Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Kamenes, viesu māja


Dārza un atpūtas centrs Latroze, viesu nams

restorāns, viesu nams, pirts


Svētavota dabas parks


Spāriņu kalns, viesu nams
Ieteikt:

Tiks atklāta izstāde "Latvijas īpašās zivis"
Dabas aizsardzības pārvalde izveidojusi informatīvu ceļojošo izstādi par Latvijas ierobežoti izmantojamām īpaši aizsargājamām zivju sugām un to aizsardzības nepieciešamību.

Izstāde tiks atklāta š.g. 8.novembrī, plkst. 12:00 - Salacgrīvas muzejā, Salacgrīvā, Sila ielā 2 (pretim Salacgrīvas Informācijas centram). Uz izstādes atklāšanu aicināts ikviens interesents. Atklāšanas pasākumā uzrunas vārdus teiks Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvji un Salacgrīvas muzeja vadītāja Ieva Zilvere, kā arī būs iespēja noklausīties kādu no sabiedrībā plaši pazīstamā ilggadējā Gaujas nacionālā parka vides inspektora Māra Mitrevica aizraujošajiem stāstiem par maluzvejnieku ķeršanu.

J111101_zivs.jpg

Izstāde Salacgrīvas muzejā būs apskatāma līdz š.g. 10.decembrim. Izstādē apskatāmi stendi par Upes nēģi Lampetra fluviatilis, Eiropas zuti Anguilla anguilla un citām ierobežoti izmantojamām īpaši aizsargājamām zivīm – Alatu Thymallus thymallus, Lasi Salmo salar, Paledi Alosa fallax, Repsi Coregonus albula, Salati Aspius aspius, Sīgu Coregonus lavaretus, Taimiņu Salmo trutta un Kazi Pelecus cultratus. Salacgrīvas muzejā šobrīd izvietota arī pastāvīgā ekspozīcija par nēģu, lašu un zušu zvejas vēsturi un tradīcijām Salacas upē un jūras piekrastē.

Izstādes apmeklētājiem pieejams bezmaksas informatīvs buklets, kurā sniegta praktiska informācija par to, kas jāievēro makšķerniekam, kāda ir makšķernieka atbildība un pienākumi, kādi ir atļautie un aizliegtie izmantojamie makšķerēšanas rīki, kā arī atrodama informācija par makšķerēšanas pārkāpumu sekām. Izstādes mērķis ir informēt Latvijas sabiedrību par ierobežoti izmantojamām īpaši aizsargājamām zivju sugām un to aizsardzības nepieciešamību, tā mazinot informācijas trūkumu un neizpratni saistībā ar zivju aizsardzības jautājumiem. Izstāde tapusi Latvijas Zivju fonda finansētā projekta „Informatīvās ekspozīcijas izveide par ierobežoti izmantojamo īpaši aizsargājamo zivju sugām un to dzīvotnēm” ietvaros.

Salacgrīvas muzeja ieejas maksa: (N.B. Izstādes atklāšanas laikā ieeja muzejā - bez maksas)
Pieaugušajiem 0.40 Ls, ar gidu 0.50 Ls
skolēniem un pensionāriem 0.20 Ls, ar gidu 0.30 Ls
pirmskolas vecuma bērniem un invalīdiem-ieeja bez maksas.

Muzeja darba laiki:
trešdienās, ceturtdienās un piektdienās no 12.00. - 16.00
sestdienās no 10.00. - 15.00
svētdienās - slēgts.

ielugums_IA_zivju_izstade.jpg

Informācija ievietota: 02.11.2011

Atpakaļ...

 
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Iesakām