Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Rakši, viesu māja

Šeit var ne tikai atpūsties, bet arī apskatīties kamieļus!


SIA M.E.LAT-LUX


Atpūtas bāze Silmači


Cērtenes dzirnavas, viesu māja
Ieteikt:

"Balttour 2012" viesosies Salacgrīvas vecīši!
Salacgrīvas vecīši 11. februārī viesosies tūrisma izstādē "Balttour 2012" un ar tradicionālām dziesmām ieskandinās 3. Starptautisko Salacgrīvas Masku tradīciju festivālu, kas 18. un 19. februārī notiks Salacgrīvā

"Balttour 2012" apmeklētājiem būs iespēja redzēt vienu no tradicionālajiem masku rituāliem, kas jāveic Meteņos, lai piesaistītu svētību un auglību visa gada garumā. Vecīšu ādā iejutīsies Salacgrīvas folkloras kopas "Cielava" dalībnieces, vadītājas Zentas Mennikas vadībā.

Pasaulē slavu ieguvuši Venēcijas un Brazīlijas karnevāli, taču ne katram zināms, ka maskošanās tradīcijas meklējamas gadu simtiem sirmā senatnē gandrīz katrā indoeiropiešu tautā un ir vienas no visnoslēpumainākajām parādībām, kas piesaista uzmanību ar savām darbībām un enerģiju.

Maskošanās tradīcijas Salacgrīvas pusē atšķiras no citu novadu tradīcijām un ir īpaši interesantas. Tie ir vecīši, kas ar savu izskatu liecina par dziļāku noslēpumaināku būtību ar pārcilvēciskām kosmiskām enerģijām palīdzot mūsu tautas dzīvības un radošo spēku saglabāšanā un atjaunošanā.

"Atceros pirmo masku festivālu Salacgrīvā pirms trim gadiem – tas bija ļoti, ļoti interesants un ne īpaši redzēts pasākums mūsu pusē. Toreiz runājām ar folkloras kopas "Cielava" vadītāju Zentu Menniku, ka varētu iedibināt Salacgrīvā jaunu tradīciju – ikgadēju starptautisku masku festivālu, kas pulcētu kopā dažādu valstu masku tradīciju pazinējus un interesentus, lai kopā svinētu Meteņus. Mums ir izdevies šo tradīciju iedibināt un pašā ziemas vidū, februārī, aicinām pie sevis cilvēkus interesanti pavadīt laiku!” stāsta Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs.

Maskas savaldzina ne tikai cilvēka acis, bet arī dvēseli, sirdi un attiecas uz kādu augstāku sākotni, pārcilvēciskām, kosmiskām enerģijām, kas palīdz mūsu tautas dzīvības un radošo spēku saglabāšanā, atjaunotnē.

Nāc uz "Balttour 2012" un apgūsti senās maskošanās gudrības, lai tava māja un ģimene būtu pasargāti no nelaimēm, slimībām un ļauniem gariem!

Balttour, 27.01.2012

Atpakaļ...

 
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Iesakām