Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Apaļkalns, kempings


Audēju darbnīca „Vēverīšas”


Mazais Ansis, viesu māja

Atpūtas kompleks ar lielisku virtuvi


Kārļamuiža, viesu nams
Ieteikt:

Saulkrastu mākslinieku izstāde Rīgā
No 3. oktobra galerijā “Pegazs” (Rūpniecības ielā 18, Rīgā) savus jaunākos darbus interesentiem un mākslas mīļotājiem atrādīs gleznotāji Juta Policja un Mareks Gureckis.

Juta Policja un Mareks Gureckis kopā glezno jau 15 gadus. Lai arī tēmas gleznās ir dažādas, tomēr 5 tēmas ir bijušas vispopulārākās. Tās ir: sieviete, mehānika, kustība, spēle un vāzes. Mākslinieki atzīst, ka viņu glezniecībai ir skaidra rīcības sistēma. Katrs dara to, kas viņam labāk patīk un padodas. Juta ir atbildīga par telpas, formas un gaismas veidošanu, savukārt Mareka lauciņš ir faktūra un tonalitāte. Abiem māksliniekiem gleznošana ir sava veida meditācija, relaksācija. Strādājot kopā, viņi nenovēršami ietekmējas viens no otra, tomēr katra glezna apvieno divus dažādus pasaules redzējumus. Mākslinieku jaunākajos darbos jūras tuvums un maiga vēja klātbūtne krāšņajā gleznu pasaulē ienes fascinējošu mieru. Agrāk tapušajos darbos dominē krāsas, mehāniskas, dažreiz pat asas formas. Jaunākajās gleznās ikdienas troksnis, tieksme traukties un dominēt apstādināti. Majestātiski koku stumbri kā atbilde uz Mūžības jautājumu. Kā altāris mieram.

Izstādes centrālie darbi mudina aizdomāties par vertikāles klātbūtni cilvēka dzīvē. Darbā ar klavieru taustiņu motīvu ir horizontāles miers. Vertikāle neļauj tik rimti snaust. Tiekšanās uz augšu prasa piepūli. 2010. gada izstādes “Gravitācijas uz audekla” ievadvārdos izstādes kuratore Agnese Matisone uzsvēra, ka „krāsas gravitē uz audekla, veidojot attiecības”. Vērīgi apskatot jaunākos darbus, viņa ir pārliecināta – šeit vairs nav vietas nejaušībai un lomu spēlei, te ir attiecības ar mieru, vienpatību, jūru un Visumu.

Mākslinieki par sevi:

Savos darbos mēs tiecamies pēc krāsu un formu harmonijas, dodot priekšroku dzīvi apliecinošu tēlu radīšanai. Mēs radām pasauli, kurā apvienojas antīkā formu skaidrība ar mūsdienu izpratni par skaisto.

Juta: Tā kā esmu uzaugusi mākslinieku ģimenē, gleznošana ir mana dzīve, darbs, vaļasprieks un meditācija. Mani tik ļoti iedvesmo māksla un glezniecība, ka agrāk vai vēlāk visi mani līdzcilvēki sāk gleznot vai zīmēt. Mani glezniecībā aizrauj gaismēnu spēle uz dažādām formām un virsmām. Saistošs uzdevums ir arī apjoma un telpiskuma radīšana izmantojot līnijas un tonalitāti.

Mareks: Gleznošana man ir relaksējošs process. Atbrīvot savu prātu un sajūtas, it kā ar nejaušām kustībām izlikt uz audekla. Manuprāt, tieši šo nejaušību apvienojums ar skaidrām, konkrētām formām padara mūsu darbus tik interesantus. Katra glezna man ir kā piedzīvojums. Gleznas radīšanas procesā es ieguldu daudz vairāk nekā tikai laiku un darbu. Es ieguldu daļu no sevis, savas domas, emocijas, sajūtas. Tādēļ es atceros katru savu bildi un vienmēr zinu kādu ceļu tā ir aizgājusi.

Māksliniece Juta Policja 1990.gadā beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Stājglezniecības nodaļu, savukārt Mareks Gureckis izglītojies restaurācijas jomā Latvijas Mākslas akadēmijā. Mākslinieku pāris dzīvē un mākslā nav retums, bet neparasts ir fakts, ka krāsu spēles uz audekla tiek radītas kā kopīgs stāsts.

Abu mākslinieku darbi piedalījušies kopīgās izstādēs gan Latvijas, gan Igaunijas, Vācijas un Francijas mākslas galerijās un salonos.

Informācija ievietota: 04.10.2010

Atpakaļ...

 
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Iesakām