Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Turaidas viduslaiku pils (Turaidas muzejrezervāts)


Nāras, viesu māja


Atpūtas parks Rāmkalni


ANNAS HOTEL
Ieteikt:

Līvu diena Turaidā - 28. augustā
Turaidas muzejrezervātā svētdien, 28. augustā, no 13.00 līdz 16.00 notiks tradicionālā Līvu diena, kuras laikā skanēs līvu valoda un dziesmas, notiks interaktīva ekskursija „Sateseles mantinieki”, kas iepazīstinās ar Vidzemes līvu kultūras mantojumu, kā arī būs baudāmas kurzemnieku žāvētās butes jeb lestes un citi tradicionāli līvu ēdieni

Pateicoties Siguldas novada domes finansiālam atbalstam, par svētku noskaņu gādās Kolkas lībiešu dziesmu ansamblis „Laula”.

Turaidas muzejrezervātā vairāku gadu desmitu laikā izveidojusies tradīcija augusta pēdējo svētdienu veltīt līvu, īpaši Vidzemes līvu kultūrvēsturei. Arī šogad 28. augustā Turaidā pulcēsies līvu kultūras mantojuma popularizētāji, lai kopīgi sabiedrībai vēstītu par Latvijas otras pamattautas kultūras vērtībām. Turaidā svētku laikā tiks eksponēta Turaidas muzejrezervāta izstāde „Sateseles mantinieki”, Limbažu muzeja krājuma glabātāja Rasma Noriņa piedalīsies ar vēstījumu „Metsepoles lībieši un viņu pēcteči”, muzejrezervāta galvenā speciāliste Ligita Beitiņa vadīs īpašu ekskursiju ar uzdevumiem pa ekspozīciju „Gaujas lībieši Latvijas kutlūrvēsturē”, kuras laikā ikviens varēs parādīt atjautību un zināšanas par senvēsturi. Par līvu tautas šī brīža aktualitātēm stāstīs līvu savienības valdes priekšsēdētājs Dāvis Stalts. Dziesmas līvu valodā dziedās Kolkas lībiešu dziesmu ansamblis „Laula”, kura nosaukums tulkojumā no lībiešu valodas nozīmē „dziesma”. Ansamblis vadītājas Dzintras Tauniņas vadībā darbojas jau 11 gadus un šajā laikā kuplinājis daudzus līvu pasākumus un svētkus Kolkā, Ventspilī, Mazirbē, Talsos, Dundagā un Rīgā, kā arī piedalījies folkloras festivālā Slovākijā.

Vidzemes līvu mantojumu varēs iepazīt pastāvīgajās muzeja ekspozīcijās un īpaši Līvu dienai veidotajā izstādē „Sateses mantinieki”. Tās veidošanā izmantoti Turaidas muzejrezervāta krājuma un Latvijas Valsts vēstures arhīva materiāli. Izstāde sniegs ieskatu par Sateseles līviem un viņu pēctečiem, kas minēti Siguldas pilsnovada vaku grāmatās un baznīcas draudzes grāmatās. Viens no izstādes mērķiem ir atklāt bijušā Sateseles līvu novada nezināmas vēstures lappuses, rosināt siguldiešu interesi par pagātni un vedināt apzināties sevi par novada kultūras mantiniekiem. Izstāde sniegs ieskatu Sateseles līvu kultūras mantinieku – Siguldas zemnieku un amatnieku dzimtu vēsturē, gan būs kā pamudinājums iedzīvotājiem veidot savu dzimtu ciltskokus.

Turaida atrodas senā Gaujas līvu pilsnovada centrālajā daļā un glabā vēstures liecības arī no 11.- 13.gadsimta, kad šeit dzīvojuši lībieši. Viena no muzeja pastāvīgajām pētniecības tēmām allaž bijusi un ir saistīta ar Gaujas lībiešu kultūrvēsturisko mantojumu.

PROGRAMMA


13.00 – 14.00 - Līvu savienības valdes priekšsēdētāja Dāvja Stalta uzruna, iepazīšanās ar izstādi „Sateseles mantinieki”

14.00 – 15.00 – Stāsti par Vidzemes līvu kultūras mantojumu:
• „Metsepoles lībieši un viņu pēcteči”, Limbažu muzeja krājuma glabātāja Rasma Noriņa
• Interaktīva ekskursija „Gaujas lībieši Latvijas kultūrvēsturē”, Turaidas muzejrezervāta galvenā speciāliste Ligita Beitiņa

15.00 – 16.00 – Kolkas lībiešu dziesmu ansambļa „LAULA” koncerts

12.00 – 16.00 - Līvu tradicionālo ēdienu tirdziņš

Informācija ievietota: 12.08.2011

Atpakaļ...

 
<< Augusts 2022 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Iesakām