Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri


Rodeļu trase


Minhauzena unda, viesnīca

Moderna viesnīca un konferenču centrs tuvu jūrai


Kempings OZOLKALNS
Ieteikt:

Vidzemes tūrisma asociācijas divu dienu pieredzes apmaiņas brauciens uz Lietuvu
Pieredzes apmaiņas braucienā 13.-14.septembrī piedalījās 43 tūrisma speciālisti, kas pārstāvēja tūrisma informācijas centrus, viesu mājas, atpūtas kompleksus, tūrisma apskates objektus, kultūras objektus, muzejus un citus ar tūrismu saistītus uzņēmumus un pašvaldības

Brauciena dalībnieki pa ceļam uz Lietuvu iepazinās ar Zemgales tūrisma piedāvājumu – Sutru piramīdu un šūnakmens apstrādes darbnīcu, Ausekļu dzirnavu brīvdabas muzeju un Skaistkalnes baznīcu. Pusdienas tika ieturētas jau Lietuvā - Kirkilai ciematiņā netālu no Biržiem. Brauciena dalībnieki tika sagaidīti dzīvās mūzikas pavadījumā un cienātie ar uz uguns vārītu zivju zupu, pankūkām, kas tika pasniegtas uz vīnogu lapām un siltu tēju. Dienas otrā daļa tika aizvadīta Biržos. Pieredz apmaiņas brauciena dalībnieki apskatīja Biržu muzeja ekspozīcijas un piedalījās programmā „Alus ceļš”. Pilsētas apskate tika turpināta ar ekskursiju Biržu alusdarītavā un alus degustācijām. Dienai noslēdzoties, vietējā gida pavadībā tika apskatīts garākais koka tilts Eiropā, Biržu muiža un karsta kriteņu apskate, kuru skaits ir mērojams deviņos tūkstošos. Dienas noslēgumā – vakara programma Rinkuškos (blakus Rinkušku alusdarītavai) – prezentācija par alus tapšanu un Lietuvas nacionālās virtuves – cepelīnu nobaudīšana. Naktsmītnes Biržu pilsētas viesnīcā.

Otrās dienas rīta brauciens tika turpināts dodoties uz Lietuvas siera pilsētu – Rokiškiem. Rīta puse tika aizvadīta tiekoties ar Rokišķu tūrisma speciālistu un gidu, kas iepazīstināja ar Rokišku pilētas tūrisma apskates objektiem un aktualitātēm. Brauciena dalībnieki uzklausīja un dalījās pieredzē ar viesnīcas „Leokardis” pārstāvi, kā arī apskatīja Lietuvas kņazu koka skulptūras viesnīcas pagalmā. Ekskursija turpinājās ar 2011.gada Lietuvas pievilcīgāko tūrisma apskates objektu – Rokišku muižu, kurā atrodas arī muzejs – tā ekspozīciju apskate un programma „Siera ceļš” ar lietuviešu kulinārā mantojuma degustācijas. Rokišku pilsēta tika apskatīta arī baznīca un pilsētas centrs, kā arī dalīšanās pieredzē ar Rokišku tūrisma informācijas centra darbiniekiem. Pirms došanās atpakaļ uz Latviju, tika apskatīts Kriounas ciematiņa muzejs un Sartai ezera apkārte – „Rokiškoi Pienas” īpašnieka viesnīca. Atgriežoties jau Latvijā, pieredzes apmaiņas braucienā tika apskatīta viesnīca un restorāns Sventes muižas ēkā un militārās ekspozīcija. Divu dienu pieredzes apmaiņas brauciens noslēdzās vēlā 14.septembra vakarā Cēsīs.

Brauciena dalībnieki ieguva jaunas kontaktus un pieredzi tūrisma un ar tūrismu saistītos uzņēmumos Zemgalē un Lietuvā.

Vidzemes tūrisma asociācija pieredzes apmaiņas braucienus organizē katru gadu. 2007.gadā tika apskatīta Kurzeme, 2008.gadā – Latgale, 2009.gadā – Rietumigaunija, 2010.gadā – Dienvidigaunija, tāpēc šogad par galamērķi tika izvēlēta Lietuva – Aukštaitijas reģiona pilsētas Birži un Rokiški pie reizes iepazīstot arī Zemgali. 

16.09.2011

Atpakaļ...

 
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Iesakām