Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri


PA “Ogres un Ikšķiles Tūrisma attīstības aģentūra”


Dabas taka un trošu atrakcijas Ieriķos


Rāmkalni

Kalnu slēpošanas trase, rodeļu trase, dullā bumba, lidojošais krēsls un ne tikai
Ieteikt:

Sestdien, 24. septembrī ciemos aicina Madonas puses lauku sētas
Sestdien, 24.septembrī uz rudenīgiem atpūtas pasākumiem ciemos aicina trīs Madonas novada lauku sētas: trušu dārzs „Sveķi”, lauku māja „Pelādes” un atpūtas bāze „Kālezers”. Tā kā saimniecības atrodas blakus pagastos un pasākumu norises laiki ir dažādi, tad pasākumu apmeklējumus ir iespējams apvienot, pārvēršot to par jauku rudens ekskursijas dienu

Trušu dārzā „Sveķi”, kas atrodas Madonas novada Bērzaunes pagastā no plkst. 10.00 līdz 15.00 notiks „Putras strēbšanas pasākumu”. Pasākuma laikā apmeklētāji varēs apskatīt saimniecību, piedalīties lauku labumu tirdziņā un baudīt kopīgus piknika cienastus ar „Hotel Bergs” šefpavāru Kasparu Jansonu. Lauku labumu tirdziņā piedalīsies pagasta zemnieki, no kuriem varēs iegādāties gaļas izstrādājumus, sierus, maizi un saldumus. „Sveķu” saimniecības tirdziņa piedāvājumā būs modernas trušādas apkakles un silti trušādiņas cimdi. Dzīvnieku draugi savai sētai varēs iegādāties arī kādu jaunu dzīvībiņu, pārdošanā būs truši, nutrijas, vistas un pīles. Jāpiebilst, ka trušu dārzs „Sveķi” ir viena lielākajām trušu fermām Baltijā. Tūristu priekam saimniecības teritorijā ir iekārtota skaista dzīvnieku sēta, kur glīti iekārtotās mājiņās sadzīvo garauši, jūras cūciņa, kazas, āzis, nutrijas un dažādi mājputni. Āra voljērā jeb nožogojumā šobrīd dzīvo ap 50 garaušiem, bet būros ir skatāma 25 trušu šķirņu izstāde. Papildus informācija pa tel. 28353321.

Atpūtas bāzē „Kālezers”, kas atrodas Vestienas pagastā pie gleznainā Kāla ezera no plkst. 10.00 līdz 14.00 notiks „Miķeļdienas jampadracis”. Pasākuma laikā notiks gan „Miķeļdienas tirgus”, gan „Kāla ezera makšķerēšanas sacensības”. Tirdziņā notiks vietējo lauku labumu – rudens ražas (augļu, dārzeņu, stādu), sieru, pīrādziņu un amatnieku darinājumu pārdošana, pirkšana un mainīšana. Tirgošanos papildinās Vestienas pagasta pašdarbnieku priekšnesumi, leļļu teātra vecmeistara, režisora A. Burova (29.04.1915. – 13.01.2006.) leļļu izstāde un veco multfilmu skatīšanās.
Savukārt makšķerēšanas sacensības sāksies jau ap 7.00 no rīta, ap 12.00 tiek plānota lomu svēršana un mērīšana, kam sekos veiksminieku apbalvošana. Makšķernieku sacensību dalības maksa - 1 Ls. Der zināt, ka Kāla ezerā regulāri tiek atjaunoti zivju resursi, tiek pavairotas pat tādas augstvērtīgas zivis kā palijas. Papildus informācija par pasākumu pa tel. 29231860.

No plkst. 16.00 apmeklētāji tiek aicināti uz lauku māju „Pēlādes” pie Gaiziņkalna, kur māju saimnieks Rolands Ķemers organizē nu jau par tradīciju kļuvušo dzejas dienu pēcpusdienu. Šogad pasākums notiks īpašā gaisotnē, jo dzejas dienu ietvaros tiks atklāta arī „Aleksandra Čaka (1901 – 1950 ) un ievērojamo Gaiziņa apkārtnes ļaužu piemiņas istaba”. Domājams, ka apmeklētājus vienaldzīgus neatstās tikšanās ar jauniegūto dzejnieka A. Čaka vaska figūru, kuru izgatavojis jau daudzu Latvijā zināmo vaska figūru autors - tēlnieks Kārlis Alainis. Piemiņas istabā apmeklētāju rīcībā nonāks arī 10 jaunas informatīvās planšetes un jauna multimediju datortehnika, kas kalpos vēsturisko atmiņu vizualizēšanai. Dzejas dienu noskaņu pasākumā radīs pašdarbnieki no Strenču novada Jērcēniem un Madonas novada Sarkaņiem un Vestienas, pasākumu kuplinās arī Madonas dzejnieki. Papildus
informācija pa tel. 29174945.

Ja sanāk laiks, pa ceļam uz minētajām lauku saimniecībām vēl varat iegriezties:
● Apmācību centrā „Pakalnieši”, kur kopā ar Meža māti piedāvā izstaigāt interaktīvu taku „Dzīvnieku mājas” un izspēlēt lomu spēli ar jautru pārģērbšanos „Notikums dižmežā”. Piedāvājums ir izglītojošs, ar daudziem uzskates materiāliem. Ekskursijas pēc pieteikuma, tel. 28348539.
● Ekskursijā pa viesnīcu „Ķirsona muiža”, kur varēsiet izstaigāt romantiskajā
stilā iekārtotās muižas telpas. Muižas kafejnīcā varat ieplānot arī pusdienas.
● Gaiziņkalna dabas takā. Takas garums ir 2 kilometri, ejot pa taku varēsiet vērot rudenīgās apkārtnes ainavas, kuras paveras no četrām kalna nogāzēm. Viens no skaistākajiem skatiem redzams pār Golgāta nogāzi, kur skatam paveras ainava ar skaisto Viešūra ezeru.

21.09.2011

Atpakaļ...

 
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Iesakām