Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Lāču miga, viesu nams

Mājīgs restorāns un viesu nams ar īpaši labu virtuvi


Kafejnīca, bārs Silmači


Atpūtas parks Rāmkalni


Valmiermuižas alus darītava
Ieteikt:

Lāčplēša dienu Cēsīs atzīmē ar lāpu gājienu, brīvdabas kino un mirdzošo Latvijas kontūru
Cēsīs Lačplēša dienas atzīmēšana vērsta uz trīs lielākajiem notikumiem- lāpu gājienu pilsētā, brīvdabas kino seansu demonstrēšanu kultūrvēsturiski nozīmīgā vietā un mirdzošās Latvijas kontūras izveidi Pils parka estrādē.

Sekojot jau iedibinātai tradīcijai, notiks pulcēšanās pie Skolnieku rotas pieminekļa, lai dotos svinīgā lāpu gājiena uz Lejas kapiem. Kustīgā degošo lāpu radītā gaismas upe, kas vijas no Skolnieku rotas pieminekļa līdz Lejas kapiem, modina dalībniekos īpašas svētku un patriotisma jūtas. Lāpu gājiens katru gadu pulcina kopā aizvien lielāku dalībnieku skaitu, tajā piedalās skolu jaunieši, ģimenes ar bērniem, un viesi no tuvākajiem novadiem.

Pieminēšanas vērta ir akcija Mirdzošā Latvijas kontūra kas notiek Pils parka estrādē, un kuru jau piekto gadu organizē uzņēmējs Renārs Sproģis. Nekur citur Latvijā tāda vēl nav izveidota, un sveces liesmiņas iedegšana Pils parkā estrādē par godu Latvijai, ir ierasts rituāls pēc Lāpu gājiena ikvienam viesim un cēsniekam.

Par Lāčplēša dienas neatņemamu tradīciju ir kļuvusi Askolda Saulīša dokumentālās skaņu filmas Bermontiāda demonstrēšana. Skatoties šo dokumentālo stāstu zem klajas debess - improvizētā brīvdabas kino zālē, ir iespēja sildīties pie ugunskura, dzert siltu tēju un kopā esot, izbaudīt to svētku sajūtu, kuru mājās pie TV ekrāniem sēžot sajust nevar.

Rūpēs par Latviju!

Svētku pasākumi Cēsīs www.cesis.lv

Foto: Gints Gārša

Informācija sagatavoja:

Daiga Janševska

p/a "Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs"

sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. 64127636; 28342115

E - pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

Informācija ievietota: 09.11.2011

Atpakaļ...

 
<< Oktobris 2020 >>
POTCPSSv.
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Iesakām