Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Kalbakas, lauku māja

Mierīga un mājīga vieta Smiltenes pievārtē, kur pavadīt lieliskas brīvdienas kopā ar ģimeni un draugiem


Turaidas viduslaiku pils (Turaidas muzejrezervāts)


Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts


Mīlmaņi, viesu nams
Ieteikt:

Brīvdienu izbrauciens „Minhauzena nerātnības Ziemeļvidzemē”
2012. gada 28. jūlijā tūrisma portāls www.atputasbazes.lv aicina piedalīties brīvdienu izbraucienā – vasaras tūrisma rallijā „Minhauzena nerātnības Ziemeļvidzemē”

2012. gada 28. jūlijā tūrisma portāls www.atputasbazes.lv aicina piedalīties brīvdienu  izbraucienā – vasaras tūrisma rallijā „Minhauzena nerātnības Ziemeļvidzemē”. Ceļojuma sākums Krimuldas novadā pie krodziņa Raganas Ķēķis, noslēguma pasākums – Minhauzena muzejā. Ceļojuma laikā visas dienas garumā iecerēts pabūt Pārgaujas, Cēsu, Raunas, Smiltenes, Beverīnas, Kocēnu, Burtnieku, Naukšēnu, Rūjienas, Alojas, Salacgrīvas un Limbažu novados.

Jau iepriekšējos tūrisma rallijos esam aicinājušie netradicionālā veidā iepazīt Kurzemi, Vidzemi un Latgali. Šoreiz – Ziemeļvidzeme un jo īpaši – Vidzemes sapņotāju ceļi un mājas. Jo Minhauzens tāds pats sapņotājs vien bija tāpat kā daudzi pirms un pēc šī Lielā Meļa titula nēsātāja. Kas ir šie tēlainie Minhauzena meli? Tie ir sapņi par citu pasauli, citām iespējām nekā var dot reālā dzīve. Un katrā sapnī ir kripatiņa nerātnības jeb – brīvības. Arī sapņu pasaule ir pasaule, tikai savādāka, ačgārnāka, un tajā pašā laikā, kas zina – varbūt vispatiesākā. Reizēm taču katram nerātni jāizmelo no sevis ārā bailes, zaudētās ilūzijas, pazemojumu un visādus citādus kreņķus. Sapņu dzīvē mēs varam darīt visneiedomājamākās nerātnības un blēņas, jo savos sapņos mēs esam brīvi.

Ne jau tikai par Minhauzenu kā vēsturisku personu stāstīsim šā brīvdienu izbrauciena laikā. Kas gan notiek, kad Zilaiskalns apjož zilu migliņu? Kāpēc tieši Dikļos aizsākās latviešu Dziesmu svētki un teātra spēlēšanas vēsture? Vai zinām, kā Auseklim radās vārdi Gaismas pilij un kur meklējama leģendārā un nogrimusī Beverīna? Kāpēc stārķi tik ļoti iemīļojuši tieši Staiceli un tā kļuvusi par stārķu galvaspilsētu? Kas īsti ir Naukšēnu Cilvēkmuzejs un kāpēc naukšēnieši lepojas ar Naukšēnu disko? Ko savā dzīvē vēlējās sasniegt latviešu puiši – Ainažu jūrskolas skolotie jaunie jūrnieki? Kur beidzas patiesība un sākas sapņi un vai šāda robeža vispār pastāv?

Mēģināsim to izzināt visi kopā 28. jūlijā. Vajadzīga vien sava automašīna un labi līdzbraucēji – ģimene, draugi, darba kolēģi. Kā parasti, dalībnieki saņems ceļvežus ar vēlamo maršrutu un leģendām. Kā parasti, ātrumam nebūs nekādas nozīmes – viss tikai atpūtai, priekam un savas zemes iepazīšanai.

Laipni aicinām pievietoties projekta īstenošanā tūrisma jomas uzņēmējus, kultūras iestāžu darbiniekus un citus interesentus.

Aicinām uz sadarbību viesu mājas, atpūtas kompleksus, restorānus, kafejnīcas , muižas, pilis un visus aktīvās atpūtas atbalstītājus . Sīkāka informācija pa tālr. 26662993 vai inara@atputasbazes.lv

Sīkāka informācija par projektu „Minhauzena nerātnības Ziemeļvidzemē”
www.turismarallijs.lv. 

08.12.2012

Atpakaļ...

 
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Iesakām