Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Laimes ligzda, atpūtas bāze


Kalbakas, lauku māja

Mierīga un mājīga vieta Smiltenes pievārtē, kur pavadīt lieliskas brīvdienas kopā ar ģimeni un draugiem


Naukšēnu cilvēkmuzejs, muiža un parks

Kāds ir vidējais statistiskais naukšēnieties?


Irbītes, brīvdienu māja
Ieteikt:

Turaidas muzejrezervātā atver jaunas ekspozīcijas
Turaidas muzejrezervātā 16. septembrī plkst. 10.00 apmeklētājiem tiks atvērtas jaunas ekspozīcijas -„Turaidas muižas pārvaldnieka vecās mājas izpēte un restaurācija” un interjera ekspozīcija „Turaidas muižas pārvaldnieka dzīvojamā māja” . Turaidas muižas pārvaldnieka dzīvojamā māja un jaunās ekspozīcijas šogad būs atvērtas katru dienu no 16. septembra līdz 31. oktobrim un būs kā atsevišķs papildus piedāvājums muzeja apmeklētājiem. Tā kā ekspozīciju apskate būs ierobežota un sāksies katrā noteiktajā stundā (10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00), interesentiem lūgums iepriekš pieteikties pa tālr. 67972367 vai e-pastu: turisms.tmr@apollo.lv.

Turaidas muzejrezervāta uzdevums ir saglabāt nākamajām paaudzēm vienu no senākajiem Latvijas valstiskajiem veidojumiem – Turaidas vēsturisko centru – ar kultūras pieminekļu kompleksu. Jau ilgāku laiku vēsturiskā centra ēkās ik gadu tiek radītas un iekārtotas jaunas ekspozīcijas, kas stāsta par tūkstošgades notikumiem šajā teritorijā Latvijas un Eiropas vēstures notikumu kontekstā. 

Ekspozīcijas „Turaidas muižas pārvaldnieka vecās mājas izpēte un restaurācija” un interjera ekspozīcija „Turaidas muižas pārvaldnieka dzīvojamā māja” ir tapušas rūpīga ēkas arhitektoniski mākslinieciskās izpētes, krājuma pētniecības un kvalitatīva restaurācijas darba rezultātā. Pārvaldnieka dzīvojamā māja ar lielu autentisku elementu īpatsvaru ir viena no vecākajām koka ēkām Turaidas muižas saimnieciskajā centrā. Ēka ir tipisks 19. gadsimta pirmās puses Vidzemes muižu arhitektūras piemineklis, kas ietver sevī virkni Latvijas koka arhitektūrai raksturīgu pazīmju.

Ekspozīcijas iekļauj sevī stāstu par pašu būvi, interjeru un sniedz ieskatu tā laika dārza kultūrā. Interjera ekspozīcijā katra telpa iekārtota ar oriģinālām 19. gadsimta pirmās puses mēbelēm, dekoratīviem un sadzīves priekšmetiem, kuri kopumā rada priekšstatu par tā laika muižas pārvaldi un sadzīvi. Apmeklētājam ekspozīcijās būs iespēja iepazīt bīdermeiera laikam raksturīgus priekšmetus. Bīdermeiera stils ir viens no 19. gadsimta mākslas stiliem, kam ir sava loma Rietumeiropas un arī Latvijas kultūrā.

Muižas pārvaldnieka vecās dzīvojamās mājas restaurācija veikta, īstenojot Kultūras ministrijas, Valsts akciju sabiedrības „Valsts nekustamie īpašumi” un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas izstrādāto programmu „Mantojums -2018”. Māja ir programmas ietvaros ceturtais saglabātais un restaurētais objekts Turaidas vēsturiskajā centrā.

Ēkas kvalitatīvu restaurāciju un ekspozīciju izveidošanu nodrošināja Turaidas muzejrezervāta veiksmīgā sadarbība ar VAS „Valsts nekustamie īpašumi”, SIA „Arhitektes Ināras Caunītes biroju”, SIA „Balsts R” un SIA „Intarsija”.

Informācija ievietota: 14.09.2011

Atpakaļ...

 
<< Oktobris 2020 >>
POTCPSSv.
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Iesakām