Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Vonadziņi, viesu nams

Viens no lielākajiem atpūtas kompleksiem Vidzemē


Ratnieki, atpūtas komplekss,viesu māja


Barkavas arodvidusskola, jauniešu mītne


Cērtenes dzirnavas, viesu māja
Ieteikt:

S!GULDA AIZRAUJ Rudens piedāvājumi skolēnu grupām 2011
Rudenī Sigulda kļūst par neoficiālo Latvijas galvaspilsētu, kad cilvēki no tuvām un tālām vietām dodas skatīties košo lapu greznoto Gaujas senieleju. Aicinām arī Jūs izbaudīt piedzīvojumus un radošo garu mūsu novadā ! Šogad Siguldā un Turaidā ir pieejamas vairākas jaunas ekspozīcijas, kā arī radošās mākslinieku darbnīcas, kurās gan lieli, gan mazi var vērot un iegūt jaunas emocijas un pieredzi.

Sigulda aizrauj garu

Elmāra Smilšu valstība
Šopavasar atklāta izstāžu zāle, kurā īpašā atmosfērā var aplūkot smilšu mākslinieka Elmāra Gaigalnieka smilšu gleznas un telpiskos mākslas darbus. Mākslinieks vairāk kā 12 gados radījis unikālu smilšu mākslas tehniku, kura nemitīgi attīstās. Izstādē var aplūkot smilšu kolekciju no visiem kontinentiem, izņemot Antarktīdu. Iepriekš piesakot var rezervēt smilšu izrādi, kuras laikā pats mākslinieks ar vētras, zemestrīces un citu stihiju palīdzību smiltīs rada pasaules tapšanas ainas un dabas parādības.
Cena par apmeklējumu: Pieaugušajiem - Ls 0.70, skolēniem - Ls 0.50
Cena par izrādi Ls 50.00

Dzintara darbnīca
Meistars trešajā paaudzē ar 30 gadu profesionālu darba pieredzi, Harijs Jākobsons, aicina apmeklēt dzintara darbnīcu un iepazīt mūsu nacionālā dārgakmeņa –dzintara apstrādes procesu, kā arī izmēģināt spēkus pašiem.
Cena: apmeklējums bezmaksas, iespēja iegādāties un pašam apstrādāt kādu dzintara gabaliņu vai suvenīru

Spieķu darbnīca
Kurš gan nezina Siguldas raksturīgāko suvenīru – Siguldas spieķīti! Vairāk kā simts gadus atpakaļ, kad Siguldas pastaigu takas kļuva arvien populārākas, zemnieku radītie ceļa spieķi atviegloja pārvietošanos pa tā dēvēto „Vidzemes Šveici”. Šobrīd tas ir Latvijā unikāls vēsturiskais tūrisma suvenīrs, bez kura no Siguldas neaizbrauc neviens ceļotājs!
Spieķu darbnīcā ikvienam interesentam ir iespēja aplūkot spieķu izgatavošanas procesu no paša sākuma līdz beigām un pašam piedalīties tajā. Procesa laikā visi tiek iepazīstināti ar spieķu izgatavošanas vēsturi no to pirmsākumiem.
Cena: Pieaugušajiem - Ls1.00, skolēniem - Ls 0.80

Sigulda aizrauj sirdi

Siguldas viduslaiku pilsdrupas
Šobrīd sekmīgi norisinās Siguldas viduslaiku pilsdrupu rekonstrukcijas projekts, kas noslēgsies 2012. gada maijā. Rekonstrukcijas laikā pilsdrupas ir pieejamas apmeklētājiem. Nevar nepieminēt, ka šīs ir unikāls laiks, lai apmeklētu kādreizējo Zobenbrāļu cietoksni vēsturiskā atjaunošanas brīdī. Ir uzstādītas jaunas skatu platformas, no kurām paveras neaizmirstams skats uz Gaujas senieleju, kā arī Turaidas un Krimuldas pilīm.
2012. gada pavasarī ikvienam būs pieejami gan Dienvidu, gan Ziemeļu torņos, kas līdz šim nebija atvērti, kā arī pastaigāties pa mūra sienām.
Cena: Bezmaksas

