Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Turaidas muzejrezervāts

Muzejs saglabā, pēta un popularizē kultūrvēsturisko mantojumu


Avoti, atpūtas un sporta komplekss


Kārļamuiža, viesu nams


Kārļamuiža, viesu nams
Ieteikt:

Eiropas kultūras mantojuma dienas Līgatnē

Līgatnes papīrfabrikas ciemats ir valsts nozīmes kultūrvēstures piemineklis. Tas ietversevī ne tikai vēsturi, arhitektūru un cilvēku paaudžu dzīvi, bet arī dabas daudzveidību.Nelielā teritorija ir bagāta ar reljefa formām –kalniem, ielejām, alām; hidroloģiskiem objektiem- upi, avotiem, kanāliem, dīķi; aizsargājamiem augiem un dzīvniekiem. Vietējie iedzīvotāji un tūristi Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākumu laikā tiek aicināti meklēt un atklāt līdz šim nepamanītos Līgatnes dārgumus dažādos veidos pēc savām vēlmēm un spējām: fotografējot, rakstot esejas vai pastaigā baudot apkārtni. Šajā gadā notikusi kultūras nama rekonstrukcija, kuras laikā tikusi atjaunota lielā zāle un mazā zāle-foajē. 1897. gadā fabrika to uzcēla kā saviesīgo namu, kurā notika koncerti, varēja spēlēt ķegļus un biljardu, izmantot lasāmgaldu. 1944. gadā, vācu armijai atkāpjoties, nams tika daļēji saspridzināts. 1950. gadā kultūras namu atjauno. Valmieras teātra dekoratora Rūdolfa Pīlādža vadībā tika radīti panno-sienu gleznojumi pēc J.Raiņa lugām ,,Pūt vējiņi” un ,,Uguns un nakts”, kuru restaurācijai šogad veltīta liela uzmanība. Uzsverot šīs sabiedriskās ēkas nozīmi gadu garumā, vēlamies līgatniešus un novada viesus aicināt iepazīt Līgatnes kultūras namu Eiropas kultūras mantojuma dienu laikā.

Konkurss

1. Foto konkurss ,,Līgatnes mazās pērles”. Dalībnieki aicināti meklēt un fotografēt pilsētvides dabas un arhitektūras unikālās detaļas (piemēram- durvju rokturi) komplektā ar visu panorāmu (durvīm, lieveni, mājas daļu). Vērtēta tiek oriģinālākā detaļas fotogrāfija.

2. Eseju konkurss ,,Līgatnes kultūras nams saviesīgās dzīves centrā cauri laiku lokiem”. Balstoties uz vēsturisko materiālu izpēti un pašu atmiņām, piedzīvoto, dažādu gadagājumu cilvēki aicināti iepazīt un izprast šīs sabiedriskās celtnes nozīmīgumu un unikalitāti. (Esejas garums līdz divām A4 formāta lapām)

3. Radošais konkurss – foto kolāža ,,Līgatnes kultūras nama dzīve cauri gadsimtiem”. Aicinām konkursa darbiņus iesniegt Līgatnes Kultūras un tūrisma centrā Spriņģu ielā 4 vai Līgatnes tūrisma informācijas centrā Spriņģu ielā 2, kā arī iesniegt elektroniski, sūtot uz e-pastu kultcentrs@ligatne.lv

Darbu iesniegšanas termiņš: 9. septembris plkst. 17.00

Labāko darbu apbalvošana notiks Līgatnes tūrisma informācijas centrā 11. septembrī plkst. 15.00 pēc ekskursijas pa Līgatnes papīrfabrikas ciemata vēsturisko centru. Ekskursijas pa Līgatnes papīrfabrikas ciemata vēsturisko centru Aicinām līgatniešus un pilsētas viesus izmantot iespēju Eiropas kultūras mantojuma dienu laikā iepazīt Līgatnes kultūras mantojuma vērtības un doties bezmaksas ekskursijās.

Ekskursiju sākums: 10. un 11. septembrī plkst. 13.00 no Līgatnes tūrisma informācijas centra Spriņģu ielā 2.

Informāciju sagatavoja: Inese Okonova

Līgatnes tūrisma projektu vadītāja

Tālrunis: +371 6415 3169; +371 2918 9707

E-pasts: info@visitligatne.lv

www.visitligatne.lv

06.09.2011

Atpakaļ...

 
<< Oktobris 2020 >>
POTCPSSv.
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Iesakām