Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Vestiena, viesnīca


Mazais Ansis, viesu māja

Atpūtas kompleks ar lielisku virtuvi


Valmiermuižas alus darītava


Z/s “Klimpas
Ieteikt:

Ogres un Ikšķiles vārds izskanējis Tallinā notikušajā tūrisma izstādē „Tourest 2012”
19. februāra vakarā no Igaunijā notiekošās tūrisma izstādes „Tourest 2012” atgriezušās Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūras vadītāja Ieva Skutule un tūrisma speciāliste Nika Frīdberga, kuras savus novadus izstādē prezentēja Vidzemes stendā

Kā iepriekš ziņots, Tallinā organizētais starptautiskais tūrisma gadatirgus ir nozīmīgākā un senākā tūrisma izstāde Baltijas valstīs, kas šogad norisinājās no 17. līdz 19. februārim.

Kopā ar Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūru Vidzemes stendā savas pilsētas prezentēja arī pārstāvji no Alūksnes, Gulbenes, Salacgrīvas un Rūjienas. Šo pilsētu dalību izstādē organizēja Vidzemes Tūrisma asociācija. Jau pirmajā dienā ar Vidzemes piedāvājumu iepazinās un stendu apmeklēja Latvijas vēstnieks Igaunijā Kārlis Eihenbaums. Jāatzīmē, ka izstāde norisinājās divās hallēs, no kurām vienā apmeklētāj varēja iepazīties tieši ar Igaunijas, savukārt otrā ar pārējo valstu piedāvājumu. Vidzemes stends atradās pateicīgā vietā - pie ieejas Igaunijas zālē, kuru vietējie iedzīvotāji apmeklēja ar īpašu interesi, līdz ar to lielāka apmeklētāju uzmanība tika pievērsta arī Vidzemes stendam. Pateicoties Rūjienas saldējuma piedāvātajām degustācijām, visas trīs izstādes dienas pie Vidzemes stenda nebeidza rimties dzīvā rinda, kas ne reizi vien vēlējās nobaudīt saldējumu ar rupjmaizes kārtojumu. Vidzemes stenda dalībnieki bija ģērbušies tautastērpos un atbilstoši tam, ik pa brīdim skandināja arī latviešu tautā iemīļotas tautasdziesmas, kas apmeklētājos radīja neviltotu smaidu un pašos dalībniekos kopības sajūtu. Starptautiskajā tūrisma gadatirgū Latvija tika pārstāvēta arī citos stendos. Izstādē piedalījās arī Jūrmala, Kurzeme, Gaujas nacionālais parks, kā arī Tūrisma attīstības valsts aģentūra ar apvienoto Latvijas stendu.

Vidzeme ir teritoriāli izdevīgs reģions Igaunijas ceļotājiem, jo tieši Vidzemes novads robežojas ar mūsu valsts ziemeļu kaimiņiem un ir gan viegli, gan ērti sasniedzams. Tallinā tika prezentētas Tūrisma attīstības valsts aģentūras un Vidzemes Tūrisma asociācijas projekta ietvaros tapušās Vidzemes karte, kas ir tulkotas igauņu valodā. Kartēs ir izstrādāti maršruti, kuros iekļauti arī dažādi Ogres un Ikšķiles novadu tūrisma objekti. Igauņi novērtēja ieguldīto darbu un atzīmēja, ka esam parūpējušies par viņu ērtību, pārtulkojot ievērojamu daudzumu materiālu viņu dzimtajā valodā. Izstādes norises laikā, komunicējot ar apmeklētājiem, tika aizskartas ne tikai ar tūrismu saistītas tēmas, bet no igauņu puses izteikti arī komentāri par aizvadītajās dienās notikušo referendumu. Kaimiņi interesējās, vai mēs, piedaloties izstādē, atradīsim laiku atdot savas balsis, arī viņuprāt, tik svarīgā jautājumā.

Kā ziņo „Tourest” oficiālā mājas lapa, izstādē piedalījās 468 dalībnieki no 26 valstīm: Austrijas, Baltkrievijas, Beļģijas, Čehijas, Kipras, Somijas, Gruzijas, Vācijas, Grieķijas, Indonēzijas, Izraēlas, Itālijas, Japānas, Latvijas, Lietuvas, Maurīcijas, Namībijas, Polijas, Rumānijas, Spānijas, Zviedrijas, Taizemes, Tunisijas, Turcijas, Dubaijas un Igaunijas. Šogad izstādi ir apmeklēja rekordliels interesentu skaits. Iepriekšējais rekords, kas tika uzstādīts 2010. gadā, pulcējot 23734 apmeklētājus, taču šajā gadā tas sasniedzis 26080 lielu tūrisma nozares interesentu skaitu.

Latvijascentrs.lv , 23.02.2012

Atpakaļ...

 
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Iesakām