Turaidas muzejrezervāts
Latvijā apmeklētākais muzejs - Turaidas muzejrezervāts piedāvā dažādas ekskursijas skolēniem, iepazīstinot ar latviešu tautas vēsturi tūkstoš gadu garumā, izjūtot dabas un cilvēka radīto harmoniju Tautasdziesmu parkā, iepazīstoties ar Gaujas lībiešu kultūras mantojumu, izzinot Turaidas viduslaiku pils vēsturi un notikumus viduslaikos Turaidas apkārtnē.
15.09.11 pēc ēkas rekonstrukcijas Turaidas muzejrezervātā tiks atklāta jauna ekspozīcija – Muižas pārvaldnieka dzīvojamā māja, kurā būs izvietota 19.gs interjera ekspozīcija un iepazīstinās ar pārvaldnieka dzīvi šajā laikā.
Cena: Pieaugušajiem – Ls 3.50, skolēniem - Ls 0.80, skolēnu ekskursijas grupām ar gidu Ls 5-10

Kultūras un mākslas telpa Siguldas tornis
Siguldas Tornis ir jauns infrastruktūras objekts Siguldā, kas izveidots bijušā ūdenstorņa telpās, kurā glabāts ūdens, lai dzesētu tvaikoņus. Tagad ikviens var doties augšup līdz 5.stāvam un kļūt par kādas izstādes vai mākslas pasākuma apmeklētāju.
Cena: Par ziedojumiem

Allažu dabas takas
Piecu kilometru attālumā no Siguldas uz interesantu objektu apskati aicina Allaži. Tur apskatāms ezers, kas mēdz daļēji vai pilnībā pazust pazemē, apciemojams romantisks dievnams, kā arī degustējams Allažos darināts kazu siers.
Allažos ir neparasti akmeņi, avoti, koki, ezeri, karsta kritenes un vēl daudzas interesantas un noslēpumainas vietas. Iepazīšanās ar Kaļķugravu avotiem, dzirnavezeriņu, vecajām dzirnavām, pastaigu taku. Mežā pie neliela ceļa līkuma, pa taciņu ejot simts metrus, atrodams lielākais Rīgas rajona laukakmens - Černausku jeb Ezernieku dižakmens.
Cena: Pieaugušajiem – Ls 0.80, skolēniem - Ls 0.40, ekskursijas gida pavadībā grupai Ls 5.00 h

Piedzīvojumi Morē
Mini zoo “Salmiņi”
No strausu audzētavas tas laika gaitā izveidojies par mini zoodārzu, kurā apskatāmi strausi, fazāni, pāvi, dekoratīvās vistas, kopā ap 50 dažādu sugu un šķirņu putnu. Blakus putniem ikviens var apskatīt arī Peruāņu miniatūrās cūciņas un mazo Šetlandes poniju.
Cena: Pieaugušajiem – Ls 2.00, skolēniem - Ls 1.00

Safari parks „More”, briežu dārzs
Vairāk nekā 350 dambriežu un Eiropas staltbriežu (baltais un sarkanais) ganās 140 ha lielā aploku teritorijā. Variet būt droši, ka brieži ne vien pienāks tuvu klāt, bet arī paņems no jūsu rokas kādu kārumu.
Cena: Pieaugušajiem – Ls 2.44, bērniem no 2-12 gadiem - Ls 1.22, ekskursijas gida pavadībā grupai Ls 6.00, grupām virs 15 cilv. gids bez maksas

Mores kaujas piemiņu parks un piemineklis
More iezīmējas kā unikāla vieta ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas vēsturē. II Pasaules kara laikā, 1944. gadā šeit risinājās ļoti nozīmīgas kaujas, kad latvieši cīnījās pret desmitkārtīgu pārspēku un tādā veidā ietekmēja vēsturiskos notikumus.
Šo notikumu atcerei Morē apskatāms Kauju piemiņas parks ar pieminekli, kā arī ierakumu fragmenti un bunkurs. Daudzas tā laika liecības - cīņu vietās atrastie ieroči, pagasta vēsturi raksturojoši priekšmeti un Mores kauju makets - izpētāms Mores kauju muzejā. Turpat iespējams apskatīt un nofotografēties, stāvot uz īsta tanka!
Cena: Ls 0.20, bezmaksas gidu stāstījums

Sigulda aizrauj elpu

Vagoniņš
Ar augstumu 40-42 metri uz Gaujas senieleju jūs varat vērties no gaisa trošu vagoniņa, kas savieno abus upes krastus 1200 m platumā. No tā lieliski redzamas visas trīs pilis bobsleja trase, kā arī burvīga ainava.
Cena: Vienā virzienā: P., O., T., C., Pk. – Ls 2.00, S.,Sv.,- Ls 2.50; Bērniem no 3 līdz 12 gadiem –Ls 1.50, S.,Sv.,- Ls 2.00.

