Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Avoti, motelis un kempings

Jauns un mūsdienīgas atpūtas un sporta komplekss


Dārza un atpūtas centrs Latroze, viesu nams

restorāns, viesu nams, pirts


Apaļkalns, kempings


Audēju darbnīca „Vēverīšas”
Ieteikt:

Pasaule atzīst Latvijas kroketa spēlētājus.
3., 4. septembrī Latvijā ierodas viens no pasaules atzītākajiem kroketa sportistiem un treneriem Stīvens Maliners (Stephen Mulliner), lai sniegtu kroketa spēles paraugdemonstrējumus un vadītu meistarklases apmācības kroketā, kā arī 3.septembrī plkst. 10.00 tiks atklāti divi speciālie kroketa sporta laukumi Latvijā, LU atpūtas kompleksā „Ratnieki”, Līgatnes novads

3./4. septembrī Latvijā ieradīsies viens no pasaules atzītākajiem kroketa sportistiem un treneriem Stīvens Maliners (Stephen Mulliner), lai sniegtu kroketa paraugdemonstrējumus un vadītu meistarklases Latvijas kroketistiem. Maliners, kurš pašlaik ir 57 gadi, kroketu spēlē jau 36 gadus. Viņš ir kopumā 28 “major” turnīru uzvarētājs un vienīgais kroketists, kurš ir uzvarējis visos četros pasaules nozīmīgākajos turnīros: British Open, Australian Open, New Zealand Open un US Open. Maliners ir arī 2011. gada British Open uzvarētājs golfa kroketā. Stīvena Malinera vizīti Latvijā organizē Latvijas Kroketa federācija (LKF – www.latvijaskrokets.lv) un tā notiek ar Pasaules Kroketa federācijas (WCF – www.wcfcroquet.org) atbalstu.

Kroketa meistarklase notiks kroketa kluba SIG-LIG (www.kroketaklubs.lv) jaunajos laukumos LU atpūtas kompleksā “Ratnieki” (www.ratnieki.lv) Līgatnes novadā, kas tapuši ar Eiropas finansēto Līderu programmas atbalstu. Jauno kroketa laukumu, kuri izveidoti speciāli kroketa spēlei profesionālā līmenī, Jauno laukumu atklāšana notiks 3.septembrī plkst. 10:00.

Latvijas Kroketa federācija ir dibināta 2009. gadā. Latvijas Kroketa federācija. 2011. gada 17. jūlijā tiek uzņemta Pasaules kroketa federācijā (WCF), līdz ar to Latvijai klūstot par 25 valsti, kura pārstāvēta WCF. Līdz ar LKF uzņemšanu WCF sastāvā turpmāk Latvijai tiks garantēta vismaz viena starta vieta visos WCF organizētajos starptautiskajos kroketa  turnīros.

 Pašlaik Latvijā darbojas trīs kroketa klubi „Ogres kroketa klubs” (dib. 2009. g.), kroketa klubs „Rīga” (dib. 2009.g.) un „Kroketa klubs SIG-LIG” Siguldas, Līgatnes novads (dib. 2010.g.) .

Pirmās oficiālās kroketa sacensības Latvijā notika „Ratniekos” (Līgatnes nov.) 2010. gada 15. maijā, kuras organizēja „Kroketa klubs SIG-LIG” sadarbībā Latvijas Kroketa federāciju. Kopš tā laika kroketa turnīri kroketā notiek jau otro sezonu katru otro nedēļas nogali dažādās Latvijas vietās- Siguldā, Ogrē, Dikļu pilī, Salaspils botāniskajā dārzā, Ratniekos, Kārļmuižā un Meidrops, Līgatnes rehabilitācijas centrā u.c. Sacensības notiek Golfa kroketa noteikuma versijā un risinās individuālajā ieskaitē.  Latvijas reitinga līderi kroketā pašlaik ir Valters Brīkšis (Ogres kroketa klubs),– 444 punkti, Zigmārs Valentīns (Kroketa klubs SIG-LIG, Līgatnes nov.)-439 p., Jānis Šteins (Kroketa klubs SIG-LIG, Līgatnes nov.) – 412 p..

Latvijas kroketisti šogad ir izgājuši arī starptautiskajā arēnā. Jūlija vidū Latvijas klubu pārstāvji viesojās pie Hamburgas kroketa kluba, savukārt augusta sākumā Latvijas izlase (Zigmārs Valentins, Roberts Stafeckis, un Normunds Zelčāns) piedalījās Ziemeļvalstu čempionātā Norvēģijā. Labākais no Latvijas pārstāvjiem Zigmārs Valentins izcīnīja augsto 10. vietu 24 sportistu konkurencē.

Krokets ir aizraujoša spēle, kuru spēlē daudzās pasaules valstīs. Spēles mērķis ir ar pēc iespējas mazāku speciāla āmura sitienu skaitu pārvietot savu bumbu cauri noteiktai vārtiņu kombinācijai no starta līdz finišam.  Spēles uzvaru nosaka taktiskā domāšana, sitienu precizitāte un nedaudz arī veiksme.

 

Informāciju sagatavoja:

R. Stafeckis

E-pasts: roberts.stafeckis@gmail.com

Tālr. +37126492211

 Informācija ievietota: 30.09.2011

Atpakaļ...

 
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Iesakām