Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Kalna ligzda, viesnīca

Maza un mājīga viesnīca Smiltenē


Mazbānītis Gulbene - Alūksne


Rakši, viesu māja

Šeit var ne tikai atpūsties, bet arī apskatīties kamieļus!


Atpūtas parks Rāmkalni
Ieteikt:

Sanāksim kopīgi vakarēt!
Garajos ziemas vakaros, kad ārā jau tumšs un putenis griež sniega vērpetes, saimes ļaudis sanāk kopā lielajā saimes istabā uz vakarēšanu

Lai iepazītos ar šo latviešu tautai jau nedaudz piemirsto tradīciju, Viktora Ķirpa Ates muzejs 17.decembrī 15:00 rīko izglītojošu programmu „Ziemas vakars lauku sētā”.

Vakarēšana ir veids, kā mūsu senči saturīgi pavadīja garos ziemas vakarus - strādādami, mācīdamies, kā arī izklaidēdamies, jeb kā agrāk mēdza teikt -lustēdamies. Šajā laikā sievietes nodarbojās ar dažādiem rokdarbiem – auda, adīja, izšuva, vērpa, šķeterēja utt., vīri, savukārt, laboja zirglietas, dažādus darba instrumentus, greba karotes un gatavoja citas sīkas detaļas no koka, bet bērni palīdzēja pieaugušajiem - pieskatīja skalu gaismu un jaunākos ģimenes locekļus, meitenes no sievām mācījās dažādus rokdarbus, bet vīri zēniem ierādīja dažādas amatu prasmes. Kad bērni nogura, apgūstot jaunās zināšanas, gāja rotaļās, bet, lai attīstītu bērnu iztēli un spriestspēju, kāda no vecmāmiņām deva minēt mīklas. Lai vakarēšanā darbi veiktos raitāk un jautrāk, saime kopā dziedāja dziesmas.

Septiņpadsmitā decembra pēcpusdienā pie mums viesosies Rīgas Tehniskās universitātes postfolka grupa „Vecpilsētas dziedātāji”. Vakarēt aicinām visus, kuri sestdienas vakaru vēlas pavadīt nelielā, draudzīgā, sirsnīgā un radošā cilvēku lokā lauku sētas saimes mājā. Visi kopā dziedāsim latviešu tautas dziesmas, dalīsimies ar citiem savos vaļaspriekos un stāstos, iesim rotaļā, minēsim mīklas, izbaudot rudens vakarēšanu, kā to darījuši mūsu senči.

Ja esat nolēmuši mūs apciemot šajā pēcpusdienā, aicinām padomāt par kādu interesantu atgadījumu no savas dzīves, ar kuru vēlētos dalīties ar citiem, paņemiet līdz kādu adīkli, tamborējumu, izšuvumu, interesantu grāmatu vai citu sava brīvā laika kavēkli un vēl arī vienu mazu svecīti gaišākam vakaram. Pirms braukšanas ciemos, lūdzam pieteikties pa tālruni 26563597.

Gaišus un labestības pilnus tumšos rudens vakarus un uz tikšanos Viktora Ķirpa Ates muzejā.

Materiālu sagatavoja: Ilze Miķelsone
Viktora Ķirpa Ates muzeja
Izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem speciāliste
T: (+371) 26 563597
E: atesmuzejs_izglitiba@inbox.lv
I: www.atesmuzejs.lv

05.12.2011

Atpakaļ...

 
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Iesakām