Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Kamenes, viesu māja


Limbažu tūrisma informācijas centrs


Kalna ligzda, viesnīca

Maza un mājīga viesnīca Smiltenē


Avoti, atpūtas un sporta komplekss
Ieteikt:

Ikšķilē izgatavo bērzu sulas limonādi, sīrupu, vīnus un šampanieti
Linards Liberts ir sula.lv veidotājs. Jau kopš seniem laikiem viņa aizraušanās ir bērzi, taču 2010. gadā Linards pievērsies tieši bērza sulām un citām lietām, ko var pagatavot no šīs sulas

Visi interesenti ir laipni aicināti uz bērzu sulas pasauli, kas atrodama Linarda Liberta pagrabā tepat Ikšķiles novadā. Linards vada ekskursijas gan latviešu un krievu, gan angļu un pat vācu valodā, stāstot un rādot visu to, ko pats ar savām rokām paveicis, izjūtot dziļu mīlestību pret bērziem. Pagrabā tiek piedāvāts nodegustēt visu veidu produktus, kas iegūti no bērza sulas, protams, ir iespēja šos produktus arī iegādāties. Ekskursijā var pieteikties gan privāti, gan grupās. Maksimālais grupas lielums apmēram 20 - 30 cilvēki, taču optimālas grupas lielums esot 10 - 20 cilvēki, protams, Linards neatsaka arī privātam stāstījumam par savu aizraušanos un piedāvājumu.

Interneta vietnē sula.lv var atrast receptes, kas saistītas ar bērza sulām. Linards izveidojis sadarbību ar Mārtiņu Rītiņu, kurš izrādījis lielu interesi un veltīja veselu raidījumu, kurā, gatavojot dažādus ēdienus, tika izmantotas receptes tieši ar bērza sulām. Piemēram, ceptas pupiņas Bostoniešu gaumē ar bērzu sulas sīrupu, bērzu sulās karamelizēti bumbieri un citas interesantas receptes. Linards veidoja arī īpašu kūkas recepti žurnāla „Santa" 20 gadu jubilejai.

Linarda Liberta gatavotie vīni un bērzu sulas sīrups ir iekļauti AirBaltic oficiālā žurnāla Baltic Outlook janvāra numura sadaļā „Items to bring home from Riga”. Bērzu sulas vīnus "Libertu" var iegādāties arī suvenīru veikalā lielajā terminālā izlidojot uz Eiropas valstīm, un terminālā C, izlidojot uz Nešengenas valstīm.

Linards uzsver, ka šobrīd ir tikai sākumposmā un vēl ir jāiegulda daudz darba, būtībā jau attīstīties var un arī vajag nepārtraukti, jo tam pašam vīnam var būt neskaitāmas pagatavošanas receptes un tās visas ir jāizmēģina. Šobrīd tiek piedāvāti un bērza sulas pagrabā tapuši vairāki produktu:

Lēni nogatavināts bērza sulas dzēriens – Oriģinālais. Dzēriens ar izcilu garšu, vieglu rozīņu saldumu, jūtamu krustnagliņu aromātu un garšu. Jauks padzēriens karstā vasarā lai aizvietotu standarta limonādes ar veselīgu, spirdzinošu dzērienu. Patīkama garša bez izteikta skābuma. 

Saldēta bērzu sula. Svaiga, saldēta bērza sula, kas iepildīta pudelēs un sasaldēta tikko nākot no koka. Ik reiz atkausējot jaunu pudeli, Jums būs DejaVu sajūta, baudot pavasara spirgtumu.

Bērza sulas sīrups. Lēni uz liesmas tvaicēta bērza sula pārvērsta saldā sīrupā. Garšviela, kas lietojama salātos, marinādēs, vai desertos kā salduma akcents.

Bērzu sulas vīns – Dzintara. Bērza sulu lēni un vairākas diennaktis tvaicējot rodas bērza sulas sīrups, bet ja tvaicē nedaudz, rodas ļoti labs izejmateriāls bērza sulu Dzintara vīnam. Sula iegūst ļoti patīkamu dzintara, karameļu toni un labas noskaņas garšu, kas ir viegli skābena, pussausa.

Bērzu sulas vīns – Baltais. Balts, viegls 100% bērzu sulas vīns. Svarīgākās sastāvdaļas ir svaiga, nepasterizēta bērza sula, labs vīna ieraugs, vēss pagrabs un laiks, laiks, laiks. Sastāvdaļas veido maigu, ļoti vīnīgu garšu ar izteiktu bērza sulas pēcgaršu. Garša - no pussalda līdz pussausam.

Bērzu sulas dzirkstošais vīns. Īpaši patīkama, maiga, zeltaina nokrāsa. 100% bērzu sulas vīns. Otro fermentāciju veic pudelē pēc tradicionālas (champenoise) dzirkstošo vīnu ražošanas tehnoloģijas. Vīns ir kļuvis ļoti dzirkstošs ar izteikti gariem, maigiem burbulīšiem kas glāzē danco pat 40 minūtes.

Ar visiem aktuālajiem SIA "Sula" ražotajiem bērza sulu produktiem var iepazīties un tos iegādāties Ikšķilē, bērza sulas pagrabā „Zaķu muižā”, kā arī tādās tirdzniecības vietās kā Rimi (Spicē), kafē „Rāmkalni” Berģos, Kalnciema ielas tirdziņos, Lidostā Rīga, svaigēšanas restorānā „Raw Garden”, veikalos „Valmiermuižas alus tirgotava”, „Dārza idille”, „Berģu Bode”, „Dabas bode” u.c. Bērza sulas produktus var iegādāties arī uz vietas bērzu sulas pagrabā Ikšķilē, kā arī, ja vēlaties savā veikalā vai kafejnīcā tirgot bērza sulas produktus, sazinieties ar Linardu Libertu pa tālruni 29297469, e-pastu info@sula.lv, kā arī plašāku informāciju par bērza sulām meklējiet http://www.sula.lv/

Latvijascentrs.lv , 23.02.2012

Atpakaļ...

 
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Iesakām