Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Atpūtas bāze Silmači


Cērtenes dzirnavas, viesu māja


Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts


Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts
Ieteikt:

EDEN - European Destinations of Excellence
Piecas pēc TAVA pasūtījuma „Vides filmu studijā” uzņemtās videofilmas veltītas piecām šā gada Eiropas izcilākā tūrisma galamērķa jeb EDEN (European Destinations of Excellence) konkursa uzvarētājām - Līgatnei, Cēsīm, Liepājas Karostai, Bauskas pilij ar Rundāli un Mežotnes pili, Turaidai un Siguldai Gaujas senlejā

Pirms filmu demonstrācijas, uzrunājot uz Vidzemes Tūrisma asociācijas Mārketinga padomes sanākušos pašvaldību tūrisma nozares speciālistus, tūrisma uzņēmējus un citus interesentus, EDEN projekta vadītājs Latvijā Armands Muižnieks uzsvēra, ka galvenais nav tas, kurš ir bijis pirmā, otrā vai piektajā vietā konkursā par izcilāko tūrisma galamērķi, bet gan tas, ka tie, kuri šai konkursā veiksmīgi piedalījās, ir izpildījuši mājasdarbu.

Proti, šie cilvēki patiešām ir centušies panākt, lai viņu pilsētā vai novadā tūrismu varētu raksturot vārdiem - ilgtspējīga attīstība. Ļoti svarīgi arī, pēc Armanda Muižnieka sacītā, ka tūrisma galamērķi, piedaloties EDEN konkursā, ir pratuši apvienoties. Ja, piemēram, tūristus aicina Cēsis, tad tas ir mēģinājums piesaistīt uzmanību arī Ungurmuižai un Āraišiem u. c.

TAVA pasniedza Līgatnē jauno filmu diskus visiem pieciem šā gada EDEN projekta uzvarētājiem, un Līgatnes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins, dāvanu saņemdams, aizsākto domu par apvienošanās nepieciešamību turpināja. „Latvijā pērļu ir ļoti daudz,” viņš teica, daloties savos novērojumos, ka „tomēr pērkam aviobiļetes un braucam meklēt pērles tur, kur to varbūt nemaz nav”. Pēc Aināra Šteina domām – tā vietā vajadzētu tikai „atrast savu pērli, pacelt, nopūst putekļus un parādīt pasaulei”. Lai ceļotājus piesaistītu pašmāju labumiem, kā arī par sevi ieinteresētu ārzemniekus, vai citiem vārdiem sakot - lai globālajā tirgū sevi pasniegtu, jāveido tūrisma piedāvājums, kurā novads vai mazpilsēta ir kopīgā sasaistē ar Rīgu, Baltiju, Eiropu.

Klātesot pārstāvjiem no „Vides filmu studijas”, kas šogad jau divas reizes augstu atzinību guvusi starptautiskos tūrisma filmu festivālos, TAVA direktors Armands Slokenbergs un Latvijas televīzijas ģenerāldirektors Edgars Kots parakstīja līgumu par EDEN filmu demonstrēšanu Latvijas TV. Filmu pirmizrāde televīzijā varētu notikt 18. novembra valsts svētku laikā. Edgars Kots atzīmēja, ka mainījusies LTV pirmā kanāla identitāte, diena tiek sākta ar Raiņa dzeju un tā arī - pabeigta. „Rādām, piemēram, mežu,” viņš sacīja, paskaidrodams, ka politika, kas skatītājiem šķiet arvien neinteresantāka, cilvēkus vairāk pievērš kultūrvēsturei. Skaidri apzinoties, ka tādas filmas kā jaunuzņemtie EDEN videostāsti ceļ pašapziņu un vairo sabiedrībā patriotismu, Līgatnē tika pieminēta arī šā jautājuma finansiālā puse. Eiropa ieguldot naudu (EDEN videofilmas finansē no Eiropas Komisijas līdzekļiem), lai mēs uzņemtu filmas par savām bagātībām, bet Latvijas valsts pati diemžēl to nedara un nacionālā kinoindustrija tikai gaidīt gaida pienācīgu atbalstu.

Līgatnē tika pirmizrādīti arī Krievijas un Vācijas tūrisma tirgum paredzētie reklāmas klipi. Sadarbībā ar TAVA tos uzņēmusi studija "Mistrus Media". Abi videoklipi veidoti kā dokumentāli stāsti, kur Krievijas gadījumā centrā ir ģimene ar diviem bērniem, kura apceļo Latvijā, bet Vācijas klipā mūsu zemi iepazīst pāris vidējos gados bez bērniem. Abās reklāmās ieturētā tonalitāte ir līdzīga – atbilstīgi tūrisma attīstības stratēģijai, kas izstrādāta 2010. – 2015. gadam, Latvija tiek pozicionēta kā valsts, kur var labi atpūsties, aizmirstot ikdienas steigu un spriedzi. Kad reklāmas kampaņa abos Latvijas tūrismam augsti prioritārajos tirgos nākammēnes sāksies, šie videoklipi un to interaktīvās versijas būs pieejamas TAVA mājaslapā.

Cēsis Līgatne Turaida un Sigulda Bauska, Rundāle, Mežotne Karosta

TAVA, 25.10.2011

Atpakaļ...

 
<< Jūnijs 2023 >>
POTCPSSv.
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Iesakām