Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Bijusī PSRS armijas stratēģiskā kodolraķešu


ANNAS HOTEL


Dullā bumba (zorbu bumba, zorbing)


Svētavota dabas parks
Ieteikt:

Siguldas novada pašvaldība atbalstīs akciju Zemes stunda
Katru gadu martā norisinās starptautiskais pasākums „Zemes stunda”, kurā cilvēki tiek aicināti izslēgt gaismu un maznozīmīgas elektriskās iekārtas uz vienu stundu, lai pievērstu sabiedrības uzmanību globālajām klimata izmaiņām.

Siguldas novada pašvaldība 31.martā plkst. 20.30 pievienosies akcijai „Zemes stunda”, un uz vienu stundu izslēgs gaismu un elektrību patērējošās iekārtas Siguldas pilsētā, kā arī aicina ikvienu iedzīvotāju saudzēt Zemes ekosistēmu.

Gaismas tiks izslēgtas šādos objektos: Čakstes iela, Cēsu ielas daļa, Lāčplēša ielas daļa, J.Poruka iela, „Spieķu” parks, Gaujas iela, Dārza iela, Ausekļa ielas daļa, Raiņa parka daļa, K.Barona ielas daļa, Rotas iela, Maijas iela, Atbrīvotāju ielas daļa, Celtnieku iela, Upeņu iela, Ziedu iela, Lakstīgalas iela, Lāčplēša ielas daļa, Poliklīnikas stāvlaukums, Atbrīvotāju ielas daļa, K. Barona ielas daļa, Cielavu iela, Vizbuļu iela, Skolas iela, Cīruļu iela, Doņu iela, Meldru iela, Kalmju iela, Līvkalna iela, Kraukļalas iela, Atpūtas iela, Tūristu iela, Miera iela, Strēlnieku ielas daļa, Gāles iela, Augļu iela, Dīķa iela, Siguldas novada domes/pilsdrupu teritorija, Pils ielas daļa, Cēsu ielas daļa, Šveices ielas daļa, Pils ielas daļa, Maijas parks, Raiņa ielas daļa, L.Paegles ielas daļa, Valdemāra iela, „Bērnu laukums”. Apgaismojums paliks bīstamās vietās.

Šogad, ar digitālo mediju starpniecību, Zemes stunda vēlas savienot cilvēkus, aicinot apņemties kādu videi draudzīgu rīcību ko praktizēt ikdienā. "Es izdarīšu – ja Tu izdarīsi" ir kā vienkāršs "derību līgums" starp divām pusēm – no vienas indivīdi, organizācijas un uzņēmumi ar saviem solījumiem un izaicinājumiem un no otras – viņu draugi, ģimenes un klienti ar brīvu izvēli kaut ko mainīt ikdienā, pieņemot šos izaicinājumus. Apņemšanās, uzdrīkstēšanās, izaicinājumi – tie var būt dažādi un tiem nav jābūt sarežģītiem – vairāk pārvietoties, ejot kājām vai braucot ar divriteni, izvēloties energoefektīvākus risinājumus, šķirojot atkritumus vai samazinot papīra patēriņu – tās ir tikai dažas no iespējām.

Šogad pirmo reizi Zemes stunda tiks novērota no kosmosa. Starptautiskajā Kosmosa stacijā kosmonauts un Zemes stundas vēstnieks Andre Kuipers iemūžinās, kā 31.martā visā pasaulē tiks izslēgtas daļa gaismas, lai simboliski apliecinātu savu vēlmi būt videi draudzīgiem.

Zemes stunda pirmo reizi notika 2007. gadā Sidnejā. Piecu gadu laikā tā ir kļuvusi par pasaulē lielāko vides aizsardzībai veltīto akciju, kas apvieno 1,8 miljardus cilvēku 135 valstīs un teritorijās visos 7 kontinentos, akcijai pievienojusies 5251 pasaules pilsēta. Latvijā pagājušajā gadā Zemes stundā piedalījās 38 pašvaldības, kas savās teritorijās izdzēsa nozīmīgāko objektu ārējos apgaismojumus un daudzviet rīkoja kopīgus Zemes stundas pasākumus, aicinot iedzīvotājus būt atbildīgiem pret vidi arī ikdienā.

Informācija ievietota: 29.03.2012.

Atpakaļ...

 
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Iesakām