Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Lācītes, atpūtas parks


Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts


Atpūtas parks Rāmkalni


Z/s “Klimpas
Ieteikt:

Kuri būs pirmie kvalitātes zīmes „Q Latvia” saņēmēji?
Nu jau tas ir noticis fakts – Tūrisma attīstības valsts aģentūrā (TAVA) aktīvā domu apmaiņā novērtēti pirmie kvalitātes zīmes „Q Latvia” pretendenti un vairs atliek sagaidīt izstādi „Balttour 2012”un šīs zīmes pasniegt

Kvalitātes sistēma „Q Latvia” mūsu valstī ir jaunums, kas izveidota ar tādu pašu mērķi kā vairākās citās Eiropas valstīs. Proti, tādēļ, lai celtu viesmīlības kultūru un tūrisma pakalpojumu kvalitāti, kas savukārt nozīmē tūrisma pakalpojumu sniedzēju konkurētspējas un reputācijas pieaugumu.

Pieteikšanās, lai pretendētu uz kvalitātes zīmi, tika izsludināta pagājušajā rudenī (par noteikumiem sk. www.hotel.lv/sertifikacija/q-latvia). Pieteicās 14 interesenti – viesnīcas, muzeji, tūrisma informācijas sniedzēji u. c.

Līdz finiša taisnei 8. februārī, kad TAVA kopā pulcējās kvalitātes zīmes piešķiršanas komisija, dažādu apstākļu dēļ nonāca 11 pretendenti. Par katru no tiem bija sagatavots pamatīgs „dosjē” , kurā vispusīgi atspoguļota pakalpojumu sniedzēju atbilstība kvalitātes sertifikātam. Piedalīšanās e-mācībās, sava darba pašnovērtējums un rīcības plāns darba uzlabošanai, paveiktais šā rīcības plāna īstenošanā u. c.

Īpaša novērtējuma sadaļa bija tā, kuru bija aizpildījis „slepenais viesis”. Pie katra kvalitātes zīmes pretendenta bija devies parastam klientam maksimāli pietuvināts speciālists, kas pats uz savas ādas izbaudīja tūrisma uzņēmuma sniegtos pakalpojumus, rūpīgi tos novērtējot pēc dažādiem kritērijiem. Piemēram, cik atsaucīgi ir darbinieki, lai atbildētu uz e-pasta vēstulēm? Vai viņi jūs sveicina pirmie? Vai... pakalpojuma sniedzējs patiešām sniedz pakalpojumu, ja īstenībā to nesniedz (viesnīcā nedarbojas sanitārais mezgls u. c.) Vai tūrisma informācijas centrs strādā labi, ja brīvdienās, kad tūristu skaita pieplūdums ir vislielākais, tā durvis ir slēgtas (un nav pat uzraksta par darba laikiem) utt.?

Komisija, kuru veido pārstāvji no TAVA, Ekonomikas ministrijas Tūrisma nodaļas, Viesnīcu un restorānu centra, Latvijas tūrisma aģentu un operatoru asociācijas un Latvijas naktsmītņu asociācijas) strādāja, apzinoties, ka, no vienas puses, pret pirmajiem kvalitātes zīmes pretendentiem vajadzētu izturēties ar lielāku saudzību, jo viņi taču ir pirmie, drosmīgākie. No otras puses, ja kvalitātes latiņa netiks pienācīgi augstu pacelta jau sākumā, arī turpmāk tā nebūs vajadzīgajā līmenī.

Kvalitātes zīmes „Q Latvia” tiks pasniegtas 10. februārī plkst. 12.30 izstādes „Balttour 2012” tematiskajā hallē „Apceļo Latviju!”

TAVA, 09.02.2012

Atpakaļ...

 
<< Oktobris 2020 >>
POTCPSSv.
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Iesakām