Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Svētavota dabas parks


Kārļamuiža, viesu nams


Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts


Vonadziņi, viesu nams

Viens no lielākajiem atpūtas kompleksiem Vidzemē
Ieteikt:

Aicina piedalīties „Nākotnes pilsētas spēlē”

Siguldas novada pašvaldība aicina piedalīties situācijas analīzes un ideju radīšanas Nākotnes pilsētas spēlē „Izaicinājumi kultūras nozares attīstībai Siguldā”, kas notiks 28.-29.novembrī no plkst.9.00 – 16.30 Siguldas pagasta kultūras namā (Zinātnes ielā 7). Spēles ietvaros tiks meklētas idejas kultūras nozares stratēģijas ietvaram: vīzija, mērķi un uzdevumi tuvākajiem pieciem gadiem, kā arī iestrādes rīcības programmai un ieteicamās metodes stratēģisko mērķu īstenošanai un plānoto uzdevumu veikšanai.  Nākotnes pilsētas spēli rīko Siguldas novada pašvaldība sadarbībā ar Britu padomi un biedrību „Zināšanu un inovācijas sabiedrība”. Iegūtās idejas tiks izmantotas Siguldas novada Kultūrpolitikas stratēģijas 2012. - 2016.gadam izstrādē.

Spēle tiek izmantota kā mūsdienīgs sabiedriskās apspriešanas instruments, kas palīdzēs pašvaldībai saņemt vietējo iedzīvotāju skatījumu par Siguldas novada turpmāko attīstību, jauniem virzieniem kultūrā un jaunām pilsoniskām aktivitātēm. Spēle veidota uz sāncensības principa – komandas sacentīsies par labākās idejas izstrādi.
“Nākotnes pilsētas spēle” ir Britu padomes un pilsētplānošanas jomā atzītu Lielbritānijas organizāciju izstrādāta interaktīva metodoloģija darbam komandās, lai veicinātu jaunu, radošu domāšanu un rīcību, kas uzlabotu dzīves kvalitāti kā pilsētās, tā arī reģionos un lauku apvidos. Šāda veida spēles jau ir sekmīgi izspēlētas vairākās pilsētās Eiropā un Austrumāzijā. Spēle veiksmīgi tiek īstenota dažādās pasaules valstīs un kopš 2009.gada – vairāk nekā 15 Latvijas pilsētās – Rīgā, Cēsīs, Liepājā, Valmierā, Jelgavā, Jūrmalā, Daugavpilī, Ventspilī, Rēzeknē, Talsos, Valkā, Beverīnā, Salaspilī, Viesītē un citur. Spēle ir pozitīvi pārsteigusi vairāku pilsētu pašvaldības un iedzīvotājus, parādot, ka ikkatrā pilsētā dzīvo radoši cilvēki, kuriem rūp savs novads un, pārspriežot savu viedokli ar domubiedriem, ir iespējams uzlabot savu apkārtējo dzīves vidi.

Spēles dalībnieku ieguvums ir iespēja aktīvi līdzdarboties un sniegt savu ieguldījumu pašvaldības attīstības plānošanā, vienlaikus tuvāk iepazīt arī citus sabiedriski aktīvus novada pārstāvjus. Tiks iegūtas jaunas prasmes un zināšanas radošu ideju izstrādē, formulēšanā, pasniegšanā un pilnveidošanā, kas ne tikai palīdzēs turpmākajā dalībnieku saskarsmē ar pašvaldību, sniedzot priekšlikumus dažādu jautājumu risināšanā, bet arī sekmēs dalībnieku profesionālo iemaņu pilnveidošanos un to pielietojumu ikdienā.

Siguldas novada pašvaldība aicina visus interesentus piedalīties ideju radīšanas spēlē „Izaicinājumi kultūras nozares attīstībai Siguldā”, sniedzot savu ieguldījumu Siguldas novada ilgtspējīgā attīstībā. Projekta organizatori dalībniekus rosina uz aktīvu līdzdarbošanos, spēles norisē lūdz rast iespēju līdzdarboties pilnu spēles laiku (abas dienas no plkst.9.00 līdz 16.30).

Dalību spēlē lūdzam apstiprināt līdz 23.novembrim, rakstot uz e-pastu jolanta.borite@sigulda.lv vai zvanot pa tālruni 26198322.

Informācija ievietota: 22.11.2011

Atpakaļ...

 
<< Oktobris 2020 >>
POTCPSSv.
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Iesakām