Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Valmiermuižas alus darītava


Z/s “Klimpas


Ozolkalna Piedzīvojumu parks


Ratnieki, atpūtas komplekss,viesu māja
Ieteikt:

Eiropas kultūras mantojuma dienās –Cēsu Jaunās pils vēsturisko interjeru apdares
Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros apmeklētāji varēs iepazīties ar paveiktajiem restaurācijas darbiem Cēsu Jaunajā pilī.

Cēsu Jaunās pils restaurācijas darbi, kas firmas „Re un Re” vadībā ilguši divus gadus, tuvojas noslēgumam, tādēļ 10.septembrī plkst.11:00 pirmo reizi plašāka sabiedrība savām acīm varēs skatīt Cēsu Jaunās pils vēsturisko interjeru apdares, kuras teju vai gadsimta garumā slēpa daudzkārtīgi krāsojumu slāņi. 

 

„Pasākuma laikā apmeklētāji uzzinās profesionāla interjerista, mākslas zinātnieka Daiņa Bruģa komentārus par atklātajiem un restaurētajiem pils interjeriem kopumā, kā arī  veikto darba izvērtējumu un pamatojumu. Eiropas kultūras mantojuma dienās piedalīsies arī Cēsu Jaunās pils arhitekts Arturs Lapiņš, Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas pārstāvji  un muzeja speciālisti, kuri pils apskates laikā apmeklētājiem pastāstīs par topošajām vēstures un interjerekspozīcijām Cēsu Jaunās pils zālēs. Paredzēts, ka jaunās ekspozīcijas apmeklētāji varēs skatīt jau nākamā gada pavasarī,” informē Cēsu Vēstures un Mākslas muzeja vadītāja Dace Tabūne.

 

Eiropas kultūras mantojuma dienas tiek atzīmētas visā Eiropā. Latvijā tās jau 16.reizi organizē Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija. Šī gada tēma „Kultūras mantojums – zināšanas un prasmes” ir izvēlēta ar mērķi īpaši izcelt kultūras pieminekļu īpašnieku, restauratoru, amatnieku, kultūras mantojuma un izglītības speciālistu ieguldīto darbu, zināšanas un prasmes kultūras mantojuma saglabāšanā, atzīstot panākumus, kas var iedvesmot arī citus.

 

Cēsu Jaunā pils ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis kultūras piemineklis, kas tiek atjaunots ar Eiropas Reģionālās Attīstības Fonda un Latvijas valsts finansiālu atbalstu projekta "Cēsu pils kompleksa revitalizācija tūrisma attīstībai" ietvaros. Cēsu Jaunās pils muzejs apmeklētājiem durvis vērs vaļā 2012.gada pavasarī, piedāvājot iepazīt Latvijas vēstures būtiskākos notikumus, kas norisinājušies Cēsīs no seno vendu laikiem līdz pat Latvijas neatkarīgas valsts izveidei.

 

 Gaidīti tiek visi interesenti. Ieeja bez maksas.

 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. 64127636; 28342115

E - pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

Informācija ievietota: 06.09.2011

 

Atpakaļ...

 
<< Oktobris 2020 >>
POTCPSSv.
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Iesakām