Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Kamenes, viesu māja


Cērtenes dzirnavas, viesu māja


Minhauzena muzejs


Vējkalna nams, viesu māja
Ieteikt:

Latvijas karoga vēstures prezentācija konferencē Maskavā
Cēsu Kultūras un Tūrisma centra Cēsu Vēstures un mākslas muzeja galvenais speciālists Dr. hist. Tālis Pumpuriņš 16. un 17. martā Maskavā piedalījās starptautiskā zinātniskā konferencē „Muzeja priekšmeta arheogrāfija”

Konferenci organizēja Krievijas Valsts Humanitārās universitātes Filoloģijas un vēstures fakultātes Humanitāro zinātņu teorijas un vēstures katedra, šīs pašas universitātes Mākslas vēstures Muzeoloģijas katedra un Krievijas Kulturuloģijas institūta Muzeja enciklopēdijas sektors. Konferencē piedalījās muzeju speciālisti, pētnieki un augstskolu pasniedzēji no daudziem Krievijas muzejiem un pētniecības iestādēm, kā arī no Ukrainas, Polijas un Latvijas.

Konferencē apsprieda plašu jautājumu loku, kas galvenokārt fokusējās uz muzeja priekšmetu zinātnisku aprakstīšanu un prezentācijas formām. Konferences noslēgumā bija „Apaļā galda” diskusijas par tēmu „Muzeja priekšmeta arheogrāfija humanitāro zinātņu struktūrā”. Akadēmiskās zinātnes pārstāvji ieinteresēti, lai muzeji spētu pēc iespējas kvalificētāk publicēt ziņas par muzeju priekšmetiem, kas varētu kalpot tālākiem pētījumiem. Konferences tēzes izdotas gan iespiestā krājumā, gan pieejamas elektroniskā veidā.

Latvijas pārstāvja Tāļa Pumpuriņa referāta tēma bija „Cēsu muzeja pieredze Latvijas valsts karoga vēstures materiālu komplektēšanā, izpētē un popularizēšanā”. Referents uzstājās ēkā, kas lielā mērā saistās ar Latvijas karoga izveidi. Krievijas Valsts Humanitārās universitātes kompleksa vecākais korpuss ir kādreizējā Alfona Šaņavska Tautas universitāte. Tur 1914.- 1915. gadā studēja literāts un pedagogs Jānis Lapiņš, kurš 1916. gadā bija pirmā zināmā Latvijas sarkanbaltsarkanā karoga izgatavošanas iniciators. Šajā universitātē 1913. -1917. gadā studēja arī dzejnieks Linards Laicens, kurš viens no pirmajiem izteica domu, ka Latvijas valsts karogam jābūt tumši sarkanam ar baltu svītru. A.Šaņavska universitātē mācījušies vēl daudzi citi redzami latviešu inteliģences pārstāvji.

20.03.2012

Atpakaļ...

 
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Iesakām