Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Ozolkalns


Turaidas viduslaiku pils (Turaidas muzejrezervāts)


Kempings OZOLKALNS


Silmači, atpūtas bāze

Lielākā atpūtas bāze Vidzemē
Ieteikt:

Rudens bagātīgais piedāvājums Turaidas muzejrezervātā
Ir klāt rudens un daudziem Latvijas iedzīvotājiem ir tradīcija doties uz dabas dailes apveltīto vietu – Turaidu, lai iepazītu vēstures stāstus un baudītu daudzkrāsaino ainavu, kas paveras no Turaidas pils galvenā torņa skatu laukuma.

Apmeklētājiem katru dienu atvērta viduslaiku pils, senā koka baznīca, muižas saimnieciskā centra ēkas – smēde, ratnīca, pirtiņa un citas vēsturiskas celtnes. Baudīt košo lapu birumu vislabāk iespējams, izstaigājot dabas takas, kas savieno Dziesmu dārza paleju ar Dainu kalnu, kur rudens smaržām vējojot, ikviens aicināts apstāties pie Veļu akmens, pieminot savus tuviniekus un izdziedot mīļāko tautasdziesmu.

Šī rudens īpašais Turaidas piedāvājums - apmeklētājiem atvērta atjaunotā muižas pārvaldnieka vecā dzīvojamā māja, kurā iekārtotas ekspozīcijas, kas vēsta par ēkas 200 gadus garo vēsturi un pārvaldnieka dzīvesveidu 19. gadsimta pirmajā pusē, par muižas pārvaldi un darba pienākumiem, pārvaldniekam vadot muižas ikdienas dzīvi. Interjera ekspozīcija rada sajūtas par pārvaldnieka ģimenes klātesamību un sniedz priekšstatu par laukos dzīvojošu vidusšķiras pārstāvju gaumi un tradīcijām.

Turaidas muzejrezervāta piedāvājumu iespējams iepazīt arī zinošu gidu vadībā gan latviešu, krievu, gan arī angļu un vācu valodā. Skolēnu grupas aicinātas uz muzeju ne tikai ekskursijās, bet arī aizraujošās muzeja izglītojošajās programmās. Interaktīvās programmas veidotas tā, lai papildinātu zināšanas par tēmām, kuras tiek apgūtas mācību procesā. Skolēniem iespējams pašiem gatavot māla ķieģeļus programmā „No kā būvēta Turaidas pils?”, iepazīt otras Latvijas pamattautas – lībiešu – kultūras mantojumu programmā „Ko lems līvu likteņzirgs?”, apzināt latviešu garīgās pamatvērtības programmā „Ienāc tautasdziesmu pasaulē!” u.c..

Skolēnu vispieprasītākās programmas šoruden ir „Ciemos pie Turaidas fogta”, Uzvārdu došana Vidzemē” un orientēšanās spēle „Tūkstošgades stāsts”.

31.10.2011

Atpakaļ...

 
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Iesakām