Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Apaļkalns, kempings


Ķempēni, lauku māja


Minhauzena unda, viesnīca

Moderna viesnīca un konferenču centrs tuvu jūrai


Atpūtas parks Rāmkalni
Ieteikt:

Cēsis izvērtē aktīvā tūrisma sezonu
Noslēdzas aktīvā tūrisma sezona, kas kopumā ir bijusi krietni vien aktīvāka nekā iepriekšējā. Aprēķini rāda, ka viesu skaits Cēsīs un tuvākajā apkārtnē salīdzinot ar pagājušo sezonu ir palielinājies par 20%.

„Pils kompleksu vien pirmajā pusgadā ir apmeklējis 41 tūkstotis viesu, kas ir par 23% vairāk kā iepriekšējā gadā. Statistika liecina, ka, lai arī viesu namos Cēsu apkārtnē tūristu skaits ir bijis līdzīgs iepriekšējam gadam, kopumā nakšņotāju skaits ir palielinājies par 9%. Vidēji tūristi pilsētā uzturas 1,22 dienas, bet naktsmītnēs ārpus pilsētas uzturēšanās laiks ir garāks – 1,7 dienas. Paši Latvijas iedzīvotāji ir ceļojuši vairāk. No ārzemju ceļotājiem pilsētu un apkārtni visvairāk apmeklējuši tūristi no Vācijas. Pieaudzis arī viesu skaits no Krievijas, ASV un Polijas. Šogad skaitliskā vairākumā Cēsis ir apmeklējuši tūristi no Francijas, Spānijas, Šveices un Nīderlandes, bet nedaudz ir sarucis viesu skaits no Lietuvas, Igaunijas un Skandināvijas valstīm. Neatsveramu pienesumu pilsētai ir devuši lielākie šī gada pasākumi Cēsīs - Viduslaiku svētki, Imantdienas un Mākslas festivāls,” informē Cēsu Tūrisma attīstības un informācijas centra vadītāja Andra Magone.

„Šajā sezonā varējām tūristiem piedāvāt arī jaunas atpūtas iespējas. Tika atvērtas divas jaunas kafejnīcas – „2locals” un „CafēRīga”, kuras ikvienu priecēja ar āra terasēm, labu apkalpošanu un kvalitatīvu ēdienu. „Ozolkalns” sadarbībā ar sporta loka šaušanas klubu „Vendenes strēlnieki” šovasar piedāvāja medības ar profesionāliem lokiem un oriģināla izmēra 3D dzīvnieku figūrām Ozolkalna mežos. Darbu pēc pārtraukuma atsāka Cēsu Kartingu halle. Kopš jūlija Cēsu pils kompleksā tiek piedāvāta iespēja piedalīties jaunā programmā par maizes tapšanu no grauda iesēšanas brīža līdz pat maizes klaipa celšanai galdā,” par jaunumiem stāsta Andra Magone.

Aktīvā tūrisma sezonu Cēsīs noslēgs ar Starptautisko tūrisma dienu. Tās ietvaros no 24. līdz 27.septembrim pilsētā un apkārtnē būs daudzveidīgas aktivitātes. Paredzēti īpaši tūrisma uzņēmēju piedāvājumi ar atlaidēm naktsmītnēs un neparastiem pārsteigumiem ēdienkartēs. Mūzikas cienītājiem kamermūzikas koncerti rudenīgās noskaņās, bet ceļotājiem un piedzīvojumu meklētājiem romantiskais kino ar priekšvārdu par ceļojumu uz eksotisko Āfrikas pērli – Gambiju. Skolēniem būs izglītojošas lekcijas par tūrisma nozīmi ekonomikā, minikonkursi un viktorīnas. Savdabīgā eksperimentu un rotaļu veidā izzināt pasauli un tajā notiekošos procesus aicinās septembrī atklātais Bērnu zinātnes centrs „Z(in)oo”. Brīvā dabā, līdzās Sarkanajām klintīm pie Gaujas, apmeklētājus gaidīs Jāņa Dukāta personālizstāde „Mežs”, kurai lielformāta darbus mākslinieks radījis to izstādīšanas vietā, un tie būs apskatāmi visu cauru gadu.

Lai arī vasaras sezona tuvojas izskaņai, tūristiem un arī pašiem pilsētniekiem piedāvāto pakalpojumu un aktivitāšu klāsts tiek papildināts. Sākot ar oktobri cēsniekiem un viesiem atkal būs iespēja uzkāpt Cēsu Jaunās pils Lādemahera tornī. Bet nākamā gada pavasarī Jauno pili varēs apskatīt pilnībā. Tā apmeklētājus priecēs ar jaunu patstāvīgo ekspozīciju piedāvājot iepazīt Latvijas vēstures būtiskākos notikumus, kas norisinājušies Cēsīs no seno vendu laikiem līdz pat Latvijas neatkarīgas valsts izveidei.

Informācija ievietota: 14.09.2011

Atpakaļ...

 
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Iesakām