lauku labumi”
Gids sagaida interesentus stacijā plkst. 12:37. Visi sakāpj autobusā/os un dodas uz Pārgauju.

Ungurmuižas apmeklējums un gida stāstījums. XVII gs. koka barokālās celtniecības paraugs. Vienīgā kungu māja Latvijā, kas saglabājusies no šī laika, kas 2012.gadā svin savu 280 gadus jubileju. Unikāli gleznojumi, tējas paviljons un ozolu aleja radīs neaizmirstamas atmiņas, kuras papildinās siamnieku sarūpēts pārsteigums. www.ungurmuiza.et.lv

Spēlēšanās ar akmeņiem. Stalbes akmeņkaļu darbnīcas saimnieks Aivars Kerliņš laipni uzņems viesus un pastāstīs, kā atdzīvināt akmeni un saskatīt brīnumu visparastākajā laukakmenī. www.ezerini.lv

Lielstraupes pils un baznīcas apmeklējums ar gidu. Pils koplekss būvēts 13.gadsimta beigās, kuria vēlāk apkārt izveidojās viena no Hanzas savienības pilsētām – Straupe.
Pusdienas „Braslas kogā”. Īsti latviska maltīte ar nacionāliem ēdieniem. Cena vienai personai 3.00Ls

*Pēc pusdienām visi tiek nogādāti uz Siguldas staciju, kur plkst.15:55 atiet vilciens uz Rīgu

08.05.2012

Atpakaļ...

 
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Iesakām