Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Lāču miga, viesu nams

Mājīgs restorāns un viesu nams ar īpaši labu virtuvi


Turaidas viduslaiku pils (Turaidas muzejrezervāts)


Lācītes, atpūtas parks


Valmiermuižas alus darītava
Ieteikt:

Izstādē "Balttour 2012" pirmoreiz Latvijas tūrisma nozarē izsniedz kvalitātes zīmi!
Prieks, smaidi un viegls mulsums, kopā ar krāšņām rozēm saņemot apliecinājumu, ka piešķirta kvalitātes zīme "Q Latvia" – tā varētu raksturot noskaņu, ar kādu sākusies triju dienu starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus "Balttour 2012" Ķīpsalā

Par kvalitātes sistēmas izveidi un kvalitātes zīmes "Q Latvia" piešķiršanu Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) bija domājusi jau sen, pēc vairāku Eiropas valstu pieredzes labi saprotot, ka no tās ieguvēji būsim mēs visi. Gan tūrisma biznesā strādājošie uzņēmēji, kam kvalitātes apliecinājuma zīme palielina konkurētspēju un ceļ reputāciju. Gan ikviens, kas šo uzņēmumu pakalpojumus izmanto. Gan mūsu valsts tūrisma nozare kopumā, kurai katrs tūrists, nācis no tālām zemēm vai netāla kaimiņu novada, ir ļoti svarīgs.

Pretendentu pieteikšanās uz kvalitātes zīmes "Q Latvia" saņemšanu tika izsludināta pagājušajā rudenī. Pēc virknes nosacījumu izpildīšanas kvalitātes zīmes piešķiršanas sēdē 7. februārī tika apstiprināti pirmie 9 tās saņēmēji:


-Viesnīca "Mežotnes pils"
-Turaidas muzejrezervāts (VTA biedrs!)
-Valmiermuižas alus darītava (VTA biedrs!)
-Viesnīca "Bīriņu Pils"  (VTA biedrs!)
-Rīgas Tūrisma attīstības biroja informācijas centri:
-Rīgas Tūrisma informācijas centrs Rātslaukumā 6
-Rīgas Tūrisma informācijas centrs Kaļķu ielā16
-Rīgas Tūrisma informācijas centrs Prāgas ielā 1
-Talsu novada tūrisma informācijas centrs
-Kuldīgas Tūrisma attīstības centrs
-Saulkrastu tūrisma informācijas centrs (VTA biedrs!)
-Viesnīca "Raibie logi"

Komisija, kuru veido pārstāvji no TAVA, Ekonomikas ministrijas Tūrisma nodaļas, Viesnīcu un restorānu centra, Latvijas tūrisma aģentu un operatoru asociācijas jeb ALTA un Latvijas naktsmītņu asociācijas, pirmās kvalitātes zīmes piešķīra pēc aktīvām diskusijām, apzinoties, ka, no vienas puses, pret pirmajiem kvalitātes zīmes pretendentiem vajadzētu izturēties ar lielāku saudzību, jo viņi taču ir pirmie, drosmīgākie. No otras puses, ja kvalitātes latiņa netiks pienācīgi augstu pacelta jau sākumā, arī turpmāk tā nebūs vajadzīgajā līmenī.

"Tūrisma produktam ir jābūt ļoti kvalitatīvam, ļoti interesantam, pakalpojuma sniedzēja mērķis arvien vairāk ir nevis tikai nopelnīt naudu, sniedzot pakalpojumu tūristam, bet gan panākt to, lai tūrists aizbrauktu mājās apmierināts, gribētu atgriezties vēlreiz un ieteiktu šo tūrisma produktu izmantot arī citiem – radiem, draugiem un paziņām," uzskata TAVA direktors Armands Slokenbergs.

"Izstāde "Balttour" gadu gaitā ir kļuvusi par profesionāļu vidē gaidītu un augstu vērtētu sarīkojumu," – tā atklāšanas ceremonijā norādīja ALTA prezidente Kitija Gitendorfa, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Vilnis Ķirsis un vairāki citi prominenti viesi. Viņu vidū – arī Krievijas Federācijas tūrisma nozares vadītāji.

Pēc izstādes atklāšanas tika paziņoti arī balvas "Gada cilvēks tūrismā" laureāti.

2011. gads Latvijas tūrisma nozarē bijis patiešām veiksmīgs. Eiropas Ceļojumu Komisijas (ETC) publiskotie dati par pērnā gada pēdējo ceturksni , liecina, ka 22 no 23 Eiropas valstīm bijusi vērojama tūrisma nozares pārliecinoša izaugsme. Taču iepretim tādai valstij kā, piemēram, Lielbritānija, kur ārvalstu tūristu skaits audzis, sākot ar 3 %, mūsu valsts iepriecina ar 20 % lielu ārzemju tūristu skaita pieaugumu. 

Pēc Eiropas statistikas biroja “Eurostat” datiem, pagājušajā gadā Latvijas viesnīcās un citās mītnes vietās tūristu pavadīto nakšu skaits palielinājās par 14 %, un tas ir ceturtais straujākais pieaugums starp visām Eiropas Savienības valstīm, par kurām pieejama informācija.

Uzrunājot klātesošos un novēlot Latvijas tūrisma nozarei tikpat strauji attīstīties arī uz priekšu, TAVA direktors Armands Slokenbergs uzsvēra, ka ļoti svarīgi ir arī panākt stabilitāti. Lai attīstība būtu stabila, mērķtiecīga un ar ilgtspējas potenciālu.

13.02.2012

Atpakaļ...

 
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Iesakām