Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Silmači, atpūtas bāze

Lielākā atpūtas bāze Vidzemē


Kempings OZOLKALNS


Kamenes, viesu māja


Atpūtas parks Rāmkalni
Ieteikt:

Sperts pirmais solis, lai veidotu atraktīvu un tūristiem interesantu pilsētas vizītkarti
Trešdien Ogres novada pašvaldībā notika tikšanās, kurā jebkurš varēja paust viedokli par Ogres pilsētas tēla izveidi. Vienu no tematiem, ko piedāvāja tikšanās organizators, Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis, bija ierosinājums izvērst diskusiju par to, kā varētu funkcionēt milža/cilvēkēdāja tēls.

 „Analizējot tūrisma plūsmu Latvijā, konstatēts, ka tūristu iecienītākas vietas ir Rīga un Sigulda. Ogre šobrīd var piesaistīt ar skaisto Lazdukalna parku, Zilajiem kalniem, Līko tiltu, tomēr būtu jādomā par to, ar ko vēl mēs varētu piesaistīt tūristus,” ir pārliecināts E. Helmanis, kurš piedāvā izmantot to, ka vārds „ogre” angļu valodā nozīmē „milzis – cilvēkēdājs”.

 
Šo ideju sanāksmes laikā nenoraidīja. Izskanēja arī ieteikums izveidot milža tēla koncepciju plašākā mēroga – lielas ēdienu porcijas kādā kafejnīcā, trepes upes krastā ar lieliem pakāpieniem, lieli galdi, milža figūras utt. E. Helmanis uzskata, ka, lai īstenotu šīs idejas, nepieciešams piesaistīt arī profesionālus speciālistus, jāveido darba grupa, kas ar to mērķtiecīgi strādās. „Protams, vajadzīgi lieli finansiālie resursi. Tomēr, apspēlējot pilsētas nosaukumu, mums tas neprasīs papildu reklāmu, ietaupot līdzekļus,” ir pārliecināts priekšsēdētāja vietnieks. 
 
Tikšanās laikā tika runāts arī par citiem ar tūrismu saistītiem jautājumiem, kas būtu īstenojami, – izveidot tūrisma maršrutus, atjaunot vecās laipas, izveidot labiekārtotas pieejas upei.
 
Viens no sanāksmes dalībniekiem Rinalds Rudzītis, kurš 2010. gada jūlija beigās piedalījās „Ogres novada sejas” radošo priekšlikumu konkursā un prezentēja savas komandas ideju „Ogres novads – cilvēka un dabas harmonija”, iebilda par akcenta likšanu uz pilsētas centru: „Ar Ogri jāsaprot ne tikai pilsēta, bet gan viss novads – Ogres novads”. R. Rudzītis piebilda, ka ir jāiesaista arī pagastu iedzīvotāji, diskutējot ar viņiem, jāveido pētījumi par to, kas būtu labvēlīgāks novada un pilsētas tūrismam.
 
Diskusijas rezultātā sanāksmes dalībnieki nonāca pie secinājuma, ka milža/cilvēkēdāja tēlam varētu būt gan savi plusi, gan mīnusi, par plusiem uzskatot to, ka pilsētas nosaukums tulkojums jau pats par sevi norāda tieši uz šo tēlu, turklāt to viegli var iedzīvināt teikas par Zilajiem kalniem ietvaros. Milzis arī simbolizē spēku, pašlepnumu un varenību. Veidojot šo tēlu kā labsirdīgu un draudzīgu, tas šķistu interesants arī ģimenēm. Milža tēlu samērā viegli ieviest dabā, tas piesaistītu uzmanību. Iebildumi: pilsētas nosaukuma tulkojums „milzis/cilvēkēdājs” ir tikai angļu valodā un galvenokārt šī tēla būtība raisa vairāk negatīvu pieskaņu, iztēlojoties to kā lempīgu, ļaunu cilvēkēdāju. Turklāt šī tēla ieviešana vairāk koncentrētos uz pilsētu, tā it kā atdalot pilsētu no novadiem.
 
„Milzi vajadzētu saistīt ar etniskajiem tēliem, kas ir jau sastopami latviešu mitoloģijā – lutauši, vai arī ar to, ka Latvijas pirmsākumos Ogrē ir dzīvojuši Atlanti,” skaidro Ieva Skutule, Ogres un Ikšķiles tūrisma aģentūras vadītāja. „Turklāt mums nepietiek ar milža statuetes novietošanu kaut kur. Arī uzņēmējiem jābūt ieinteresētiem piedāvāt papildus pakalpojumus. Nepieciešams arī apskatīt, kā šai idejai varētu piesaistīt spēli „Future City”... Piemēram, Milžu kartupeļu svētki un citi. Lai šīs idejas varētu ieviest, noteikti turpmāk nepieciešams piesaistīt tūrisma, mārketinga un komunikācijas speciālistus,” ir pārliecināta I. Skutule.
 

Tikšanās rezultātus E. Helmanis vērtē pozitīvi. Lai arī vēl nav skaidras vīzijas par to, kā veidot pēc iespējas labāku vizītkarti, pirmais solis jau ir sperts.  „Galvenais ir nebaidīties, rīkoties un lēnām virzīties uz priekšu”, aicinot arī citus ogrēniešus iesaistīties pilsētas tēla veidošanā, saka E. Helmanis.

Informācija ievietota: 28.10.2011

Atpakaļ...

 
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Iesakām