Piedzīvojuma parks „Meža kaķis”
Piedzīvojuma parks „Mežakaķis” aicina atklāt adrenalīna uzlādētās šķēršļu trases augstu kokos. Tajos dažādā augstumā ir nostiprinātas nelielas platformas, starp kurām tiek veidoti šķēršļi: nostieptas troses, tīkli, dažādu konstrukciju tiltiņi, šūpoles, baļķi, virves un kāpnes – pavisam četrās, pēc grūtības pakāpes atšķirīgās trasēs.
Piedzīvojumu parks „Meža kaķis” būs atvērts līdz 30. septembrim
Cena: Pieaugušajiem – Ls 12.00, skolēniem - Ls 6.50, grupām līdz 15 cilvēkiem 10% atlaide, 16 un vairāk cilvēki – 20% atlaide

Piedzīvojumu parks Tarzāns
Piedzīvojumu parkā vienuviet atradīsiet vairākas aktīvās atpūtas iespējas. Šeit pieejamas astoņas šķēršļu trases kokos ar daudz dažādiem šķēršļiem – snovbordu, velosipēdu, kas brauc pa trasi, alpīnisma sienām, tīkliem, cirka trīšiem, tarzāna lēcienu, tiroliešu nobraucienu un citiem. „Tarzāna” parkā vari izmēģināt arī īstu sviedienu debesīs – katapultā. Tā tu vari izbaudīt iespaidīgas sajūtas, kurām seko brīvais kritiens un šūpošanās gumijās. Neatņemama parka sastāvdaļa ir populārā rodeļu trase, kura no citām atšķiras ar to, ka darbojas uz principa kā amerikāņu kalniņi.
Cena: Tarzāna šķēršļu parks: Pieaugušajiem - Ls 12.00, Jauniešiem  - Ls 6.50, Bērniem –Ls 3.00 (kas izmanto tikai zaļo trasi).
Supertarzāns: (180m nobrauciens nopērkams atsevišķi),Pieaugušajiem -  Ls 3.00, Jauniešiem – Ls 2.00.
Rodelis: Pieaugušajiem – Ls 2.00, Jauniešiem – Ls 1.00, Bērni līdz 7 gadu vecumam brauc bez maksas un obligāti kopā ar pilngadīgo, (Krēslu pacēlājs uz startu iekļauts cenā).
Krēslu pacēlājs: Pieaugušajiem - Ls 0.50, Jauniešiem - Ls 0.25.
Katapulta - Ls 4.00.

Bobsleja un kamaniņu trase
Siguldas bobsleja un kamaniņu trase ir viena no retajām pasaulē, kura ir atvērta apskatei. Sestā stāva līmenī apmeklētājiem paveras platforma lieliskam skatam uz visu trasi no starta līdz finišam, kā arī uz Gaujas senielejas gleznaino ainavu. Papildus apskatei – 1420 metri, 16 virāžas un 200 m garš bremzēšanas ceļš – tie ir parametri, kurus Siguldas kamaniņu un bobsleja trasē, traucoties ar bobu, var izbaudīt ne tikai profesionāli sportisti, bet arī ikviens viesis. Tieši šajā trasē trenējas Olimpiskās sudraba medaļas ieguvēji, kamaniņsportisti brāļi Šici, kā arī 2011. gada pasaules čempions skeletonā – Martins Dukurs!

Trases un skatu torņa apmeklējums ir iespējams katru dienu no plkst. 8:00-20:00. Līdz 10. oktobrim ir pieejams nobrauciens ar vasaras bobu, grupām iepriekš piesakoties pa tālruni.
Cena: apmeklējums Ls 0.20, nobrauciens Ls 7.00  pers.

Maršrutu plānošana un tūrisma informācija, ekskursiju rezervēšana un gidi:

Siguldas novada Tūrisma informācijas centrs
Raiņa iela 3, Sigulda,
Tālrunis: 67971335
www.tourism.sigulda.lv

Informācija ievietota: 27.09.2011

Atpakaļ...

 
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Iesakām