Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Meža Salas, atpūtas komplekss


Rāmkalni

Kalnu slēpošanas trase, rodeļu trase, dullā bumba, lidojošais krēsls un ne tikai


Rakši, viesu māja

Šeit var ne tikai atpūsties, bet arī apskatīties kamieļus!


Z/s “Klimpas
Ieteikt:

Svētdien 5.februārī tiek rīkots ziemas velobrauciens pa Lojas upes ledu!

Ziemas velo braukšanai ir viena unikāla iespēja – pēc tam, kad sals vairākas dienas ir noturējies zem -10 grādiem, lielākā daļa Latvijas upes ir pietiekami aizsalušas, lai pa tām varētu ne tikai iet kājām, bet arī braukt ar velosipēdu. Šāda iespēja ir ne katru gadu un tikai dažas dienas gadā. Jo tad, kad auksts laiks ir noturējies ilgāku laiku, tad sāk kristies upēs ūdens līmenis un ledus sāk no krastiem plaisāt un lūzt. Tādos brīžos kļūst grūti un bīstami izkļūt no upes krastā. Mazās upes ir brīnišķīgas tieši ziemas velo braucienam, jo vasarā tās mēdz būt pa seklu, lai laivotu, brīžiem pārāk daudz sakrituši koki, kas traucē braukt ar laivu. Taču ziemā ir līdzens segums(ledus) un viegli apbraukt, apnest velosipēdu apkārt šķēršļiem.

Lojas upi šogad izvēlējāmies tādēļ, ka 11.februārī ir paredzēta Latvijas Lielās talkas orgkomitejas talka Lojas upē. Un šis pie reizes ir viens no izpētes pasākumiem, lai novērtētu cik daudz upē ir sakrituši koki.

Svētdien 5.februārī plkst 11:00 tikšanās pie Jērkules ezera (4,5 km aiz Raganas, braucot Valmieras virzienā, kreisajā pusē no šosejas), precīzāka informācija par starta vietu būs piektdien vai sestdien.
Velosipēds kāds nu kuram ir, galvenais ļoti silti saģērbties – dūraiņi, sejas maska, var lietot slēpošanas brilles, cepure, zābaki, vairākas bikses, termosā silta tēja.

Braukšana nav uz ātrumu, bet gan pozitīvu emociju gūšanai. Pirmais posms līdz Raganas – Bīriņu ceļam aptuveni 4 km, otrs posms līdz Raganai arī aptuveni 4 km. Pēc tam ir iespēja vairākās vietās pārtraukt braucienu, ja pa grūtu, sāk salt vai citi iemesli, jo pie upes vairākkārt pienāks ceļš. Būs pavadošais transports, kur var iekraut gan velosipēdu, gan pašu braucēju.

Atkarībā no laika apstākļiem – ja nebūs sniegs, tad droši var pievienoties arī slidotāji. Nosacījumi tie paši! Kavētāji startā netiks gaidīti un braucienam sākoties nevienam negribēsies stāties un meklēt iekškabatās telefonu, saldēt rokas, lai izstāstītu ceļu. Seko precīzākai informācijai lapā www.silenieks.lv !

Dažas bildes no Mārupītes velo brauciena (ar draugiem.lv paroli).

Neliels Lojas apraksts:

26 km garā upe ir slavena ar daudzajām smilšakmens klintīm, kur atrodamas bruņuzivju atliekas. Lojas upe 17. gs. kartēs saukta arī par “Vēžu ķēniņa strautu”. Vietējie iedzīvotāji senatnē piešķīruši klintīm dzejiskus nosaukumus – Bruņinieka lēciens, Andreja klints, Mārtiņa siena, Loreleja, u.c. Domāju, ka visi esat šai upei pāri braukuši, bet vairums nav pamanījuši – Braucot pa Valmieras šoseju, uzreiz aiz Murjāņiem ir dziļa grava, kur šoseja gravas apakšā arī šķērso upi. Vēl tagad gravas apakšā ceļam vienmēr ir iesēdumi un tas esot no tā, ka kara laikā vecais tilts bijis nodedzināts un tādēļ esot gravā vienkārši sagāzti baļķi. Tie arī pūstot un sēdina ceļu. Lojas upe iztek no Jērkules ezera, kas ir apmēram 4,5 km no Raganas, Valmieras virzienā.

Sīkākai informācijai lūdzam rakstīt uz viesturs@silenieks.lv

Informācija ievietota: 03.02.2012

Atpakaļ...

 
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Iesakām