Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

ANNAS HOTEL


PA “Ogres un Ikšķiles Tūrisma attīstības aģentūra”


Svētavota dabas parks


Barkavas arodvidusskola, jauniešu mītne
Ieteikt:

Bānītis saņem licenci un sertifikātu, plāno aktīvi darboties arī turpmāk
Šī gada septembra sākumā Gulbenes – Alūksnes bānītis atkārtoti saņēma divus svarīgus dokumentus, kas nepieciešami pasažieru pārvadājumos pa dzelzceļu

Līdzās ikgadējai Bānīša svētku rīkošanai, kas 3. septembrī ar plašu svētku programmu pulcēja visus interesentus Gulbenē, Alūksnē un Stāmerienā, uzņēmums aktīvi nodarbojās ar visu juridisko dokumentu sagatavošanu, lai arī turpmāk pilnvērtīgi varētu veikt regulāros pasažieru pārvadājumus. 2011. gada septembrī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija bānītim izsniedza Licenci Nr. D10007 par pasažieru pārvadājumiem pa dzelzceļu un no Valsts dzelzceļa tehniskās inspekcijas uzņēmums saņēma Drošības sertifikātu.

Šobrīd Latvijas teritorijā ar pasažieru pārvadājumiem atļauts nodarboties SIA „LDz Cargo”, valsts a/s „Pasažieru vilciens” un SIA „Gulbenes – Alūksnes bānītis”, pie tam bānītis ir vienīgais regulāri kursējošais šaursliežu dzelzceļš Baltijā.

Bez svētku rīkošanas un juridisko dokumentu kārtošanas, pašlaik Gulbenes šaursliežu dzelzceļa depo telpās turpinās otrās tvaika lokomotīves Gr-319 restaurācija. Lokomotīvei uz doto brīdi lielākie atjaunošanas darbi ir pabeigti un tuvāko mēnešu laikā notiks detaļu montāža, pēdējo trūkstošo detaļu izgatavošana, krāsošana un regulēšana. Restaurācijas darbu vadītājs Dāvis Bušs, kas pie šī lokomotīves strādā gandrīz divus gadus, stāsta, ka atjaunošanas procesā radās daudzas tehniskas un finansiālas grūtības, jo lokomotīve izrādījās daudz sliktākā stāvoklī, nekā cerēts, taču pie labvēlīgiem apstākļiem restaurāciju ieplānots pabeigt šī gada laikā. Neatsveramu atbalstu šīs unikālās tehnikas atjaunošanai sniedza SIA „LDz Ritošā sastāva serviss”, SIA „LDz Cargo” un SIA „RILAK”.

Pēc tvaika lokomotīves restaurācijas pabeigšanas un pieņemšanas ekspluatācijā ieplānots to izmantot pārvadājumos un speciālos pasākumos.

Marina Deļikatnaja - Buša
SIA „Gulbenes – Alūksnes bānītis”
Sabiedrisko attiecību speciāliste 

20.09.2011

Atpakaļ...

 
<< Oktobris 2020 >>
POTCPSSv.
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Iesakām