Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Valmiermuižas alus darītava


Atpūtas bāze Silmači


Krogs Mazais Ansis


Mīlmaņi, viesu nams
Ieteikt:

Siguldai – 4. vieta Latvijas pilsētu zīmolu topā
Oktobrī publicēts Biznesa augstskolas „Turība” Starptautiskās tūrisma fakultātes lektora Aināra Brenča pētījums, kurā veikts Latvijas pilsētu zīmolu vērtējums. Sigulda šajā pētījumā ieguvusi 4. vietu starp visām Latvijas pilsētām. Līderu topā iekļuvusi Rīga, Ventspils un Jūrmala, savukārt 5. vietā atrodas Liepāja. Tai seko Cēsis, Daugavpils, Valmiera, Jelgava un Kuldīga.


Pētījumā Latvijas pilsētas tika analizētas pēc vairākiem to zīmola aspektiem. Aptauju dati liecina, ka pēc respondentu domām Rīga, Ventspils un Jūrmala ir labākās vietas dzīvošanai, bet pilsētas, kurās vislabāk investēt, ir Rīga, Ventspils un Liepāja. Savukārt, vietas, kuras iedzīvotāji vēlas apmeklēt, ir Ventspils, Rīga un Sigulda.

„Esam mērķtiecīgi strādājuši pie tūrisma zīmola attīstības Siguldas novadā – izveidots kopējs zīmols „S!gulda aizrauj”, tiek veicināta sadarbība ar uzņēmējiem, kā arī popularizēts Siguldas vārds ārvalstīs, piedaloties starptautiskās tūrisma izstādēs. Pētījuma rezultāti apliecina, ka divu gadu laikā esam sasnieguši labus rezultātus, bet priekšā vēl liels darbs, lai kļūtu par Latvijas pilsētu zīmola līderi,” uzskata Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Pētījuma autors, analizējot iegūtos datus, norāda arī katras pilsētas zīmola konkurētspējas līmeni, kas tiek raksturots kā zīmola spēks un iedalīts piecās grupās – ar ļoti lielu, lielu, vidēju, vāju un ļoti vāju spēku. „Zīmola spēks attēlo to, cik daudz ar visiem pilsētā pieejamajiem resursiem – materiālajiem resursiem, kapitālu, darbaspēku – pilsēta ir sniegusi sava vārda izveidē par zīmoliem,” skaidro Brencis. Pēc šiem kritērijiem, Sigulda ierindojusies 2.vietā – tas nozīmē, ka esam novads ar ļoti lielu un spēcīgu zīmolu. 1.vietā ir Ventspils, trešajā – Cēsis. Zīmolam „Rīga” tiek piedēvēts vidēja spēka zīmols.

Interesanti, ka Siguldas novads tiek asociēts ar Turaidu, bet par populārāko cilvēku Siguldas novadā tiek atzīts skeletonists, Vankūveras Olimpisko spēļu vicečempions Martins Dukurs.

Informācija ievietota: 13.10.2011

Atpakaļ...

 
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Iesakām