Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Turaidas muzejrezervāts


Kempings OZOLKALNS


Atpūtas bāze Silmači


Kalbakas, lauku māja

Mierīga un mājīga vieta Smiltenes pievārtē, kur pavadīt lieliskas brīvdienas kopā ar ģimeni un draugiem
Ieteikt:

26.maijā Cēsu Pils Viduslaiku diena
Viduslaiki var būt bezgala interesanti un iedvesmojoši! Par to varēsiet pārliecināties 26.maijā, kad no plkst.10:00 varenā Cēsu pils atdzīvosies patiesi viduslaicīgā rosībā.

Šogad lielajiem un mazajiem svētku apmeklētājiem būs iespēja iepazīt viduslaikus ne vien vērojot, bet arī aktīvilīdzdarbojoties dažnedažādajās pasākuma norisēs!

Pils dārzā izveidotajā bērnu aktivitāšu laukumā ikviens varēs uzzināt, kādas spēles un rotaļas bērnibija iecienījuši pirms 500 gadiem, turklāt vairākus desmitus spēļu varēs izmēģināt arī paši!

Savukārt pils pagalmā norisināsies radošās darbnīcas, kurās tiks gatavoti filca zvēriņi un 14.-15.gadsimtā populārās māla „kruzuļlellītes”.

Ikviens svētku apmeklētājs būs aicināts piedalīties skaņu performancē, lai kopīgi un skaļi atbildētu uz jautājumu: kā skanēja viduslaiku pils?

Priekšpils teritorijā norisināsies „Wendenes strēlnieku” rīkotais viduslaiku lokšaušanas turnīrs. Šogad tas solās būt īpaši baudāms ne vien turnīra dalībniekiem, bet arī skatītājiem. Labākie Latvijas tradicionālās lokšaušanas lietpratēji sacentīsies šaujot pa kustīgiem, „gaisā pakārtiem” un pat lidojošiem mērķiem. Turklāt arī katram svētku apmeklētājam būs iespēja pašam iemēģināt roku šaušanā ar loku un arbaletu.

Cēsu pils Mestra zālē un pils pagalmā ar viduslaiku deju mūzikas un renesanses madrigālu programmu uzstāsies senās mūzikas ansamblis „Festivitas Artium Schola” no Igaunijas.

Vēstures rekonstrukcijas klubs „Svētā Maurīcija rota” piedāvās iespēju uzlaikot viduslaiku bruņas un apskatīt seno ieroču atdarinājumus, kā arī pārbaudīt kaujas prasmes, atrodoties ar riteņiem aprīkota koka zirga mugurā.

Seno amatu prasmes varēs iepazīt eksperimentālās arheoloģijas studijā „Seno rotu kalve” un viduslaiku apavu un sveču darbnīcās. Savukārt praktiskas piemiņas veltes būs iegādājamas viduslaiku rotaļlietu tirgotavā.

Visas dienas garumā svētku viesiem būs iespēja nobaudīt gardus ēdienus un panašķoties ar viduslaiku saldumiem. Rekonstruētajā maizes krāsnī tiks cepti zeltaini miežu maizes klaipiņi, bet maizes ceļu no grauda līdz kukulītim varēsiet labāk iepazīt, ja paši pamēģināsiet ar rokas dzirnām samalt graudus miltos.

Uz tikšanos Cēsīs!

Ieejas maksa:
Pieaugušajiem Ls 2,-
Skolēniem, pensionāriem Ls 1,-
Ģimenes biļete Ls 4,-

Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja brīva
Ar Cēsu muzeja Drauga Karti biļetēm 50% atlaide

Informāciju sagatavoja:
Daiga Janševska
www.cesis.lv

Informācija ievietota: 17.04.2012.

Atpakaļ...

 
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Iesakām