Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Atpūtas parks Rāmkalni


Laimes ligzda, atpūtas bāze


Velomaršrutu numerācija


Turaidas muzejrezervāts

Muzejs saglabā, pēta un popularizē kultūrvēsturisko mantojumu
Ieteikt:

"Valmiermuižas alus" par stratēģisku prioritāti definējusi gardēžu tūrisma attīstību Valmiermuižā

 

“Valmiermuižas alus” darītavas saimnieks Aigars Ruņģis: “Latvijā joprojām mazattīstīta, bet ļoti perspektīva tūrisma niša ir gardēžu tūrisms, kas pasaulē pazīstams kā „culinary tourism”. Tā ir iespēja radīt piedzīvojumus tūristiem, nesteidzīgi izzinot un izgaršojot oriģinālus ēdienus un dzērienus”. Turklāt gardēžu tūrisms pilnībā atbilst Latvijas tūrisma stratēģijas vadmotīvam “Best enjoyed slowly”. Tādēļ mazā muižas alus darītava “Valmiermuižas alus” papildus alus darīšanai apņēmusies kļūt par gardēžu tūristu iecienītu galamērķi Latvijā.

2010.gadā tika izveidots atsevišķs uzņēmums SIA “Valmiermuižas pils” ar mērķi attīstīt vēsturisko Valmiermuižas teritoriju kopā ar Valmiermuižas alus darītavu par gardēžu tūristu iecienītu galamērķi Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar ekskursiju un pasākumu organizēšanu Valmiermuižas alus darītavā un attīsta divas “Valmiermuižas vēstniecības”, t.i. “Valmiermuižas tirgotavas” – vienu Valmiermuižā un otru Rīgā. 
„Lai piesaistītu ceļotājus, uzsvaru liekam uz individuālu attieksmi un izcilu servisu. Ekskursijas pieejamas katru dienu, vienojoties par viesiem ērtu apmeklējuma laiku. Viesmīlīgi uzņemam gan individuālus ceļotājus, kas ierodas ar auto, gan organizētas lielākas tūrisma grupas, kas ierodas ar autobusiem. Ekskursijas piedāvājam latviešu, krievu un angļu valodā. Uzņēmumā strādā īpaši “viesmīlības skroderi” jeb tūrisma projektu vadītāji, kas gatavi noorganizēt arī svinības alus darītavā draugu kompānijai vai korporatīviem klientiem ar sātīgām pusdienām un dzīvo mūziku. Pagājušo gadu alus darītavā tika svinētas pat kāzas”, min A.Ruņģis.
Rezultāti neizpaliek. 2009.gadā, kas bija alus darītavas pirmais darbības gads, ekskursijās alus darītavā viesojās 2002 tūristu, 2010.gadā jau 5245 viesi, bet 2011. gadā 6125 ciemiņi. SIA “Valmiermuižas pils” apgrozījums pērn (pēc neauditētiem datiem) sasniedza Ls 260 150.
Lai arī lielākais vairums tūristu ir no Latvijas, gada laikā ir dubultojies ir ārvalstu tūristu īpatsvars sasniedzot 28% no visiem apmeklētājiem. Visvairāk ārvalstu ceļotāju ierodas no Lietuvas, Igaunijas, Skandināvijas valstīm, Vācijas un Krievijas.
„Esam gandarīti, ka pagājušo gadu Tūrisma attīstības valsts aģentūra iekļāvusi “Valmiermuižas alus” darītavas apmeklējumu starp “top50” tūrisma galamērķiem Latvijā. Esam arī pirmā un vienīgā alus darītava Latvijā, kas saņēmusi Latvijas tūrisma pakalpojumu kvalitātes sistēmas “Q-Latvia” kvalitātes zīmi, ko piešķir Tūrisma attīstības valsts aģentūra par izcilu servisu”, norāda alus darītavas saimnieks.
„Kā šī gada stratēģisku prioritāti gardēžu tūrisma attīstībai Valmiermuižā esam definējuši gardēžu maršrutu veidošanu Vidzemē sadarbībā ar citiem tūrisma galamērķiem. Tādēļ izstādē “Balttour 2012” prezentējām pirmo maršrutu “Ar gardu muti Vidzemē”, bez “Valmiermuižas alus” darītavas apmeklējuma vienā dienas ceļojumā piedāvājot apmeklēt arī maizes ceptuvi “Donas” un kaņepju audzēšanas saimniecību “Adzelvieši””, šī gada plānus atklāj A.Ruņģis.
VAIRĀK INFORMĀCIJAS:
Elīna Kuzmina, "Valmiermuižas alus" vēstnese, tālr. 26107337, elina@valmiermuiza.lv

Atpakaļ...

 
<< Jūnijs 2023 >>
POTCPSSv.
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Iesakām