Krievu Angļu Latviešu

VTA biedri

Ratnieki, atpūtas komplekss,viesu māja


Melturi, viesnīca

Laba vieta viesībām, nakšņošanai, lieliem un maziem pasākumiem


Vējkalna nams, viesu māja


Ratnieki, atpūtas komplekss,viesu māja
Ieteikt:

Introvertās mākslas festivālam AD LUCEM – 10. gadi!
Šovasar Latvijā jau desmito gadu notiks Introvertās mākslas festivāls AD LUCEM, kas savus cienītājus un ikvienu interesentu aicina uz unikāliem koncertiem un radošajām darbnīcām Rīgā un Vecgulbenes muižā no 5. līdz 10. jūlijam.

AD LUCEM Festivāls ir mākslas radīta telpa, kas sniedz patvērumu no ikdienas steigas un stresa – miera un harmonijas oāze, kurā var ieklausīties skaņās, klusumā un sevī, sastapt ceļabiedrus un gūt iedvesmu. Introvertās mākslas festivāls AD LUCEM ir unikāls Latvijas un starptautiskā mērogā, sadarbībā ar izciliem māksliniekiem tas piedāvā augstvērtīgus koncertus, kuru raksturīgākā iezīme ir īpašais introvertās mākslas fenomens. Tas aicina ikvienu pievērsties savai iekšējai pasaulei, uzdot jautājumu par būtiskāko un atklāt sevī dabiski mītošo garīgumu.

Atzīmējot desmit gadu jubileju, festivāls saviem klausītājiem piedāvā īpaši plašu un interesantu programmu – trīs koncertus Rīgā un festivāla nometni Vecgulbenes muižā ar koncertiem, lekcijām un radošajām darbnīcām no 8. līdz 10. jūlijam:

8. jūlijā Vecgulbenes muižā plkst. 20:00 koncertā „GAISMAS SILUETI” uzstāsies virtuozākā latviešu kokles spēlētāja Laima JANSONE. Viņas jaunajā programmā dzirdēsim arī Laimas improvizācijas elektroakustiskajām koklēm.

9. jūlijā Vecgulbenes muižā plkst. 17:00 koncertā „KATHMANDU FUSION PROJECT” uzstāsies interesants mūziķu sastāvs, tostarp izcili Ēģiptes un Indijas mūziķi, sniedzot neatkārtojamu Ziemeļindijas un orientālās mūzikas noskaņu baudījumu. Apmeklētājiem jābūt gataviem krāšņās Austrumu pasaules apburošajam un pacilājošajam mūzikas valdzinājumam, kas aizved garīgā ceļojumā un atklāj seno tradīciju patieso daili un bagātību.

No 9. jūlija plkst. 23:00 līdz 10. jūlija 7:00 aicinām uz „NAKTS MEDITĀCIJAS” koncertu. Festivāla AD LUCEM nakts koncerts ir īpaša tradīcija, ko 2010. gada vasarā uzsāka izcilais britu čellists Metjū BĀRLIJS, sniedzot vārdiem neaprakstāmu pārdzīvojumu astoņu stundu garā nakts koncertā. !!! Koncerta dalībnieki no saulrieta līdz saullēktam Vecgulbenes muižas koncertzālē to varēs klausīties gan sēžot, gan guļus uz segām, guļammaisiem vai krēsliem – iemiegot, pamostoties, nonākot citā, neikdienišķā uztveres dimensijā. Nakts koncertā nepieciešams ērts apģērbs, paklājs un guļammaiss vai sega.

Metjū Bārlijs ir ievērojams ar savu brīvību – uzdrīkstēšanos pārkāpt dažādas robežas un rāmjus, ko tam palīdz viņa virtuozā čella spēle, apbrīnojamās improvizācijas spējas, atvērtība dažādiem eksperimentiem un citām kultūrām, un patiešām dziļa lietu būtības izpratne. M. Bārlijs ir mūziķis ar unikālu, neparasti daudzveidīgu karjeru. Viņš apceļojis vairāk nekā 50 valstu ar solokoncertiem un uzstājies kopā ar slaveniem orķestriem pasaules lielākajās koncertzālēs. Viņš vienlīdz komfortabli jūtas gan improvizējot (tā ir viņa aizraušanās jau 25 gadus), gan atskaņojot Baha svītas un veidojot muzikālu sadarbību ar tradicionālās mūzikas meistariem no Japānas, Filipīnām, Austrālijas, Jaungvinejas, Jaunzēlandes, Indijas, Bangladešas, Irānas, Kazahstānas, Uzbekistānas, Krievijas, dažādām Āfrikas daļām, Kolumbijas, Havaju salām, arī muzicējot kopā ar džeza māksliniekiem, dīdžejiem un Londonas grime reperiem. Latvijā šī ir vienīgā iespēja dzirdēt šo unikālo un pasaulslaveno mūziķi.

Festivāls piedāvā apmeklēt pasākumus Vecgulbenes muižas nometnē BEZ MAKSAS:

Jāņa STRUPUĻA (Latvijas lata monētu autora) medaļu izstāde;

Valda SVIRSKA (filosofijas zinātņu maģistra, filosofijas un reliģisko ideju vēstures pasniedzēja) lekcijas, dzejas lasījumi un meditācijas;

radošās darbnīcas – smilšu mandalu veidošana un zīmēšana, diskusijas par dažādiem kultūras un garīguma aspektiem;

Festivāla Studija – mūzikas, video un rakstu krātuve, kur lasīt, klausīties ierakstus, zīmēt, meditēt, baudīt tēju.

AD LUCEM Festivāla koncerti RĪGĀ:

5. jūlijā RĪGĀ, Mazajā Ģildē plkst. 20:00 Festivāla AD LUCEM atklāšanas koncertā „VAKARA MEDITĀCIJA ČELLAM UN KLAVIERĒM” uzstāsies pasaulslavenais čellists un festivāla īpašais viesis Metjū BĀRLIJS (Matthew BARLEY, Lielbritānija, čells, elektročells, dators) un Rīgas publikas iemīļotais pianists Antons ĻAHOVSKIS (Krievija/Lielbritānija). Klausītāji varēs baudīt gan katra mūziķa solo programmas, gan mūziķu speciāli festivālam gatavotu dueta sniegumu.

6. jūlijā RĪGĀ, Lielajā Ģildē plkst. 20:00 koncertā „SOUL OF ASIA” uzstāsies izcili Indijas un orientālās mūzikas meistari – Šubendra RAO (Shubhendra RAO, Indija, sitāra), Aladins ABASS (Alladin ABBAS, Ēģipte/Norvēģija, uds) un KATMANDU FUSION PROJECT mūziķi. Koncerts ikvienam Indijas, orientālās un etno mūzikas cienītājam kļūs par neaizmirstamu notikumu.

Savukārt, 7. jūlijā RĪGĀ, Lielajā Ģildē plkst. 20:00 Festivāls AD LUCEM aicina uz koncertu „KREMERATA BALTICA un MATTHEW BARLEY”, kurā klausītājiem būs iespēja dzirdēt izcilo kamerorķestri KREMERATA BALTICA sadarbībā ar diriģentu Māri SIRMO un britu čellistu Metjū BĀRLIJU. Šāds izpildītāju sastāvs garantē jo sevišķi izjustu un dziļu Džona Tavenera brīnišķīgā darba THE PROTECTING VEIL (Sargājošais plīvurs) mūzikas skanējumu. Koncerta programmā arī divi pasaules pirmatskaņojumi(!).
Festivālu atbalsta Rīgas dome, Gulbenes novada dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Biļetes „Biļešu servisa” tirdzniecības vietās un www.bilesuserviss.lv

Ievērībai: Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja liegta!

Papildu informācija AD LUCEM festivāla interneta mājas lapā www.adlucem.info

Tālr. 28658123 / info@adlucem.info

Informācija ievietota: 01.07.2011

 

Atpakaļ...

 
<< Oktobris 2020 >>
POTCPSSv.
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Iesakām